Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "nic není jisté"

Dokáže někdo vysvětlit toto rčení? Každý člověk může realitu vnímat odlišně, ale pokud se fyzici nemilí ve fungování vesmíru, fyzikálních zákonů a vůbec všeho, kde jsou ty nejisté věci? Když někdo tvrdí to že není "jisté nic" jak to tedy myslí?

To je zase slovíčkaření...

Mám na mysli normální chladnokrevnou vraždu spáchanou běžným obyčejným člověkem.

Tak taky je přeci jisté že teď je nelegální. I když není jisté zda bude nelegální i zítra. Tohle myslím.

Koukal jsem na ten odkaz, to jsou celí matematici. Když něco vysvětlují, tak si dají záležet, aby tomu nikdo nerozuměl. Představ si to asi tak:
Maminka ti dá stopade, abys jí koupil do vánočního pečení flašku rumu (tuzemáku). Tak jdeš do hyperqelbu mezi regály (množinami) vyhledáš regál (množinu) "Alkoholické nápoje" a tam podmnožinu "Tuzemáky".
[96697-rum-jpg]
Tuzemáky jsou podmnožina Alkoholických nápojů, Alkoholické nápoje jsou nadmnožina Tuzemáků.
Tuzemák je alkoholický nápoj a alkoholický nápoj nemusí být tuzemák.
Tak běž, ať ti nezavřou a ne abys zase přinesl mléko jako posledně.

Koukám, že jsem to taky zvoral. Tuzemáky jsou samostatná množina a současně podmnožina alkoholických nápojů. Tak můžeš rovnou hledat množinu tuzemáků a jeden prvek (flašku) z té množiny si dát do košíku. A než přijdeš k pokladně, můžeš podumat, že prvek z co máš v košíku má vlastnosti množiny tuzemáků a současně množiny alkoholických nápojů. A taky množiny nápojů v lahvích.
Jestli tomu nerozumíš, asi nejsi sám.
:-(