Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výmena pasu

Ahojte, mám otázku ohľadom výmeny neplatného cestovného pasu. Mala som ho ako dieťa a doteraz ma netrápilo, že ho mám neplatný doma (koniec 2013) ale chcem si vybaviť nový a našla som, že starý som mala vrátiť... :) nemá s tým niekto skúsenosť aká bola pokuta poprípade či to vôbec riešili? Ďakujem :)

Rieši to paragraf 30 zákona o cestovných dokladoch odstavec 2 alebo 3,podľa toho odstavca sa rieši aj pokuta,odstavec 2 pokuta do 331€ -t.j. keď nebola ohlásená strata,krádež alebo iné znehodnotenie,odstavec 3 pokuta 33€ keď nebol vrátený neplatný doklad,ale samotný pas nebol znehodnotený,poškodený ……..dnes na tých miestach už obvykle pracujú len civilní pracovníci a tí už obvykle neriešia nejaké pokuty,nanajvýš spravia nejaké bububu z pozície “sily” a dôležitosti ,ale pokutu dajú len veľmi zriedka,obvykle len keď občan “vybehne”na nich….