Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co jste zač? oblasti Brno-Vyškov-Prostějov-Boskovice

Dobrý den,
je tady někdo z oblasti cca Brno-Vyškov-Prostějov-Boskovice-Blansko (+-viz mapa)? Morava se dělí na oblasti Hané, Valašska, Lašska, Horácka, ... No a tady takový prázný flek. Díval jsem na internetu na různé mapy v této tématice a každá tvrdí něco jiného. Prosím řekněte (napište) mi co jste zač. Patříte k Hané/Brněnsku/Podhorácku/Malé Hané/Drahansku/...? Anebo máte nějaké převažující speciální regionální cítění ve smyslu blízkého města (př. Prostějovsko) či povodí (př. Podyjí) či tance, kroje, ...? Jo, nemusí to být jenom jedno slovo... např. Su z Vlhkoše ze Slovácka>Dolňácka>Kyjovska, dolního Pomoraví.

Ta tvoja oblast z většiny spadá do Moravskýho krasu. Západ je Drahansko, spadá to už (asi) k Hané. Ale ta západní oblast, tedy Boskovická brázda a okolí, pokud vím, žádný speciální větší lokální pojmenování nemá. Spíš příslušnost k většímu městu, tedy Boskovicko, Blanensko (kam patří většina dědin v Krasu).