Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak poznám jestli sem psychopat?

Zdravím, vzhledem k tomu co se v poslední době děje a že se toho událo dost, všici okolo to prožívali brečeli. Jenom se mnou to nic nedělá. Všiml sem si toho až teď když začla válka a před vánocema ta střelba. Dřív mě to nenapadlo když mi někdo občas řekl o něčem co bylo ve zprávách (bouračka, vražda...), jen sem to odkejval a dál mě to nezajímalo. Ale po tý střelbě teď před vánocema kdy to prožíval celej svět a mě to bylo jedno, to už sem si všiml že asi nejsem normální. Pokud se to netýká mojí rodiny nebo mých jediných třech kamarádů. Upřímě jediný co mi dává smysl života jsou zvířata, miluju je a jsou pro mě na prvním místě. Lidem se nedá věřit, v dětství mě každej akorát využíval. Proto nemám žádnej vztah a ani po tom netoužim. Rozumím víc zvířatům než lidem. Vlastně lidi nenávidim a říkám si čím míň lidí tím líp. S tím sem se ani netajil a nikdo mi neřekl že sem divnej, spíš většinou souhlasili, ale po tý poslední velký události kdy ostatní brečeli a já na to řekl že je mi to šumák že je aspoň o pár lidí míň a ten druhej na to že jemu to jedno není že je to strašný a že brečel u zpráv, tak to už sem si řikal že asi nejsem normální. Nevim jestli se mezi váma najde nějakej odborník. Co si o tom myslíte? Můžu to vůbec já zjistit jestli sem psychopat?

Psychopat určitě ne, to je něco co máš vrozené, když už tak by si teoreticky byl sociopat, to je něco co si získáš po určité době ale to je na vyšetření odborníkem.
Nicméně tvá reakce není nic převratného, reagoval jsem úplně stejně, nevím proč bych měl plakat nad tím že na internetu vidím že někdo koho jsem neznal a nikdy neviděl umřel. Že je válka? No a co, lidi umírají a umírat budou a jak tu bylo řečeno, v dněšní mediální době jsme doslova přesyceni informacemi, někde jsem viděl že jeden výtisk New York times má víc informací než co člověk v 19. století viděl za celý život (ale to se mi zdá přitažené za vlasy) jednoduše těch informací a vjemů je takový přehršel že na to vnímat ani nemáš jak, mozek se otupí

A ještě jednou, proč by tě měla zajímat událost co se tě absolutně netýká? Je snad logické že budeš reagovat na to když ti umře kamarád který ti ovlivnuje život než když umře nějaký jouda kterého si nikdy nepotkal
Co se vztahu k lidem a zvířatům týče... nemá to tak hromada lidí? mě včetně, doma mám menší zoo, s přítelkyni navštěvujeme útulky s granulema apod ale abych někdy přispěl na nemocnice, to mě neuvidíš :) Lidi ať si zdechnou