Přežití civilistů ve válce
Dobrý den,
hledám informace od skutečných lidí,kteří si zkusili život ve válce.
Přijde mně, že na internetu je strašně málo témat zaměřené na přežití obyčejných lidí ve válce...na běžné vychytávky např jako získani vody z radiátorů když není voda...prostě nějaké rady od lidí kteří tak museli přežívat
Jestli někdo ví o nějaké takové strance tak prosím o link
Dekuji
Hledej u preperů.
Kdo uteče ten přežije. Pokud bude zuřit válečný konflikt kolem tvého bydliště, nemáš žádnou záruku, že přežiješ. Pokud se chceš připravit na to až nepůjde elektřina, nebudou potraviny a další věci nebudou fungovat, tak doporučuji knihu "Potom" od Ferdinanda Šmikmátora. Koupit už nejde ale jde vypůjčit v knihovně nebo koupit jako E-knihu. Další skvělá kniha je "Plané rostliny k jídlu" od Detleva Henschela. Také je už dávno rozebraná. Bohužel všechny knihy o přežití postrádají manuál na nedovolené chytání ptactva, ryb do oka a divokých prasat do popelnice. Pokud seš dostatečně drzý a bez skrupulí tak se budeš moci přifařit k nějaké skupině, která bude vybírat se zbraní v ruce na cestách "desátky". Funguje to tak v mnoha zemích Afriky, nicméně musíš být za dobře s vládcem území. Podmínkou je mít AK 47 a dostatek munice. Zda ale přežiješ je také ve hvězdách jelikož se to někomu nemusí líbit a pomstí se. Prostě se budeš muset rozhodnout zda budeš voják, gangster, politik, sluha či zdrhneš. Politici většinou válku přežijí nicméně po ní dochází na soudy. Pokud nemáš majetek tak útěk je daleko lehčí a nejjistější metoda přežití.
Vodou z radiátorů bych se ani nemyl. Pokud se jedná o vodu v rodinných domech tak je tam několik let a pokud někde na dálkovém přívodu tepla tak je to technická destilovaná voda.
U nás se války bát nemusíme. My se každému radši vzdáme a nikoho moc neprovokujeme.
V radiátorech je roztok všeho možného, to asi nebude vhodné k pití. To už by snad byla lepší voda z potoka.
Knihy a podobné materiály budou spíš od vojáků, v knihovně je toho plná police. Obyčejní civilisti maji asi jiné starosti, než psát knihy.
Já teda pořád doufám, že u nás válka nehrozí, takže to jsou spíš jen teoretické úvahy.
U nás se války bát nemusíme.
To máš pravdu ale ne z toho tvého důvodu, ale proto, že tu vše už patří cizím firmám tak ať se starají státy jejichž korporace zde mají majetek. Myslím, že bytový fond nebude předmětem zájmu cizí mocnosti.
Tohle jsou s prominuťím strašně naivní a zkreslené otazky.
Valka má 1000 podob tak jak 1000 podob přežití od naturálních katastrov až po jaderné války.
Mužeš si koupit nějakou knížku kde se popisuje jak všeobecně přežít v různých podmìnkách jako SAS příručka přežití, ale mohu rovnou říct, že ti co potřebuji nějaké příručky nebo návody jak přežít zpravidla bez iniciativity improvizace pojdou jako první. Bud jsi fyzicky a psychicky zdatný na to aby jsi přežil nebo ne.
PS: Než vodu z radiatoru nebo chladiče auta bych radeji použil pitnou vodu z plachovací nadoby WC.
Občas jsem opravoval splachovače a z některých bych tu vodu nepoužil ani na mytí dvora. V některých se dobře daří plísním a není to vidět.
Myslíš že když někdo chcípá žízní že ho zajímá nějaká možná neviditelná plíseň v nadobě WC ? :)
Někteří by uchlastaly špinavé vody z kaluže nebo vlastní chcanku aby vubec přežili, zlatá voda z hajzlu ..
Proto je dobré mít pořád po ruce nějakou zásobu
Viz třeba román Malevil od Roberta Merleho, tam se s atomovou apokalypsou vypořádali i díky sklepu s vínem.
Nemyslel jsem neviditelnou plíseň, ale po odstranění víka je ta plíseň velmi dobře vidět. Jinak je to každého věc co mu chutná. Další věcí je, že pokud se domníváš, že budeš mít ve splachovači nějakou vodu až budeš chcípat žízní je utopie. Než si uvědomíš něco o tom, že už nebude zajištěna dodávka pitné vody do tvého domu tak několikrát mezi tím spláchneš naprázdno.
Jinak jak píše L-Core je dobré mít nějakou zásobu balené vody a ti co mají rodinný domek, tak se můžou předpřipravit a mít vlastní studnu či vrt, nicméně když bude probíhat válka u tvého domu tak je ti to asi prd platný.
Já ale nepsal o vodě!
Psal si o "zásobách" a jelikož debata byla o vodě, tak jsem se domníval, že se to vztahuje na zásoby vody. Také mám doma větší zásobu piva a vína než pitné vody. Nicméně si ji umím v domácích podmínkách vyčistit a upravit na pitnou.
Ono to byla narážka na tu knížku. Jestli neznáš, vřele doporučuji, úplně jiná varianta post-apo příběhu, než je v módě dnes.