Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přežití civilistů ve válce

Dobrý den,
hledám informace od skutečných lidí,kteří si zkusili život ve válce.
Přijde mně, že na internetu je strašně málo témat zaměřené na přežití obyčejných lidí ve válce...na běžné vychytávky např jako získani vody z radiátorů když není voda...prostě nějaké rady od lidí kteří tak museli přežívat
Jestli někdo ví o nějaké takové strance tak prosím o link
Dekuji

Tohle jsou s prominuťím strašně naivní a zkreslené otazky.
Valka má 1000 podob tak jak 1000 podob přežití od naturálních katastrov až po jaderné války.
Mužeš si koupit nějakou knížku kde se popisuje jak všeobecně přežít v různých podmìnkách jako SAS příručka přežití, ale mohu rovnou říct, že ti co potřebuji nějaké příručky nebo návody jak přežít zpravidla bez iniciativity improvizace pojdou jako první. Bud jsi fyzicky a psychicky zdatný na to aby jsi přežil nebo ne.
PS: Než vodu z radiatoru nebo chladiče auta bych radeji použil pitnou vodu z plachovací nadoby WC.

Nemyslel jsem neviditelnou plíseň, ale po odstranění víka je ta plíseň velmi dobře vidět. Jinak je to každého věc co mu chutná. Další věcí je, že pokud se domníváš, že budeš mít ve splachovači nějakou vodu až budeš chcípat žízní je utopie. Než si uvědomíš něco o tom, že už nebude zajištěna dodávka pitné vody do tvého domu tak několikrát mezi tím spláchneš naprázdno. :-)
Jinak jak píše L-Core je dobré mít nějakou zásobu balené vody a ti co mají rodinný domek, tak se můžou předpřipravit a mít vlastní studnu či vrt, nicméně když bude probíhat válka u tvého domu tak je ti to asi prd platný.:-)

Psal si o "zásobách" a jelikož debata byla o vodě, tak jsem se domníval, že se to vztahuje na zásoby vody. Také mám doma větší zásobu piva a vína než pitné vody. Nicméně si ji umím v domácích podmínkách vyčistit a upravit na pitnou.:-)