Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sluchátka proti hluku

Zdravím,
mám dotaz, zda údaj uvedený u sluchátek proti hluku např, 31 db znamená, že utlumý hluk pouze do výše 30 db, nebo zůstane slišet 30 db.
Jde o nesnesitelné řvaní z bazénu za plotem a nebezpečí, že je jednou umlátím. Okno mám půl metru od plotu a léto je utrpení.

Díky za info

S dB je to tak, že každé 3 dB jsou dvojnásobek.
Utlumení o 3db znamená na polovinu, 6db na čtvrtinu, atd...
Nemá to nic společného s hladinou zvuku, že do 30db by to tlumilo a hlasitější zvuky ne.

Co se týká toho hluku ze sousedství, tak nějaká protihluková zábrana na plotě by to mohla řešit. Aspoň by to bylo snesitelnější.

Nevim, jestli mas okno nad plotem, to jsi nepsal.
Trojkla v okne dokazou hodne zvuk odizolovat. Jen to mas bez vetrani.

To je soused nebo verejne koupaliste? Pokud soused, zkus se s nim dohodnout, pokud to nepujde, nahlas pustena dechovka udela sve. A kdyby mel namitky, ze to mas moc hlasite, tak mu rekni, ze pres ten kraval, ktery delaji decka to neslysis, proto to musis mit nahlas.