Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s antidepresivy

Máte zkušenosti s hormonální léčbou? Konkrétně s antidepresivy? Ráda bych se tady vyzpovídala se svými problémy, jelikož to začíná být neúnosné. Je mi 22 let a doposud jsem život neměla zrovna lehký.. umřeli mi oba rodiče a já upadla do depresí na které mi byl předepsán Cipralex (citalon a citalopram)... již rok jsem brala 20mg / dne, před měsíce jsme s psychiatrem dávku snížili na 10 mg / den. Chci se zeptat, kdy je možné, že to vysadím úplně? Teď beru měsíc těch 10 mg a změny žádné nepociťuji, je mi pořád stejně. A to si myslím, že jsem pod celkem velkým psychickým tlakem, jelikož státnicuji.

Další můj problém je emoční chlad a absolutní nechuť k sexu. Vždy jsem byla empatická, nicméně co beru AD, tak na sobě pociťuji, že mi je vše jedno. Už jsem si i říkala, že by mě ani nemrzelo, kdybych se rozešla s přítelem.. nedokážu plakat a sama jsem vůči emocím dost odolná. S přítelem se samozřejmě rozcházet nechci, neříkám, že nám to 100% klape, ale oba se milujeme a nerada bych o něj přišla. Další věcí je problém s intimitou a sexem.. absolutně nic takového nepotřebuji... chápu, že to mému příteli vadí, ale nemám jakoukoli potřebu intimního kontaktu, možná bych i řekla, že mi to je nepříjemné. Tohle před antidepresivy nebylo. Když už se k něčemu dokopeme, tak mi trvá strašně dlouho, než dosáhnu orgasmu. Jsem v tomhle ohledu zoufalá. Máte nějaké zkušenosti?

Poslední dotaz, za jak dlouho asi po vysazení se vrátí vše do normálu? A Vrátí se to do normálu? Beru ty prášky rok a 3 měsíce, z toho poslední měsíc 10 mg / den. Díky a hezkou neděli, Petra.

loading...

akékolvek negatívne stavy treba konzultovať hlavne s ošetrujúcim lekárom,pri liečení antidepresívami je človek vždy trošku alebo velmi mimo,to je bohužial "normálny jav u takejto liečby,takže v prvom rade sa treba obrátiť na dotyčného lekára a skonzultovať problémy a prípadné zmeny stavu s ním,ten rozhodne čo ďalej,zmení dávkovanie,vymení lieky,zmení a upraví liečbu,liečbu ukončí,až to bude z jeho pohladu adekvátne ,o tom tu nikto kompetentne nerozhodne,nepoznáme Tvoj zdravotný stav,stav pred,stav teraz,dôvod,pre ktorý si sa dostala do rúk psychiatra....antidepresíva sú obvykle oblbováky a po ich vysadení sa vrátia tie bežné ludské emocie a pocity do normálu,len či zmiznú aj depky,ktoré boli dôvodom toho,že ich lekár predpísal,to je ten hlavný problém,to musí zhodnotiť ošetrujúci lekár a posúdiť stav,či sa to niekam posunulo,alebo nie,o tom my tu nerozhodneme.......

i když já mám co radit... mám docela stresující práci, docela hodně, v práci to řeší třezalkou nebo kozlíkem lékařským. jsem narozen v bejku- typický býk, strašlivě klidný, než mě někdo hodně nasere. byla práce, začali vyskakovat obě žíly na spáncích. byla do mně narvána třezalka a než zabrala, tak jsem stihnul zmrdat stavitele, hlavní technoložku, přebírače od investora a jedno úkáčko co se mi připletlo do cesty. pak třezalka zabrala a já humorně obhlížel situaci jak sestavují plán (normálně na sebe štěkali), to je k nezaplacení. :)) páč jsem pochopil starou poučku: hádej se z blbcem minutu a pak už se hádají blbci dva.

Přesně tak. Já tyhle dryáky (Cipralex + Lexaurin) před lety taky žral. Jednak je ti při nich všecko jedno, druhak :-) jsi, když to žereš, blbý jak vanštrok (mozek má prostě prázdniny). Vysadil jsem ty jedy ze dne na den a udělal jsem dobře - pár dní deprese a abstinenční příznaky (hučení v lebce, mžitky před očima, sucho v hubě), pak se hardware dostal do normálu. Asi by to chtělo vysazovat postupně, ale já už jiný nebudu... "když jde o siňorinu, rovnou řežu" ]:).

Je to asi spíš dotaz na doktora, co ti léky předepisuje, ale připojuji se k antiAD. Stavy (apatie), které popisuješ zmizí s vysazením prášků, smutek po rodičích nebo stres ze státnic je normální. Chce to prostě prožít. Píše se to prostě, ale chápu, že tak prosté to není.