Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký seriál?

Bydlím na intru a nemám co dělat. Chci začít koukat na nějaký seriály, ale takový ty "mainstream" už mám zkouklý. Momentálně koukám na Vikings a rád bych k tomu 1-2 přidal. O žánr mi nijak nejde, jen aby to bylo chytlavé. Jestli to má dabing je úplně jedno, titulky nejsou problém.

Co jsem už zkoukl a vzpomenu si: Teorie Velkého třesku
Game of thrones (čekám na 6. sérii)
Suits
Prison Break (dal jsem jen 1. sérii, další byli o ničem)
Red Dwarf
Simpsonovi
Futurama
Walking dead
Doctor Who
Lost

To je vše na co si vzpomenu. Rád bych kdyby seriál měl alespoň 1 hotovou sérii, nebaví mě se do něčeho zakoukat a pak čekat na další epizody.

Díky předem :-)

loading...

Páni, padlo tady spousta nápadů, z nichž si některé určitě přidám do seznamu :-)

Dwane: South Park, Family Guy a Dva a pul chlapa si škrtám rovnou, viděl jsem od každého pár dílů a stupidnější humor jsem v životě neviděl. Klasická americká blbost, pro 250 kilového požířače popcornu ideální. Fringe mě docela zaujal, stejně tak Akta X a Krajni meze, takže mockrát díky :beer:

Mayhem : House jsem měl v plánu už delší dobu, ale za ty dva další moc díky, vypadá to vážně dobře a v jednom dokonce Eljah Wood :-)

merlouska: To vypadá zajímavě, určitě zkusím, díky moc :-)

Ritchi: O Narcos jsem slyšel už od dvou kamarádů, prej je to vážně skvělý a když vidím to hodnocení, tak na to určitě kouknu! Díkes

mstriker: Breaking Bad jsem zkoušel také. Zkoukl jsem asi prvních 5 dílů a upřímně- moc to nezaujalo. Neměl jsem v té době moc čas a seriál mi přišel hrozně utahaný. Ale asi se k němu vrátím. Bratrstvo neohrožených vypadá velmi pěkně, díky za tip ! :puff:

adalkadaar: IT Crowd vypadá velmi dobře, díky za tip!

jirka44: Není to zrovna to co jsem hledal, ale vypadá to vcelku zajímavě. Ve škole teď programujeme, sice jen v Pascalu, ale doplnit si znalosti nikdy neuškodí, takže díky :-)

L-Core: Koukám, že nějaký pro pamětníky. Nevypadá to ale nijak špatně, píšu si :-)

codforever: Vypadá to na hodně zajímavý námět, ale trošku mi to připomíná Kobru 11. Možná kouknu na pár sérií, takže díky :-)

Díky moc všem co něco napsali, vážím si toho. Klidně piště dále, ale já mám jasno- několik následujícíh dní se nehnu od seriálů :-D

Akta X - nesmrtelná legenda

Vikings - jak tu už zaznělo, moje současná jednička

Blacklist - mám rád herce Spadera a hlavně 1. a 2. řada byly skvělé, pak už se to jen tak setrvačně motá

Aquarius - hraje tam dobře Duchovny, v kulisách 60. let, trochu se zabývá počátky Mansonova kultu (Charlesova), ale jsou tam údajně zkreslená fakta

Portlandia - paroduje pseudointelektuální snoby a hipstery, které sám nemůžu vystát. Čas od času si tím spravím náladu

Z Nation - nedoceněný postapo, trochu protiklad k Walking Dead (nebere se tak vážně, takže WD fanatici mu kazí hodnocení), překvapivě zábavný, pokud člověk skousne hlavní heroínu mužnou černou ženu (anilingus polit. korektnosti), ostatní postavy a zápletky jsou celkem zábavné

Office (US verze) - fandím (zřejmě bývalému Ámišovi) Dwightu Schrutemu :-D

Jinak nesnáším čekání na díly, takže sleduju jen odvysílané řady. Výjimka Vikings.

Ještě se mi vybavily:

Deadwood - s knížkou má sice společná jen jména postav, kterým kompletně změnili charaktery, ale zábavná hodnota vysoká.
Mimochodem, knížka stojí za přečtení, dost temné a špinavé vyprávění.

Justified - souvisí s tzv. "gun culture" a je plný bizarních postav a situací. Většina dílů vykresluje (dá-li se to tak říct) svérázný a nelítostný život v Appalačském pohoří.

Díky, vím o něm. Když před lety začínal, viděl jsem začátky, ale tou mojí averzí k čekání na díly jsem to ztratil z dohledu. Taky šly zrovna jiné kousky a zapomněl jsem. Můžu testnout, až bude čas.

Z podobného soudku byl taky Copper, ten jsem rád sledoval.

A hned zase asociací mi vytanul výborný seriál Ripper Street, jeden z mála britských, které se mi líbí. Jako zpestření je tam pár kvalitních scén s rohováním.

Když už cesta do pravěku, tak pamatujete Curro Jimenez? Sokol, strážce noci? Archív smrti? Cesty statečných? Kapitán Petko? SANDOKAN!!!? Nevím, jestli se to dá sehnat, i když nedávno jsem viděl Sokol, strážce noci a Curro Jimenez jako dobové VHS ripy, ale dýchají tu ještě nějací pamětníci tehdejšího vysílání? :-D

Stará škola žije. Neměl jsem triko se Sandokanem, to jediné mě tehdy štvalo. Zato jsem si vyráběl tu jeho šavli a zlomil si ruku při tygřím skoku :-) Ve třídě jsme měli Perlu z Labuanu a ta nás za to fackovala.

Šándorem's mi ještě připomněl ten francouzsko-maďarský seriál (Matyáš), ale to byla pěkná suchota.

Čí příspěvky jsou o soutěži? Řeč je o seriálech, ne? Zajímalo mě, jestli tu někdo pamatuje specifické seriály, které jsem sledoval jako kluk a které nemají s komunistickou tvorbou nic společného. Pak se vynoří prudič, který je přirovnává k dietlovinám, protože o nich sám nemá páru.

Vyjádři se jasně. Vadí ti taky něco?

Copak tě trápí, vlastní politická angažovanost? Podle stupně zanícení budeš mladý smrkánek, tak se nepleť mezi dospělé.

Ty budeš nejspíš machr co všechno viděl, všude byl, všemu rozumí, a od všeho má klíče. Tvoje reakce by tomu odpovídala. Jestli tě pohoršuje, že seriály typu Curro Jimenez, Sandokan apod. (byť to nemá s komunistickou tvorbou nic společného) přirovnávám ke stejným sračkám jako je Muž na radnici nebo Žena za pultem, pak odpusť, že jsem se vás komunistů dotkl.
A jen tak mimochodem, s tím smrkánkem ses ve své povýšenosti moc netrefil... možná bych ti mohl dělat i tátu, což bych si vzhledem k tvé aroganci raději odpustil :-|

Jsi prostě debil, co potřebuje vysírat. Ty seriály nikomu nenutím, jen jsem se zeptal, jestli si je někdo pamatuje. Smrkáč jsi, věk ti v tom nepomůže. Největší řvouni proti komunistům jsou jejich bývalí patolízalové. Na rozdíl od tebe jsem si s komunisty nikdy nezadal, tak nemám to tvoje puzení o nich vyřvávat.

Na tehdejší dobu vynikající, exotika v prostředí jihovýchodní Asie, akční jako sviňa, perfektní hudba. Dost to navázalo na popularitu Kabira Bediho po filmu Černý korzár, ten byl taky na motivy knihy Emilia Salgari (vycházely v edici KOD) a taky to byla pecka.

Curro Jimenez, první setkání se španělskou navajou a duely na nože.

Sokol, strážce noci, japonská samurajská řezačka. Po Zajatci japonských ostrovů další úplně nová věc. Před každým dílem měla úvodní slovo Maciuchová v kimonu a vysvětlovala, co je to nindža, samuraj, co to byl hon na meče, prostě nářez :-D Ty to možná pamatuješ, ale někomu třeba tyhle detaily přijdou vhod.

O tom kdo je debil, kdo vysírá a prudí, a kdo má v hubě žumpu, ať si tady obrázek udělá každý sám. Já byl narozdíl od tebe zatím slušnej, nikomu jsem nenadával, a nikoho jsem neurážel. Nechodíš náhodou na iFaunu? Tam je totiž tenhle způsob "komunikace" (urážky a napadání) běžný, takže to by na tebe sedělo...
Končím, nehodlám se s tebou dál bavit. I když tuším, že si vzhledem k tvé povaze neodpustíš nějakou jedovatou poznámku, abys měl navrch. Je mi tě líto, ubožáku.
Takže citát na závěr: Hádej se z blbcem víc jak minutu, a už se hádají dva blbci.... Jan Werich.

Pravda,je možné ale přejít se sporem Sandokan versus Žena za pultem do sekce debaty. Pravda je,že seriál viděný v dětských letech působí po 30ti letech trochu směšně. Třeba kdysi oblíbený dětský Bella a Sebastián ve mě nechal jen dobré vzpomínky. Nyní po náhodném zkouknutí nějakého dílu sem zjistil jako naprosto nesledovatelné a pro dnešní děti spíš trapné.

Politická angažovanost J. Švorcové mi sice nesedí, ale na rozdíl od polistopadových "uměleckých" "revolučních" křiklounů, kteří často křičeli, aby se pozapomenulo, že donášeli, ale naopak vědomě nikomu neublížila, nedonášela (jak někteří "pravicově" převlečení) a pár lidem naopak pomohla.
Pokud porovnám Ženu za pultem s dnešními sračkami místní produkce a i některé zahraniční, tak prostě vítězí. Důvod je jasný: Jaroslav Dietl.
Zmíněný Matyáš je podle předlohy velmi rudého J. Verna, pokud nějaký americký seriál, pak jedině "Ženatý se závazky".

Supernatural
Stargate - SGC
Stargate - SGA
Stargate - SGU
Fear of the walking dead
The 100
The Last Ship
Arrow
Fringe

A další a další....
PS: pokud se ti zalíbí SGC tak máš co dělat, dohromady všecky SGC mají tak 20-30 Sérií po 20 dílech.
PS2: Seriály SGC, SGA, SGU sleduj v tomto pořadí, navazují na sebe.

Rychle jsem zde zkouknul prispevky a nenasel jsem nektere dobre(?) serialy

Arrow
The Flash
DC's Legends of Tommorow
Marvel's Agents of SHIELD

Pak ty lepsi
House of Cards
Shameless (US)
Lucifer <----- vybornej serial
The Walking Dead

nevim jestli to nekdo nepsal, ale za shlednuti stoji:

Battlestar Galactica.. je toho hodne, dej je promysleny od zacatku do konce, ma to hlavu a patu a uzavre se to..

House of Cards.. zatim 4 serie, nahled na vysokou politiku USA

Breaking Bad.. nekdo to zminoval, jeden z nej serialu co jsem videl.. prvni 2 serie slabsi, pak se to rozjede a je to parada

How not to live your life - hlavne britskou verzi.. 30-lety typek, co nevi, co delat se zivotem..

Inbetweeners.. hlavne BRITSKOU verzi.. particka stredoskolaku.. nerd, debil, typek co mluvi furt o sexu a "normalni".. kazdy na stredni skole zna aspon 1 cloveka z techto 4, ne-li vsechny :)

doporucuju projit www.csfd.cz, volba zebricek a zobrazit si britske serialy.. BRITSKE :) hlavne to ma nejdulezitejsi aspekt serialu - je to promyslene a dej se uzavre.. ne jako Lost.. ktery se tak zamotal, az skoncil totalni haluzi..

Fargo, The Fall, Misfits, Broadchurch atd atd.. :)