Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Lidl: týden kvalitních salámů

Lidl opět spouští v prvním říjnovém týdnu retro akci s výrobky hlubokého socialismu. Řada z toho je jen v původních obalech, ale vždy v případě salámů se jedná i o výrobky dle původní receptury (Gothaj, Herkules).

https://zpravy.aktualne.cz/finance/nakupovani/retro-tyden-lidl/r~30812cf4a2f611e7a8460025900fea04/

Je to svým způsobem reklama, ale ten Gothaj opravdu za to stojí. S tím, co dnes nechtějí naše kočky ani očuchat, se to naprosto nedá srovnat…

Zdroj: aktualne.cz
Předmět Autor Datum
Bude to naprosto stejný Gothaj,jaký se vyrábí i v jiných týdnech. Obal se nejí. :-)
kozakl 29.09.2017 12:47
kozakl
Není to pravda. Už několikrát jsem ten socialistický kupoval a rozdíl oproti běžně prodávaným salám…
L-Core 29.09.2017 17:26
L-Core
Že se tak ptám, jak chutná salám? Nekupuji si ho již deset let minimálně. Začali tam dávat maso?
Bush ml. 29.09.2017 17:48
pekos
Dávají a je stejný jako kdysi. Jen přehršel "odborných" posudků a informací dělá divy. Rád bych vidě…
kozakl 30.09.2017 15:51
kozakl
to by si sa divil,to by tie laboratoriá našli aj aj mäso,nielen odpadové mäsové separáty preplnené z…
audax 03.10.2017 09:46
audax
Většina těch, co mlsně vzpomínají na dávný časy, zapomínají na jedno - jak často si mohli dát maso,…
Prasak 03.10.2017 10:31
Prasak
Popsal jsi to naprosto přesně. poslední
L-Core 05.10.2017 10:36
L-Core

Není to pravda.

Už několikrát jsem ten socialistický kupoval a rozdíl oproti běžně prodávaným salámům je propastný. Stejně tak Herkules. Ostatní jsem nezkoušel a zkoušet asi nebudu. 100g Herkulesu je vyrobeno ze 140g masa, viz https://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?articleId=3876. Myslíš, že se tím řídí dnešní všelijaké spojené separátovny, chrlící nějaké lowendové uzeniny do diskontů?

Že se tak ptám, jak chutná salám? Nekupuji si ho již deset let minimálně. Začali tam dávat maso?

Dávají a je stejný jako kdysi. Jen přehršel "odborných" posudků a informací dělá divy. Rád bych viděl v laboratoři salámy a maso z komunistických prodejen,kde kromě much bylo i docela teplo. Mražáky měl málokodo , no naštěstí se po mase ihned zaprášilo.

to by si sa divil,to by tie laboratoriá našli aj aj mäso,nielen odpadové mäsové separáty preplnené zvýrazňovačmi chuti,potravinárskymi farbami a dochucovadlami a stabilizátormi....aj keď technické vybavenie socialistických predajní bolo väčšinou katastrofálne,ale každé zviera určené na porážku bolo veterinárne prehliadnuté aj po zabití,nebolo prekrmené antibiotikami a zasolené posypovou solou a nejaké hromadné nákazy salmonelou alebo svalovcom,mrlami bola skôr rarita oproti dnešku,rovnako do výrobkov si málokto dovolil nacpať posyspovú sol a podobné "špeciality",čo sa potravín týka,Československo malo jedny z najprísnejších noriem na potraviny,aj keď estetika a dizajn obalov bol miliony rokov za opicami,také prísne normy na kvalitu potravín nemali ani Nemci,ani Švédi,ani iné europske krajiny.....pozri kam to dnes došlo,pôvodné podniky sú buď rozkradnuté a zlikvidované,alebo vyrábajú podla euroreceptúr,kde v zložení máš samú separovanú mliečnu bielkovinu/nechcem si ani predstaviť,čo to je/,stabilizátor chuti,sojový šrot,otruby,glukozo-fruktozový sirup,hydinový separát,posypová sol,surovina je prehnaná cez chlorové výpary aby bola "light" a "fitness" so zníženým obsahom tuku,legionella v pitnej vode nieje žiadna vzácnosž etc.........myslím že tie mäsové výrobky z čias socialistického Československa by obstáli v dnešných laboratornych testoch velmi dobre....kedysi základ stravy bol masný chleba s cibulou a len výnimočne mal niekto problém s cholesterolom,dnes je to samá fitness rama s 0,5% tuku,light výrobky bez cukru a kardiovaskulárne ochorenia aj infarkty,vysoký cholesterol a diabetes majú už žiaci základnej školy a nie za všetko môže to,že dnes deti viac vysedávajú pred počítačmi.....

Většina těch, co mlsně vzpomínají na dávný časy, zapomínají na jedno - jak často si mohli dát maso, či salám? Dnes mají skoro všichni maso na oběd každej den, salám/šunku k snídani, obědu, večeři, na svačinu taky. Ta velkoprodukce se musí někde projevit. A taky se zapomíná na cenu, stačí to přepočítat na dnešní mzdy a zjistíme, že to maso a šunka je neskutečně levný. A to díky velkoprodukci.
Kvalitní potraviny lze zakoupit i dnes, včetně těch masových výrobků. Jen to možná vyjde stejně, jako přepočet tehdejších cen za masný výrobky. Nebo stačí navštívit osvědčený řezníky a uzenáře, pokud velkovýroba někoho neuspokojuje.

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru