Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se zbavit WC pavouků.

Zdravím, nevíte někdo jak se zbavit WC tenkonohých pavouků? :) Já nevím jak to dělají ale když je jeden den vysaju tak na určitých místech jsou druhý den zpátky. Dokonce jsem jednu chvíli dělal takový pokus že když jsem se šel sprchovat tak jsem spláchl do kanálu pavouka který se pravidelně objebuje u vany. Druhý den tam byl zase, tak jsem ho zase spláchl. Tak to šlo asi týden a vždy se tam objevil nový... :D
Stejně tak u auta. Mám ho zaparkované venku na parkovišti a každý den mám velkou pavučinu u zpětného zrcátka řidiče. Pavučinu zruším a jedu do práce, po práci dojdu k autu a pavučina je tam zase.

U toho auta bych tam zkusil něco stříknout, aby jim to smrdělo (biolit?). Nemáš tam třeba mladé vevnitř toho zrcátka nebo někde kolem? Ty koupelnové jen nesplachuj, ale předtím zabij.

V králíkárně (ne dřevěné venkovní, ale mám konstrukci ve zděné stavbě - chlívek, kůlna, haraburďárna) používám proti komárům postřik OTHRINE, nastříká se na stěny, komáři tam pak nelítají, nesedají, smrdí jim to asi. Vydrží to několik měsíců. Kupovat a zkoušet to (pavouci tam nejsou uvedeni) ale asi nebudeš..

http://eshop.skudci.com/insekticidy/k-othrine-25-s c-50ml

Stříkám to i zvenku na a kolem vrat do dvora (z jihu), aby mi při jejich otevření hned dovnitř nenaletěly mouchy a komáři, kteří obvykle sedí/lítají někde kolem (je to trochu ve stínu).

Jako mě ti hajzloví se mi zas tak nepříčí. Jen mě strašně serou že je všude vidím. Hlavně když je vysaju a večer je tam zas. Síťky na oknech mám ale oni tam prostě nějak vždy dolezou.

Naštěstí jsem už dlouho doma nepotkal takzvaného lopaťáka. Tak jsme pojmenovali naše garážové pavouky. Lopaťák protože ho praštíš 3x lopatou a on leze v klidu dál. To jsou jiní řízci. Dokonce a to opravdu nekecám, jsme doma měli párkrát i řízka velkého jako dlaň. V ten moment končí sranda do boje příjde airsoftová plynová pistole.

Ano ano, dostal pár ran ale prakticky byl KO už po první. Abych pravdu řekl tak už jsem zastřelil i myš. V daný moment to bylo humánější než ji ponechat kočce která by ju za živa trhala několik minut. Myš dostala jednu prdu, udělala loping a byla na místě tuhá. Jen aby bylo jasno tak nejsu zas takový vrah, to jen když neni jiná možnost. Poslední myš co mi vběhla do ložnice sem chytil do sklénky a vypustil o 4km dál do lesa.

Pavuky doma nezabijame, nosia stastie;o).
Dokonca som o tom uz presvedcil aj svoju zenu a tak ked uz jej nejaky straaasne vadi vyhodim ho setrne z domu.
Zachodovy pavuk je zaklad, isty cas som mal na byte kamosa, s ktorym som sa rano zdravil a sem tam rozpraval. Ked po case zmizol normalne mi chybal;o).
Ale inak som normalny.

O tom splachování pavouka do odpadu jsem jako malý kluk viděl krásný kreslený dokument - jak se ženská chce vykoupat, ve vaně je pavouk, tak ho spláchne. Jenže sviňa pavouk je lehčí než voda, tudíž plave a udrží se v mezeře kam ústí přepadní otvor. Chvíli se vzpamatovává, mezitím si ženská napustí vanu, vleze do ní a zrovna v tom momentě pavouk v klidu vylézá přepadním otvorem. Nastalo pěkný rodeo :-D
Našel jsem i jednu takovou odpověď:

Jestliže se pavouka pokusíte spláchnout, instinktivně zkroutí nohy, aby zachytil vzduchovou bublinu pod svým tělem. Když se v odpadu nedostane za koleno, může znovu vylézt po stěnách výlevky do vany.

Zní to jako noční můra :-? já měl podobný problém s nekonečnýma molama, asi šatní ale byli všude, Larvy všude možně i kde bys to nikdy nečekal! to je základ, pavouci tam můžou mít nakladený vajíčka někde ne? Co vysátí zaživa- vajíčka ve vysavači/lezou z něho zpět? To s tím zrcátkem už zní moc děsivě :O A pavouci jako dlaň?? Kde že to bydlíš?

Zlín.... Takové dlaňové macky jsme opravdu měli. Už je to ale několik let. V garáži je standardem náš takzvaný lopaťák a ten dorůstá klidně i centimetr jen tělíčko. Celý pak s roztaženýma nohama má klidně i 5cm bez problému. Nejhorší je na tom to že opravdu přežívají í zásah lopatou... :D

Ten lopaťák bude asi pokoutník, ne? Také jsem viděl takové velké kousky. V panelákovém bytě se naštěstí vyskytují naprosto minimálně, ale třeba u dědy na chalupě ve sklepě jich bývá hodně, hlavně v zimě se tam snaží zachránit. Tam člověk vejde a na stěně několik takových tarantulí.. :-D