Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prošlý jogurt

Zdravím, rád si kupuji jedny přírodní jogurty, už mám vyzkoušeno, že týden prošlý stále v pořádku. Ale 20 dní prošlý - naposledy v něm byly cítit bublinky( jako CO2), konzistence ale stále OK i chuť. Je to něčemu závadné?

CO2 to nejspíš nasytily kvasinky nebo nějaká jiná havěť, která se množí při mléčném kvašení. Některé kvasinky a plísně produkují toxiny, takže to zdravé moc nebude, i když jednou se asi nic nestane.

Dokud to chutná a smrdí normálně, klidně to jím. Pak už ne.

Kdyby ty kvasinky byly v jogurtu žádoucí a nezávadné, určitě by někdo už super nakvašený jogurt vymyslel a vydělával na tom miliony...

ono preci zalezi na tom, jestli je to "spotrebujte do" (typicky jogurt) nebo "minimalni doba spotreby" (to jsou ty susene produkty). To prvni je o zdravi pokud to jis po datu, to druhe je obvykle v pohode maximalne se probehnes na zachod. ;-)

snad :-)

Edit: Kdyz uz jsem se rozepsal, tak fakt te autore dotazu nechapu, to ti opravdu tech par usetrenych drobaku stoji za tu sracku? Navic jak uz tu bylo receno, dlouhodobe to nebude jen to jedno posrani se, ale kldine si muzes zadelat na neco vaznejsiho.