Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alkohol a silna opica

Dobry den, chcela by som sa vas spytat a zaroven i poprosit o radu.Ide totizto o alkohol a naslednu zlu opicu.Vzdy po alkohole,na druhy den mam nesmiernu opicu.Ja viem ze je to normalne ked sa clovek citi zle na druhy den,ale ja sa citim naozaj katastrofalne.Mavam hlboke depresie,bolest celeho tela,otrestenu hlavu a nedokazem normalne fungovat .Proste nikdy. Pijem naozaj iba prilezitostne.Nejake oslavy,festivaly,niekoho narodeniny takze vobec to nie je nejako casto.2 roky som stale pila iba biele vino,ale kedze som uz to nemohla vydrzat tak som presla na tvrde,ale nic sa nezmenilo.Naozaj si nemyslite o mne,ze som nejaky alkoholik,to praveze vobec!Ale niekedy jednoducho sa chcem normalne opit bez toho aby som mala taku silnu opicu,niekedy dokonca rozmyslam nad samovrazdou a pod.Dakujem.

Kolik ti je? Pokud na to není organismus zvyklý, tak to s tebou prostě zamává. Pár rad:
Člověk se, ale může opít aby bylo veselo i bez tvrdého.
Jestli málo vydržíš zkus jen pivo, někomu stačí málo- pár piv a navíc by ti po něm němělo být zle :)
Další věc nemixuj několik druhů chlastu, taky záleží jaké množství vypiješ, zkus si to rozvrhnout a hlídat, ne moc naráz, pij s odstupama. On se účinek ne vždy dostaví hned, tak lokáš dál a dál a najednou seš v prdeli. Taky pokud jsi na slunku účinek se hodně zvyšuje.
Já víno nepiju, ale pokud jak říkáš piješ zejména při oslavách, tak to přece nemusíš přehánět, pár panáků s odstupama, nemám tušení kolik toho vypiješ, ale asi musíš zkusit ubrat.
Já sám moc nevydržím, a stačí mi hodně málo. Má to spoustu výhod.. nepiju tvrdej- je to levnější a není mi téměř nikdy zle. Po tvrdým mi býva zle vždy a díky tomu že mi stačí pivo na něj prostě kašlu- nepotřebuju ho, ale sem tam nějaký ten panák mi nevadí.

Nepít nalačno. Nejlépe si dát něco mastnýho, třeba klobásku, nebo nějaký jiný maso.
Já se přiznám, že stejně se ráno napravuju Ibalginem. Já vím, prasárna, ale už nésu žádné mladík, co mu stačí na spravení jedno dopoledne po propařené noci.

Proste to nepi, je to principialne jed, asi na to z nejakych zdravotnych dovodov reagujes extremne. Ja poznam aj ludi ktori nepiju nikdy ani kvapku, na oslavach piju nejake nealkomixy alebo nealkodrinky apod, vinea namiesto sampusu, neni to nic tragicke.
(alebo si daj pivo alebo radler to je zriedene pivo, to mozes pit cely vecer aj dve apod - liter kvapaliny to mas zo 5 malych poharov :)
P.S. ked to chces riesit tak asi budes musiet konzultovat lekara, ale ak nemas ine problemy tak to proste nepi :)
P.S.2. neberes nejake tabletky a podobne? Proti bolesti hlavy alebo co? Ked chces pit tak neber ziadne lieky. Vobec ziadne.

Ja by som tam videl 2 problemy, fyzicky a psychicky.
Nie je celkom normalne zazivat taketo stavy pri "normalnom" piti. Ja sa napriklad uz par rokov pohravam s myslienkou, ze prestanem pit, pretoze na dalsi den som naozaj uplne grogy, naposledy som dokonca po piatku musel prelezat celu sobotu a bolest hlavy ma presla az v nedelu.
Lenze je som extremista, pijem obcas (raz do mesiaca cca) a takmer vzdy idem do nalady a vyfajcim pritom kludne skatulku cigariet (bezne nefajcim). Takze chapem preco mi je zle. Pred nedavnom som dal s bratrankom flasu whiskey, vyfajcil sice dost, ale stav na druhy den sa celkom dal. Je to individualne.
Takze rada na fyzicku bolest je pit menej, kolko si musis odskusat. Poznam ludi, ktorym stacia 2 piva a su v nalade, ja po 2 pivach este nic extra necitim.
Druhy problem je psychicky, ten vsak s alkoholom evidentne nesuvisi iba ten stav po tom dni ti spusti depresiu uz len z toho, ze ti je zle.
Otazka je, ci naozaj musis pit, naozaj poznam par ludi v mojom okoli, co nepiju. Ja sa im sice smejem, ze su podozrivi, ze nepiju, ale v principe ich celkom obdivujem, ze sa nemusia nicit ako vacsina z nas.
P.S. A to si pockaj este ako ti bude zle, ked budes starsia. Do 25 som vedel tahat kludne 2 dni po sebe. Po 25 som si vsimol prve naznaky, ze nestiham a teraz (40) som rad, ze to peklo s opisocou absolvujem raz za mesiac. A tie kecy, ze ja uz nepijem...to mi niekedy vydrzi aj 2 tyzdne, ked odmietam vsetky akcie a pozvania.

To jsou mi dotazy jak ve Zpovědnici....

Když ti to nedělá dobře, tak prostě nechlastej. Když se něco slaví, tak si dej Kofolu. Nepiju nikdy, ani na oslavách a nic mi nechybí. Klidně ucucávám colu (bez cukru) a ať se ostatní opijou dle velevážené libosti. Jim bude blbě, mně ne. Když mi někdo řekne, že jsem srab když se nenapiju, tak mu odpovím, že on je idiot. Není slabošstvím nepít, jen ubožák žunká jak duha a neví kdy přestat. Ale většinou chodím do společnosti, kde se pitomci nevyskytují a když řeknu, že nepiju, tak mě spíš obdivují a nenadávají. Zkus to taky tak. Nechoď mezi blbce a nepij. Proč musíš chlastat? Alkohol ti něco přináší? Něčím tě obohatí? Neumíš se bavit bez něj? Jestli musíš, nemůžeš bez toho na oslavě být (ač dobře víš, jak ti bude zle), jsi alkoholik.

PS: Mateš si pojmy. Druhý den není opice, ale kocovina.

Nevím.... Dovedu se pořádně pobavit i bez alkoholu, nepovažují mne zrovna za suchara. Zato znám lidi, co se nachlastají a hned se perou, brečí, spí (to je tak nejlepší), mají depresi a chtějí skákat z okna (jednoho jsme vší silou drželi tři silní chlapi)...

Veselá historka z natáčení:
Jeden známý se musel zúčastnit recepce kde byli i soudruzi ze sajuzu. Samozřejmě se tam pila vodka a mohutně se připíjelo. A ten známý byl skoro abstinent. Tak to vyřešil tak, že si vzal půllitr, do půlky do něj nalil vodu a když se připíjelo, tak nepolkl, ale jakoby si připil z půllitru a ten doušek vodky tam vyplivnul. Ten půllitr viděl jeho kolega co si statečně připíjel a už toho měl dost, tak povídal: "Voda, to je dobrý nápad." a než mu v tom mohl někdo zabránit, dal si z toho půllitru lok. A prohlásil: "Já tu vodku už cítím ve všem."
:-/

Mam podobnu...pred par rokmi sme mali stretavaku na chate zo strednej a spoluziacka doniesla 5l demizon domacej. Velmi dobrej. Nechcel som behat s demizonom tak som si nalial do politroveho pohara a chodil medzi spoluciakov a kazdemu ulieval do poldecakov. Vonku ma stretol spoluziak a prave si upil z poldecaka a chcel to zapit...zbadal mi ten polliter v ruke, vytrhol mi ho a skor ako som stihol nieco povedat si z neho riadne logol.
Spatny chod bol okamzity, nastastie vyvratil len alkohol a ziadne jedlo. Samozrejme mi vynadal do kamaratov na 5, ale pokracovali sme vo veselej zabave az do rana.

Pouze rok? To seš tedy pěknej ožgruňa. Já dostal ke dvacetinám flašu ferneta (drsoň) a po 14 letech v ní mám furt ještě dva panáky.
Když se narodil první synek, dostal jsem taky flašu ferneta (tentokrát jasoň) a tu jsem bez mála po šesti letech ještě neotevřel.
Karton piva mi doma vydrží i pár měsíců, víno má životnost proměnlivou, od pár dní do pár týdnů.
Ale v hospodě, nebo na pařbě v lese liju škopky bez ostychu.

měl jsem podobný problém večer jsem vypil 2 piva a na druhý den mi bylo špatně (kocovina). Časem jsem zjistil , že to je určitým druhem regionálního piva, které si všichni jeho konzumenti vychvalovali a také říkali, že kocovinu mají, až po vypití většího množství. Nevím proč, ale můj organizmus po vypití tohoto piva reagoval jinak, a tak jsem přešel na jinou značku piva a vše bylo OK. Doporučuji- nejlepší je alkohol vůbec nepít, v dnešní době je moderní být abstinentem a není důvod se za to stydět - naopak.

To mas pravdu len to spolocenske uplatnenie je jaksi nulove.
Parkrat som mal obdobie, ked som nepil a chodil s kamosmi von a popisem ti ako to vyzeralo.
20:00 zacinam, vladne dobra nalada, bavim sa.
21:00 zacninam si vsimat, ze sa spolusediacim trosku meni nalada, stale sa vsak bavim s nimi
22:00 polovica vtipov mi uz nepride smiesna, vsteci sa uz trosku knisu , su akcny, ja sedim pri stvrtej Fante a neviem, co si dam od radost dalej
23:00 vsade huronsky smiech, ja uz sedim bokom. Moje pokusy zasiahnut prinosne do debaty koncia fiaskom. V podstate uz len pasivne sledujem. Pijem Colu, skusim este Vineu.
24:00 konecne ideme domov, platim 2x tolko, co ostatni, vsetci sa rehocu, ja sa tesim na postel.