Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Všechny tekutiny vypotím?!

Zdravím,
V pondělí jsem nastoupil do nové práce řidič nákladního vozidla. V autě není klima + občas topím, abych uchladil motor. Při skládání nákladu ze mě teče jak z vola. Nad čím mi ale zůstává rozum stát je to, že nechodím vůbec na záchod(na "malou"). Denně vypiji obrovské množství vody, cca někde kolem 5L kohoutkové vody/den. A jdu denně jednou někdy vůbec na záchod a když už jdu tak je moč tmavě žlutá.
To se opravdu všechna voda vypotí? Nebo to signalizuje nějaký zdravotní problém ?

Těžko lze odpovědět, zda nejde o zdravotní problém. Obecně to ale nejspíš bude v pohodě.
Jsem zažil něco podobného; v Černé Hoře jsem v létě stoupal na horu, od moře asi na 900 m, většinou po slunci a do prudkého krpálu. Na výstup jsem táhl čtyři dvoulitrovky vody. Na výstup jsem tři vychlastal, ani jsem se moc nepotil a čůrání se taky nekonalo.
Tělo to prostě nějak spotřebuje. Nemusí se to ani vypotit, ale třeba i vydýchat; viditelný dech v zimě je vlhkost.

Řek bych, že v těhle vedrech to je normálka. Tuhle mě stačilo, když jsem coby muzikant-amatér hrál odpoledne od cca tří hodin na pouťový zábavě - vypil jsem asi 5 litrů (nějaký pivo + vodu, limo) a stejně jsem šel poprvý na malou až v 11 večer.

5L za deň je už príliš vela a tamavožltý moč k tomu môže/a nemusí/ znamenať skrytú cukrovku,obvyklý priemer pri teplotách nad 25°C je 2,5-3L vody a normálne močenie,5-6 L vody denne mávajú obvykle baníci a podobne ťažko pracujúci ludia v sťažených podmienkach a vysokých teplotách nad 25°C ,doporučoval by som čo najskôr vyhladať lekára a žiadať príslušné vyšetrenia,aspoň OGG test a SONO ladvín a podla toho sa potom zariadiť....

V autě není klima + občas topím, abych uchladil motor.

Pokud si pamatuji, pak bylo horko. Pokud jste třeba v teplotách nad 36°C, pak i sebemenší pohyb vede ke zvýšenému pocení a pak nějakých 5 litrů + močení cca 2× za osm hodin není nic neobvyklého. Až budou normální teploty, pak by se měl stav ustálit na normálních hodnotách.

Tmave zluta moc muze signalizovat nedostatecnou funkci ledvin, cukrovku a nebo nedostatek tekutin. Z mnozstvi vypite vody nelze nic usuzovat, to je hrozne individualni v zavisloti na zatezi. Ma prijit ochlazeni,pokud se stav nezmeni a nezmeni se ani moc, nevahal bych a radsi se poradil s lekarem.

Pokud by to pretrvavalo delsi dobu hlavne po skonceni soucasne vlny veder, tak to muze signalizovat nejaky zdravotni problem a navsteva lekare by byla vhodna.

Jestli to je ale jen ted par dni, tak to je zcela normalni, ikdyz dobre to neni, ja byl minuly tyden na chalupe, dopoledne jsem chodil behat (cca. 15km) a v pozdnim odpoledni jsem jezdil na inlajnech (cca. 20km), za den jsem vypil cca. 8L vody (caj, kola, voda) a vicemene jsem si dosel jednou rano a jednou vecer.

Tmave zlute zabarveni moci je v tomto pripade proto, ze se uvolnuje vitamin A z ledvin, jinak je to samozrejme pro ledviny docela zatez, protoze ledviny vodu potrebuji pro spravnou funkci a to ze nejdes na malou je dusledek toho, ze se ledvinam voda nedostava, jenze v mem pripade ikdyz jsem se snazil, tak proste vic uz vypit za den neslo.

Takze snaz se dodrzovat spravny pitny rezim, od pondeli by uz melo byt chladneji a teda by se situace mela zlepsit i s pravidelnym curanim.

Pit je treba pravidelne a to driv nez zacnes mit pocit zizne, ten vznika v dusledku toho, ze uz organismus citi nedostatek tekutin a proto navodi ten pocit zizne. Nicmene ono v nejakem bode zjistis, ze vic uz proste nevypijes, protoze to proste nejde nebo by ses musel premahat pit a to uz je pak taky spatne, to zase urcite nedelej.