Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Údaje na obalech potravin - 100% pravdivé?

Ahoj,
poslední půlrok se jakž takž zajímám jakožto cvičící člověk o to, co jím. Snad polovinu příjmu bílkovin jsem čerpal z odtučněných tvarohů(asi 3 tvarohy denně)(takové ty z Tesca za 13Kč, nejspíš to nejlevnější, co se dá sehnat). Na obalu je psáno něco jako 12g bílkovin na 100g - teda jedna 250g vanička by měla obsahovat 30g bílkovin. Dnes mi však někdo, kdo se v tom orientuje lépe než já, řekl, že tyhle "superparketový" tvarohy jsou spíš zbytky a a má to s tvarohem společný jen název a bílkoviny tam nejsou žádný.
Nevím, za půl roku jsem narostl slušně a to žiju vážně z půlky z těch tvarohů. Jak to vidíte vy? Je možné, že látky uvedené na obalu nejsou pravdivé nebo jak to vlastně je? Předem moc dík za odpovědi.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
A odkud bereš ten zbytek bílkovin? Jinak ty údaje sedí, i složení - vše se kontroluje, ale spíš bych… poslední
Potraviny 02.09.2015 23:57
Potraviny

A odkud bereš ten zbytek bílkovin? Jinak ty údaje sedí, i složení - vše se kontroluje, ale spíš bych se zaměřil na biologickou dostupnost bílkovin - tedy využitelnost tvým tělem - a ta je u bílkoviny v tvarohu minimální. Tvaroh určitě jez, ale neměl by měl tvořit základ jídelníčku. Mnohem lepší a kvalitní zdroj bílkovin máš třeba vajíčka...

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru