Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak začít běhat a něco okolo

Ahoj,

rád bych se zeptal, zdali nemá někdo zkušenosti s běháním.

Rád bych běhu věnoval tak hoďku denně.

Slibuji si od toho, že se nějakým způsobem udržím v kondici - nepřiberu. Je to možné?
Je možné během zhubnout?

Běhat ráno/večer, nebo je to fuk? :-)

Co vlastně během "posiluji" - nohy?

Také by mě zajímalo, jestli je lepší běhat po trávě, chodníku, či nějaký štěrk, nebo tak...
Nebo jestli je třeba mít dobré zatížené ruce.

Poradí a pokecá někdo, kdo má zkušenosti?

Díky za rady :-)

Nechápu, co tu řešíš. Chceš běhat? Brání ti v tom někdo? Pokud ne, obuj si nějaké boty (třeba Zátopek běhal v půllitrech, Abebe Bikila běhal bos) a oběhni barák. A dělej to každý den a když se na to budeš cítit, přidej si další kolečko.

...Pokud jde o liptákovský SUP, Cimrman prosazoval zásadu , "aby to bylo jako ze života". Proto odmítal, aby se pro sport na vsi vytvářely nějaké zvláštní podmínky: běžecké dráhy, cvičební úbory, speciální obuv. Říkával: " Bude-li vás honit četník nebo budete-li spěchat na vlak, také neodložíte zavazadla a nepřevléknete se do trenýrek s lampasy." A tak organizoval závody vesnické mládeže s kufry a v zimnících...

...Často si všímám, jaké se dělají gigantické přípravy na koupání, když lidi jednou někam k řece, ale jak se potom, když tam jsou, moc nekoupou.
To je zrovna tak, jako když jedete k moři. Já si pokaždé umiňuju - když o tom přemýšlím ještě v Lonýdně -, že si denně ráno přivstanu a půjdu se namočit do moře ještě před snídaní, a vždycky si zbožně zapakuju plavky a osušku. Kupuju si výhradně červené plavky. Červené plavky se mi líbí nejvíc. Výtečně mi jdou k pleti. Ale když potom k tomu moři přijedu, tak můj pocit, že tu časnou ranní koupel tolik potřebuju, není už najednou tak výrazný, jako byl v Londýně. Naopak, spíš mám pocit, že potřebuju zůstat do posledního okamžiku v posteli a pak rovnou sejít dolů ke snídani. Jednou nebo dvakrát ve mně zvítězí čest, vstanu před šestou, trochu se přiobléknu, seberu plavky a ručník a ponuře doškobrtám k moři. Ale rozkoš mi to nepůsobí žádnou...

:-D:beer:

+1

Také si myslím, že v dnešní době to každej moc hrotí, mp3ky, měřiče tepů, "joňtáky", energetické tyčinky, denní dobu, na lačno či najedený, ideální rozcvičení, elastické šortky, držáky na vodu, mega vytuněné boty atd. atd. A až to člověk pořídí, sesumíruje si to dohromady, tak ho to přestane bavit.

Přitom stačí vzít trenky, triko, nějaké sportovní boty a běžet

Ono to ostatni jsou prave docela dobre doplnky, aby ten beh nebyl zase az tak nudny a vic to cloveka vtahlo. Nicmene samozrejme mas pravdu, zacit behat se da okamzite, je to ten nejmene financne narocny sport, ktery existuje, proto take jsou v nem uspesne i chudsi africke staty, kde by treba i jizda na kole byl ekonomicky problem.

Ty boty jsou ale minimalne ve chvili, kdy se clovek trochu rozbeha (to znamena treba ten hodinovy beh), hodne dulezite. Malokdo dnes muze behat po mechovych cestach a po ztvrdle zemi nebo asfaltu se hodne namahaji kolena a boty, ktere tlumi narazy hodne pomuzou, nejen okamzite ale i do budoucna, ono se to pak minimalne ve stari secte.