Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slazený vs. neslazený čaj

Hola,
zajímalo by mě, jestli je slazení čaje z hlediska léčivýho, zásadní problém.

Každý říká třeba při chřipce pít neslazenej teplej čaj s citrónem, při srajdě neslazenej silnej černej čaj. To cukr zlikviduje všecky dobrý látky z čaje, nebo co v tom vězí?

Na netu sem našel jen důvody typu: sladit se má málo, je to nezdravý, tloustne se po tom a kazí to chuť čaje...

Je nějakej pádnej důvod, proč nesladit pro léčivý účinky čaje a ne kvůli subjektivnímu názoru, co se týče chuti nebo obezitě?

Mě taky kafe strašně voní a častokrát se načapu sama v práci, že k němu čuchám :-D
10 kaf? To je masakr, to dělá můj šéf :-D my máme výborný kávovar, který namele kávu, ta je pak pořádně silná, voňavá a neskutečně výborná :-) já ale když vypiju více kafat, tak mě bolí hlava ::)

Pokud ho snis vic nez kolik energie dokazes vypotit, tak se po nem tloustne, jinak na nem nic spatneho neni, ale ono to tloustnuti staci.
Uz si nevzpomenu na jmeno toho ceskeho vedce, ale pusobil v cizine ve svetovy zdravotnicky organizaci, tak ten rekl, ze nikdy nevidel, zadnou studii, ktera by dokazala jinou skodlivost cukru vyjma toho tloustnuti.

Proste cukr je bily jed jen pokud ho prijmes ve vetsim mnozstvi nez kolik vydas energie, takze sladit caj klidne, akorat jit si potom zabehat. Nicmene slazenej caj je bleee, to bych nepil.

nieje to len o cukrovke a priberaní,cukor na seba naviaže do nevyužitelnej formy niektoré užitočné látky z pripravovanej čajovej zmesi/bylinkové a ovocné čaje/,u čierneho čaju na seba viaže tanín a kofein,takže mení v podstate čaj aj kávu na skoro neúčinný,bezcenný nápoj-premení tie látky,kvôli ktorým sa vlastne čaj pije na telom nevyužitelný odpad,druhotný účinok repného cukru tu už bol spomenutý,pokial sa to trošku pritiahne za uši,je to skutočne biely jed.......

Tady je to jak v diskuzi na iDnes, tam taky nikdo nesladí čaj, nikdo nepije čaj z Lidlu, nikdo nepije europivo, nejí Babišovy uzeniny (jen od místních malořezníků), ovoce a zeleninu nakupují u farmářů, vaří si doma samý speciality jedině podle pravých originálních receptur, kafe jen nóbl značky, nebo z lokálních pražíren.

Čaj sladím, kafe sladím a ještě si do něj liju mlíko. Piju to tak, jak to MNĚ chutná a ne tak, abych byl frikulín, přestože by mi to mělo držku křivit.

cukr kazí chuť čaje, všechny pak chutnají jako stejná voda.
na cukru je škodlivé, že si člověk zvyká, že všechno by mělo být sladké. třeba budvar - úplně nesmyslné pivo.

nesladil jsem přes 20 let, pak jsem přešel na menší zlo a přidávám med do čaje jako celoroční prevenci nachlazení. po pár sezónách vypadá, že to funguje. samotný med nedám.

Každý říká třeba při chřipce ...

pít čaj s nějakými citrónovými humusy až při nemoci je zbytečné, to už je pozdě. ne/slazený je v té chvíli úplně jedno, ničemu to neškodí ani to nic neléčí.

normální kafe už nepiju, ale když si dám tu věc z bankomatu na "kafe" a zapomenu vypnout cukr, nechutná mi to.

Je nějakej pádnej důvod, proč nesladit pro léčivý účinky čaje

Niekedy to napriklad nema ziadny zmysel. Prave si "vychutnavam" piatkovy hrncek bylinkoveho caju - dnesne menu zemežlč. Neviem si predstavit ako by sa to dalo osladit, mozno pomer 1:1 by stacil.

//
A mozno nie.