Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak říct holce, že s ní chci chodit?

Ahoj. Pozval jsem jednu svoji dobrou kámošku, se kterou se momentálně velmi často vídám, do kina. Je to mezi námi už trošičku intimnější a oba chodíme na stejnou střední školu.
Jak ji mám říct, v kině (klidně před či po), že ji mám rád a chtěl bych, aby mezi náma bylo něco víc - abychom spolu začali chodit? Moc nevím, jak takovou věc mám nadhodit a jak jí to mám říct. Poradíte, hlavně vy, DÁMY, jak byste to chtěly slyšet?

Vážně Vás tu prosím o seriózní radu, tak si, prosím, žerty nechejte pro sebe. :)
Předem děkuji za odpovědi.

Když už chodíte spolu do kina a je to mezi vámi "trošičku intimnější", tak už asi spolu chodíte :-)
Buď pozorný, milý, ono se to vyvyrbí samo. Chceš-li, aby z toho něco bylo, neměl bys tlačit na pilu; buldozerovou metodou to spíše pokazíš.

Protože neznám ani tebe ani jí, dá se těžko radit. Někdo je romantik, někdo introvert, někoho je všude plno - prostě metody budou různé. Lepší je, když je slečna klidnější ("romantik") než nějaké střeštidlo, to si v navazování vážnější známosti nemůžeš být jistý, kde vlastně jsi.

Nepamatuji si, že bych to někdy nějaké slečně takto explicitně oznámil, "spolu chodit". Zas tak moc, s kterými jsem "chodit" chtěl, nebylo. Přesně dvě, s tou druhou jsem spousty let šťastně ženat.

Nedělej z toho vědu. Sice jsi toho moc nenapsal, ale z toho mála usuzuji, že o tebe má dívčina zájem. Asi by jinak s tebou nešla do kina a nebylo by to mezi vámi trošičku intimnější. Takže ji zase někde pozvi, vídejte se i mimo školu, choďte spolu ven, sportujte spolu, pište si a ono se to "vyvrbí samo".

Ahoj,
jak už ostatní psali ono se to vyvrbí samo ... sama jsem byla ve stejné situaci ... měla jsem dobrého kámoše, vzal mě do kina, do ZOO apod. trávili jsme spolu poměrně dost volného času a postupem času jsme zjistili že je nám spolu fajn a jednoho osudného dne kdy mě pozval k sobě na nějaký film to bylo jasné že je mezi námi něco víc než přátelství ... a dnes jsme 2 roky 5 dní manželé :-)

Vzpomínám, četl jsem někde z pamětí pana Jiřího Suchého, když se chtěl sblížit se svou pozdější manželkou. Tak ji různě někam zval, pak si dodal odvahy a zeptal se jí, zda by spolu nemohli chodit, ona odpověděla: "Já jsem si myslela, že už spolu chodíme."

" Takže ji zase někde pozvi, vídejte se i mimo školu, choďte spolu ven, sportujte spolu, pište si a ono se to "vyvrbí samo"."
- To už prakticky děláme, já si právěže myslím, že už spolu prakticky chodíme, teď jde o to, to jenom nějak dobře říct :)
""Já jsem si myslela, že už spolu chodíme.""
- to je pěkné :)

Je to romantička a myslím si, že já jsem romantik taky.

Já se nebojím nějak toho, že by řekla že ne apod. Ale pouze nevím, jak začít s takovým tématem a jak toto přesně říct, jak se k tomu dostat.

Ale jinak děkuji za všechny komentáře, pročetl jsem si to a poradili jste mně a utvrdili v mém názoru :)

To už prakticky děláme, já si právě že myslím, že už spolu prakticky chodíme, teď jde o to, to jenom nějak dobře říct :)

Když už to děláte, tak spolu chodíte, proč o tom mluvit ? Ale pokud o tom chceš mluvit, tak využij třeba tu trochu intimností co je mezi váma. Myslím, že se chceš ujistit, ale není to třeba, dokud s tebou tráví volný čas, píšete si, atd., tak je to jasné.

Když už to děláte, tak spolu chodíte, proč o tom mluvit ?

Přesně. Není to vlastně jedno? Člověk nemusí mít všechno přesně pojmenované. Stejně to oba poznáte, a neboj se lidi okolo taky, jak to mezi Váma je. Nemusíš všude vyplňovat status,že jsi zadaný.
Jak už tu zaznělo, ono to opravdu vyplyne samo. Nejdřív kino,zoo, pak kamarádka přijede na návštěvu a už Ti zůstane. A pak budeš jako já 2 roky a 5 dní ženatý ... ( ještě,že to žena za mně spočítala :-D ). Třeba moje milovaná manželka až do svatby tvrdila, že jsme kamarádi a že je jen na návštěvě a to jsme spolu 5 let bydleli :-D

Výňatek z klasika:

...Snad to bylo bláhové, ale mezi jiným jsem si umiňoval, že až najdu ženu, kterou budu milovat a která
bude míti ráda mne, že si to neřekneme. Je tak zbytečné si to říkat a tak krásné mlčet. Bylo to všechno
řečeno již příliš často a slova básníků ztratila zvuk v ústech sňatkových podvodníků.
Holič z naší ulice hraje divadlo, klečí před paní řídící učitelovou a praví: "Miluji vás, madame!" i s tím
"e" na konci slova. Paní řídící učitelová má špatně nasazenou paruku, potí se, vzdychá a hlásí do řad
publika: "I já vás, pane, miluji," přesně takovým tónem, jako by říkala: "Lidi, to je horko."
V mé kapličce lásky visí tabulka: "Prosím, nemluvte."...

Přesně, otázka "chceš se mnou chodit" atp. mi přijdou poněkud pubertální.
Prostě jí zkus při vhodné příležitosti třeba vzít za ruku, obejmout kolem ramen a tak. Poku tě chce, tak se chytne, romantičky mají tulení rády ;-)
P.S. Jsem dáma, takže za mě, žádné kecy okolo :-D To ale rozhodně neznamená, abys jí hned začal cpát jazyk do krku :-D

Tak tenhle příspěvek ve mne asi probudil moje id, protože v poslední větě před post scriptem jsem napoprvé nepochopil použité podstatné jméno slovesné a domníval se proto, že došlo k záměně jeho první souhlásky.

Proto jsem si přečetl celý příspěvek znovu a po zjištění, že byl napsán dámou (jež navíc striktně odmítá jakékoli praktiky vztahující se k anatomicko-laryngologické oblasti), jsem tuto možnost vyloučil.

Při druhém čtení inkriminované věty jsem dospěl ještě k horší variantě, že romantičky preferují v milostném životě styk s mořskými savci.

Teprve napotřetí mi došlo, že se jedná o gerundium založené na slovesu "tulit se".

Inu, jak říká klasik: "Freude, Freude, vždycky na tě dojde"....