Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ojeté auto

Dobrý den, předem upozorňuji, že autům moc nerozumím, a proto se chci zeptat. Na jiných fórech mi nadávali do blbců, tak doufám, že tady se tak nestane. Bude se jednat o moje první auto. Mám ušetřeno 150 tisíc, už jsem na internetu i něco vyhlédl, ale pokud tady má někdo nějaké tipy. Nepotřebuji nutně kombíka, spotřeba tak do 7 litrů a budu s tím jezdi skoro každý den. Za každou radu předem moc děkuji :)

My jsme před časem koupili nové auto a starého jsme se chtěli zbavit - kdyby se za něj nemuselo platit pojištění, nechali bychom si ho jako druhé. Ale nikdo ho nechtěl, tak jsme ho nechali ekologicky zlikvidovat.
Bratr si taky kupoval nové auto, staré chtěl prodat do autobazaru a stlačili mu tam silně cenu, za kterou to od něj koupili. A to auto bylo ještě celkem v cajku. Tak doporučuji, obejdi známé a příbuzné, jestli se nechtějí zbavit ještě dobrého auta. Případně zajdi do nějakého menšího autoservisu, jestli o takovém autě nevědí.

No to možná ano, ale ten zvukový projev nahání hrůzu.A spotřeba taky o ničem.Výkon to nemá, předjíždět s tím taky nejde, spotřeba vysoká.

HTP = pojízdná zimnice.

Nechápu, co lidi mají s těmi nízkoobjemovými motory, leda tak to, že mají levnější pojistku.Žádný výkon to nemá, nic to neuveze.

Kamarád má od novoty jedničkovou Fobii.Spotřeba ze začátku 7-8 litrů.Ve Škodovce mu řekli, že se po spotřeba sníží po nějaké době.Nesnížila.

kdysi jsem měl 1.4MPI 50kW a dalo se s tím jezdit za 5,5. Ale to se muselo fakt jemně a moc na to nešlapat + vypnutá klima. Ta sama přidávala cca 0,5 litru. Běžná spotřeba byla 7,4 litru, ale to jsem se s tím nijak nemazal.

Kupoval jsem to auto když přicházely první haťapky. Byl jsem rád, že jsem "stihl" ještě starý dobrý a nesmrtelný osmiventilový MPI.

Sestra měla 1.2HTP já tím jezdil a neřekl bych, že to nemá výkon a že s tím nejde předjíždět. Bylo to neskutečně živé auto na ten malej objem, ale nesměl se člověk dívat na spotřebu :D
Jezdíval jsem tím do školy a průměrná spotřeba kolem 10l/100km v 60 000km řetězový rozvod KO prý to je výrobní chyba u toho a je to tak u všech, některým už při 30000. Dalo se s tím jezdit za 5, ale to nemělo s jízdou nic společného. Měla dokonce i tažné a na zimu jsem tím vozil plný vozík uhlí. A taky utáhla.
Má to ale více proti jak pro. Takže to je mizérie no.... Jak se říká objem ničím nenahradíš. Můžeš mít 3litr v naftě, který ti bude žrát 7 a svezení samozrejmě někde jinde....

Jak se říká, každý lišák chvalí svůj ocas :)
Aut je spousta, vyber si takové které se ti líbí, ve kterém se ti dobře jede.
Uvědomit si, naco ho budeš využívat. Dlouhé/krátké trasy, rodina, styl jízdy, vztah k autu, ale taky kolik jsi ochoten platit za ND atd....
Já mít 150 tisíc tak si hned kupuji BMW E46 330D sedan.
Ale budu muset rok/dva počkat :-( Měl jsem možnost se v tom projet a zjistit trochu tech. stránku toho auta a zamiloval jsem se. :)

Jinak jak už se psalo předemnou, auto od někoho známého je nejlepší co může být. Ale i v malém bazaru lze sehnat pěkné auto. Jen toho chce objezdit více a nebrat hned první. Takže si jeden den naplánovat třeba 5 aut, které objedeš a potom si vezmeš to nejlepší.

Nedávno jsme kupovali auto pro mamku. Objezdil jsem pár aut a u každého byla zakamuflovaná docela závažná porucha..... vždy na to měl prodejce vysvětlení takové, že např. Jsou tam nové bzdy proto to klepe, ono si to sedne...... Neznalej člověk uvěří a ještě je rád, že má nové brzdy ale ono nic....
Takových prodejců bylo několik, pak jsem našel vážně pekný kousek, který jsem hned bral. I pak mechanik doma mi říkal, že nevěří že to auto má takový věk.... že o něj muselo být velice dobře postaráno.

Dej sem nějaké nástřely toho po čem si se díval a uvidíme.

Až na tu astru dobrý výběr. Akorát teda nebrat od "Áček" to je bych řekl nejhorší co může být auta předražené a většinou ve špatném stavu, koukni na inzeráty třeba na bazoši a tam se po něčem koukni.
Třeba na nějakou tu Octavii/Superba 1.9tdi 77kw/96kw.

Vždy jak už někdo psal tak počítat s náklady hned po koupi. A to olej,rozvody. Prodejci většinou tvrdí, že to rozvody nemá staré, nejspíš to bude pravda, ale pro klid v duši je lepší si to hned vyměnit a vědět kdy jít na další výměnu. To stejný olej. Tak nějakých 10tisíc nechat v záloze... záleží na autě.

Pokud má poblíž nějakého slušného mechanika tak se ho optej zda by s tebou nesjel pro to auto a nekoukl by na to. Že mu za to dáš nějakou tu korunu, vyplatí se to.

Známý právě u Áček nakupoval, byl tam s mechanikem jak doporučuješ a auto mu slouží dobře. Toho mechanika jsem tak nějak plánoval, každopádně díky. Seženu toho mechanika a půjdeme to očíhnout a pak se uvidí :)

Já zase absolutně nesouhlasím. Už nechci jiné auto jak "turbodeht". Koupil jsem si před pár lety jako student Seat Toledo 1.9TDI/81kw. Za 30000kč najeto 290000km. Momentálně má najeto 350000km. Loni v Chorvatsku 1100 tam 1100 zpět bez problémů.
Když se podívám na mé náklady za celou tu dobu-60000km tak ty nejdražší věcí jsem měnil: Kotouče/destičky, přední tlumiče, ložisko pravého předního kola, baterku, řadící mechanismus(ale ten byl z bazaru za 300kč). Momentálně se rozhoduji zda udělat rozvody nebo né... auto budu brzo prodávat tak by mi stejně nikdo nevěřil že tam jsou nové rovody tak raději o tolik slevním.
Myslím, že na tak staré a olítané auto to je dobré. Denně je v provozu, nikdy nikde nenechalo, papá 5/6l 100km a to ho vůbec nešetřím. Jen to nechce být hlupák při nákupu. Najdou se i špatné kousky to je jasné.

gratuluji, najel jsi 60 tisíc bez závady. To je ale pro mnohé lidi nájezd, který najedou do 18-24 měsíců. Kromě toho, měl jsi štěstí. A je taky rozdíl utratit 30 tisíc za staré auto a 150 tisíc za leštěnku (nebo auto, které se po stočení tacho za leštěnku vydává).

Mimochodem, když je tak spolehlivé, proč jej prodáváš?

Je spolehlivé, ale prodávám kvuli tomu, že 20 leté auto prostě už nemá ten dobrý komfort jízdy. Nemá tolik technologií. A když mám na to peníze tak proč né. :-) Každé auto není na bazaru, protože se do týdne rozpadne. Lidi chtěj novější auta a chtěj jít alespoň trochu s dobou.
Každé auto se dá opravit, tak po koupi takového auta dejme tomu za těch 120000kč si nechat 30000kč na opravu. A počítat s tím, že první rok bude do auta cpát peníze trochu víc.
Podle mě takové auto mnohem lepší jak nějaká funglová Dacie za 170000 v základu......

Autům nerozumíš, jezdit budeš každý den (nepíšeš kolik km). Jsi na nejlepší cestě se stát další kavkou, která si koupí tzv. "pokladničku". Za 150 se dá skoro pořídit už i novota (s malou lízačkou), jen to bude malé auto. Stejně tak doufám víš, že když koupíš jeté auto za 150, tak budeš potřebovat alespoň 15 tisíc na další nutné opravy (rozvody, olej, pravděpodobně STK a emise).

Pokud chceš jeté, sežeň si schopného a důvěryhodného mechanika, který ti kandidáty proklepne, protože jinak skončíš bez peněz a s vraždou k ekolikvidaci na krku.

Jak říká Touchwood, sežeň si nějakýho dobrýho mechanika, jinak tě oberou. A co bych ti doporučil? Za mě je to jasně Mondeo. 2.0 TDCi, spotřeba kolem šesti, i když budeš mít těžkou nohu.

Hlavně ne Mondeo SCi. Jinak Mondeo TDCi bych klidně taky bral. Spolehlivý auto s pěkným designem. Bohužel SCi si koupili rodiče jako druhé auto (do práce taťka.. jinak na delší cesty maj novou Galaxynu.. ta je super, ale ta je mírně mimo tvůj rozpočet.. nová stojí asi mega :D) a jsou s ním jen problémy (Mondeo 1.8 SCi, 2004). Prý to byl jen nějaký pokus Fordu, ale moc se nezdařil. Navíc když s tím přijedeš do upozorňuji AUTORIZOVANÉHO servisu Ford a řekneš jim SCi, tak se tě zeptaj co to je.

Jinak jako opravdu, kdybys měl mega, tak Galaxy 2.2TDCi naprosto dokonalý auto. :) (Máme rok 2012) Fakt jako kam to pošleš, tam to jede. Máš tam i takovýty pomocníky, ale rodiče (ani já, když s tím jedu) to moc nepoužívaj. Ale jako výhoda tý 2.2 je, že fakt jedeš po dálnici za nějakým loudalem 90km/h, tak na to šlápneš a to auto (ač je těžký) vystřelí a předjíždíš jak nic. :)

Musim se smat, furt ti tu nekdo nabizi nejake naftaky. Nevime kolik denne najezdis, jak mas hluboko do kapsy ?( pripadny intenzivnejsi servis, coz te u dieselu urcite nemine atd.) Dale pak nekde uz je nafta drazsi jako benzin, pokud ti auto bude stat venku trebas pri - 15 budes mit sakra problem ho nastipnout. Dale pak minutove rozehrivani motoru atd. Pokud budes jezdit kratke trasy tak benzin! Byt tebou tak vuz urcite koupit od soukromeho prodejce a ne z tech okradacskych bazaru, ze by jsi tam koupil dobre auto je sance 1 ku 10. Hledej soukrome inzeraty, jo a na netu vyhledej autorecenze cz, pokud mas nejaky tip na auto tak si ho tam najdes a prectes si recenze uzivatelu, potom budes zas o neco vice v obraze. Pred koupi si neco o vybranem voze neco nastuduj a pak kupuj!

150kKč, to už je celkem dost. Když tomu nerozumíš a nemáš žádné extra požadavky, což takhle pouvažovat o nějakém novém vozu, třeba o tomhle:
sandero
Pravda, kočkolap to není a budeš ještě muset pár peněz našetřit, ale budeš mít dvounebokolikaletou záruku, neseberou ti ho cajti jako kradené (to se stalo jednomu kolegovi), nebudeš mít potíže s přihlášením, že předchozí majitel tam udělal nepovolené úpravy (to se stalo jinému kolegovi), o přetočeném tachometru, utajené havárii a potřebě vrazit do toho dalších pár korun, aby to vůbec mohlo na silnici (to se sice nikomu známému nestalo, ale není šprochu...) nemluvě.

Je to dacia, takze by musel nasetrit opravdu jeste hodne, aby mel trochu rozumny auto. Jako dacie nejsou spatny, ale ta cena co tam ukazujou je za hladolet uplne beze vseho. A kdyz si tam da clovek rozumnej motor, klimatizaci a par drobnejch kravinek, najednou to bude stat 300kKc ani nemrknes.

Што такое

rozumnej motor

?
Je tam stejný, jako mám v thalii co mi už 8 let dobře slouží. Akorát letos mi odešla baterka (byla tam původní a už loni mi v servisu říkali, že přesluhuje), ani se nerozloučila, tak jsem se musel nechat nechat odtáhnout, ale zaplatila mi to pojišťovna. A pokud nebudu chtít tahat přívěs nebo závodit na německých dálnicích, tak ten motor (benzín 1,2l, 16v) úplně stačí. Taky jsem tehdy hledal s podobným rozpočtem ojeťák a nakonec jsem koupil tohle a jsem úplně spokojený.

Dejme tomu. Tak kdyz si pridam klimu, rezervu a radio, smirim se z bilou barvou a ozelim tempomat, tak jsem na 220kKc. No, ale kdybych chtel jeste stresni liziny, tak uz jsem v haji, pac je k tyhle motorizaci nenabizi.
Jeste jednou, nic proti dacii, proc ne, ale fakt me jejich cenikova politika sejri.

A co má bejt. Mne tehdy taky zlákala cena "již od 163 tisíc Kč". Tak jsem se o to začal zajímat, ta cena byla samozřejmě s výýýýýýhodným financováním co by ve skutečnosti znamenalo se všemi poplatky kolem toho tak čtvrt melounu (při platbě na dřevo to začínalo od necelých 200kKč). Ale začal jsem se o to zajímat, angažoval jsem i manželku, ta řekla, že to a žádné jiné, pak jsme ještě vymýšleli že klimatizace není špatná a nezvýší cenu o tolik, ještě další věci jsme si navymýšleli, chtěl jsem silnější motor, ale ukecali mne, že ten 1,2l motor je dobrý a stačí (musím uznat, že měli pravdu), navíc bude levnější pojištění a auto s tímhle motorem zrovna mají na skladě, to se silnějším by museli teprve objednat a museli bychom na něj čekat.
Poučení z toho plyne, že když automobilka nabídne cenu "již od..." tak potenciální zákazník začne uvažovat a pak skousne i cenu, o které by původně neuvažoval. Taky jsme porovnávali cenu fábií a nebylo co řešit.