Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smažene činske nudle

Zdravím.
2 X za měsíc si musím vytrpět a dělám řidiče při nakupech v těch velkých hnusných marketech.
Nerad tam chodím a radují čekám venku.
U jednoho jsem našel takový ten činskej bufač se smaženými nudlemí.
Vypadá to že tam je jen mražená čínská zelenina a ty žluté činske nudle.
Nějaký recept?
Polévají to nějakou štavou či omáčkou.

jirka44
Takových receptu je plný net.
V čínském bufačí v nudlích za 25 kč určitě žadné kuřecí maso nebude.
Když už tak pes :-D:-D

Opražit cibuli a tu mraženou činskou zeleninu jsem už zkoušel.
Trochu soj.omačky.
Je to takové suché.
I v tom bufači tam s hrnce lijí nějakou omačku nebo štavu.

Znaji. Ale faktem je, ze ho delaji trochu jinak. Kosti rozsekaji a mrsknou do varici vody. Po chvilce prudkyho varu to vylejou, kosti umejou a teprve potom ho zacnou tahnout, klasicky, nekolik hodin bublani. Tim sice mozna ztratej trochu chuti, ale maji ten vyvar cistej, bez srazenejch bilkovinovejch zbytku.
Navic do nej hazej jinou zeleninu, i tu beznejsi pred tim treba oprazi nasucho a taky do toho davaji jiny koreni.
Njn, miluju asijskou kuchyni a vietnamskou obzvlast. Delat to dobre, znamena bejt kamarad s mistnim vietnamcem nebo mit SAPU za rohem. Pak se da lecos - je to dobry, chutny cisty jidlo, pomerne laciny, rekl bych i zdravy, kdyz clovek zrovna nedela bucek s krevetama. A v pro me neposledni rade, prirozene bezlepkovy.

Pokud se ti naskytne možnost nakouknout do toho bistra, uvidíš že se tyhle potraviny nepřipravují na sporáku, ale na speciálním hořáku a pořádném WOKU.
Hořák má výkon někde kolem 8 kw tepla.To na sporáku nevytvoříš ani náhodou.
No a ten slavný wok není ta plechařina, co prodává tescoma.To má svou tradici vývoje a udržování v provozuschopném stavu.
A když si vyskoušíš přípravu těhle jídel na originálním nádobí a na tom co máš doma, zjistíš opravdu velký rozdl.Základem čínské (asijské) kuchyně je kvalitní wok a silný oheň.