Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem An amazing city x amazing city

Ahoj,
chci se zeptat jaká z variant je v angličtině správná?

It's really amazing city!

nebo

It's really an amazing city!

Zatím jsem vždy používal tu první, ale pak jsem někde našel i tu druhou :-/ Tak si vůbec nejsem jistý... Předem děkuji za odpovědi :))

Satyre PROSIMTĚ! anglina úrovně starter:
pes = a dog
jablko = an apple
hodný pes = a good dog
dobré jablko = a good apple
je to dobré jablko/hodný pes = it is a good apple/dog
je to úžasné jablko/úžasný pes = it is an amazing apple/dog

takže úplně stejně It is an amazing city je anglicky SPRÁVNĚ, vynechat člen, dát ho jinam, nebo dát místo něj určitý člen (the) je chyba. zkrátka to město, o kterém se mluví (a zde je zastoupeno slovem it) je skvělé/úžasné (město), ne ovšem jediné úžasné město ve vesmíru, tedy an amazing city

PROMIŇ, ale vážně nechápu co koho vede odpovídat na dotaz ve věci, které sám rozumí jako koza petrželi

Taky jsem toho názoru, že zrovna a/an člen je docela malý problém v angličtině jako takové. Kolikrát se v hovorové angličtině ani nepoužívá. Na druhou stranu je to dobré vědět, alespoň jsem se zase přiučil něčemu novému.

Ale zase nechci aby to vyznělo tak, že je naprosto zbytečné členy umět, kdy se používají apod.