Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem An amazing city x amazing city

Ahoj,
chci se zeptat jaká z variant je v angličtině správná?

It's really amazing city!

nebo

It's really an amazing city!

Zatím jsem vždy používal tu první, ale pak jsem někde našel i tu druhou :-/ Tak si vůbec nejsem jistý... Předem děkuji za odpovědi :))

Satyre PROSIMTĚ! anglina úrovně starter:
pes = a dog
jablko = an apple
hodný pes = a good dog
dobré jablko = a good apple
je to dobré jablko/hodný pes = it is a good apple/dog
je to úžasné jablko/úžasný pes = it is an amazing apple/dog

takže úplně stejně It is an amazing city je anglicky SPRÁVNĚ, vynechat člen, dát ho jinam, nebo dát místo něj určitý člen (the) je chyba. zkrátka to město, o kterém se mluví (a zde je zastoupeno slovem it) je skvělé/úžasné (město), ne ovšem jediné úžasné město ve vesmíru, tedy an amazing city

PROMIŇ, ale vážně nechápu co koho vede odpovídat na dotaz ve věci, které sám rozumí jako koza petrželi

Taky jsem toho názoru, že zrovna a/an člen je docela malý problém v angličtině jako takové. Kolikrát se v hovorové angličtině ani nepoužívá. Na druhou stranu je to dobré vědět, alespoň jsem se zase přiučil něčemu novému.

Ale zase nechci aby to vyznělo tak, že je naprosto zbytečné členy umět, kdy se používají apod.

Shit! Thats amazing!!!

anglican povie: "to je kurwa piekne!!!"

v angličtine je všetko spravne, to prve je vazba anglicka, ta druha americka, ale na zapade US by to povedali zas inak. Obe spojenia su gramaticky spravne, ak sa ale chces verbalne prezentovat Anglickou anglictnou, tak nesmies pouzivat americke vazby a naopak.
Bez urazky, budes mat taky prizvuk, ze ta odhalia hned, je jedno ktoru vazbu pouzijes, hned budu vediet ze si cudzinec.

Na 110% s neurčitým členom.

V tejto chvíli nezáleží na tom, že hovoríš o konkrétnom meste. Na http://www.helpforenglish.cz/article/2006072901-cl eny-v-anglictine-articles je uvedený tento príklad použitia neurčitého členu v angličtine:

2) Co je kdo zač
Neurčitý člen se používá i v případě, kdy říkáme, co je kdo nebo co zač. Nejčastěji to bývá např. u zaměstnání:

He's a teacher. - Je učitel - říkáme, co je zač, jaké má zaměstnání.
I want to be an astronaut. - Chci být kosmonautem. - říkám, čím chci být, jaké zaměstnání chci mít.
Není to však omezeno pouze na zaměstnání:

Jem is a boy. - Říkám, že Jem je kluk, tedy co je zač.
Oscar is a dog. - Oscar je pes - co je zač.
Burton is a brand of snowboards. - Burton je značka snowboardů.
Často se používá i u podstatných jmen s přívlastkem:

It's a beautiful morning. - co je to ráno zač, jaké je to ráno
She's a very smart girl. - Je to moc chytrá holka - neurčitý člen zde bude, i kdyby se o té dívce již mnohokrát mluvilo - říkáme, co ta holka je zač, tedy neurčitý člen.
Toto použití neurčitého členu se objevuje především za slovesem být a za dalšími tzv. linking verbs (become apod.)