Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ebay - DPH - clo

Dobrý den.
Když si něco koupím a není u toho free doprava.
Počitá se doprava do častky se ktere platít clo a dan?
Třeba mam zboží za 500 kč a poštovne je take 500 kč
Budu platit DPH

loading...

V rámci EU neplatíš ani DPH, ani clo.

Pokud si necháš poslat zboží odjinud, tak za zboží v hodnotě:
0 - 22€ neplatíš taktéž nic
22,1 - 150€ platíš DPH
150,1 - X€ platíš DPH i clo

Neplatí to ale pro vše, např. pro alkohol a tabák, tam platíš všechno :)
Počítá se z celkové částky, kterou hradíš (mnohdy je doprava zdarma). Ale taky závisí, jakou částku odesílatel na zásilku uvede a jakou náladu budou mít celníci u RTG.

Takže pokud jsem to dobře pochopila.
Zboží stojí 500 kč což je pod 22 EU neplatím níc.
Jelikož je ale za dopravu 400 kč.
500 + 4000 což přesahlo těch 22 EU už budu platit dan?
Mně zajimalo jestli se do těch 22 EU počita jen zboží ne i doprava.

Pokud zboží nepřesahuje hodnotu 22E, tak neplatíte ani DPH ani clo bez ohledu na to, zda doprava stoji klidne dalsich 50E.
Pokud ale hodnota zbozi presahne hodnotu 22E, pak platite DPH, pripadne clo (při překročení hodnoty zboží 150E), z hodnoty VCETNE postovneho.

Příklad:
Zboží stojí 22E a postovně 25E. Neplatite nic.
Zbozi stoji 23E a postovne 25E, zaplatite DPH z částky 48E.

Kdyz uz je tu ta debata o postovnem, zda se zapocitava ci ne, tak se pripojim s dotazem.

Moje posledni zasilka z USA byla v hodnote 19,99 dolaru. Postovne 6,99 dolaru. Nicmene na obalce byla uvedena jen cena zasilky, o postovnem nikde ani zminka. Cili pokud by se postovne do hodnoty zasilky pocitalo, jak tvrdi Dwane Dibbley, jak ma potom celnik vedet, kolik to postovne bylo a jestli ma tudiz vypocitavat dph, clo apod.?

Ono je to tak, že u kusových zásilek se na to většinou kašle, takže se to nepřipočítává. Ten předpis je dělaný spíše na to, když něco kupujete ve velkým a zase to prodáváte, tak aby se DPH odvedlo skutečně z celé částky, tedy i ceny za dopravu. Pokud v některých zvláštních případech dopravu platí odesílatel, tak na dodáku musí být poznámka DDU Praha (DDU Prag), což je pro celníky informace, že nesmí cenu dopravy připočítat.
EDIT: tak koukám, že už je to zase trochu jinak:
Incoterms

1. Jak jsem napsal, poštovné se nezapočítává, pokud se hodnota zásilky vejde do limitu 22E.
2. Pokud hodnota zásilky překročí hranici 22E (24$) a odesílatel neuvedl výši poštovného, vyzve pošta dopisem adresáta, aby výši poštovného doložil, povětšinou stačí výpis z paypalu, kde bude zaplacená celá částka, tj. hodnota zboží+poštovné, nebo faktura, apod.
Pokud adresát toto nedoloží (nemusí) bude pro účely výpočtu DPH uvažováno poštovné dle platného ceníku ČP - mezinárodních poštovních služeb a dopočítá to podle toho.
3. Je to tak, jak píšu já.

A proč je takový problém, dát sem tedy přímo odkaz, kde to je uvedené, jestliže si to na těch stránkách našel ? Na homepage celnisprava.cz to uvedené není.
Ono fláknout na barevný obrázek o kterém dost pochybuji, že ho vypracoval kdokoli z celní správy, do patičky: zdroj: celnisprava.cz umím taky... Z obrázku je zřejmé, že je původem spíše ze stránek: chcidoameriky.cz

Takže otázka spíše je, jestli má lepší informace celník sedící na poště 120 nebo provozovatel stránek chcidoameriky.cz....

A to si nevies dat do google?
Najdes janeviem http://www.mzv.cz/chicago/cz/dalsi_uzitecne_inform ace/clo_a_postovni_zasilky/clo_a_postovni_zasilky. html kde vidis ze

Osvobození od DPH se řídí zákonem č.235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších úprav. Osvobození od daně při dovozu zboží je upraveno v § 71 zákona.

a najdes si googlom zakon č.235/2004 Sb., tam to bude garantovane uplne presne, a plati to co je v zakone, a ne nejake co kto povedal alebo kamsi nakreslil. P.S. a ked je tam uvedeny zdroj tak to je fakt z toho zdrja, inac by tam ten text vobec neflakali.

To ale musi byt niekde napisane v zakone alebo vykonavacom predpise, u pravnikov neplati co si kto mysli ale jak je to definovane v nejakom §. Bez linku na zakon proste nevies. Ja som to hladal a nasiel som len komplikovane gebuziny zavisiace od toho ze ci je ten a ten v priamom styku a ze ci ma z toh predajca cosi a podobne, bohvie jak to je definovane.

Tak to dle mého a zažité reality ale není.

Dostal jsi alespoň jeden balík z ciziny, jehož cena byla pod 22E a vlivem výše poštovného se to přehouplo přes a bylo ti kvůli tomu vyměřeno DPH ?
Já takovýchto balíků dostal už 6 (hodnota pod 22E, při započtení poštovného ale přes 22E) a ani jednou mi DPH vyměřeno nebylo. Takže buď v 6 případech ze 6 byl pracovník pošty laxní//benevolentní nebo je to tak, jak píšu já. Jiné vysvětlení není.

Kromě toho info od celníka pracujícího na poště 120, který DENNĚ vybaví doplácení DPH/cla u desítek zásilek má dle mého dostatečnou váhu...

Úhrnná hodnota zboží je (i dle selského rozumu) součet cen položek obsažených v balíku. To, že si například zaplatíte za doručení zboží express leteckou poštou do dvou dnů za 50$ přece nijak nezvedá vlastní hodnotu zboží v balíku. To zboží má pořád stejnou hodnotu i kdyby k vám putovalo 14 dnů.
Hodnota zboží + poštovné se nazývá hodnotou zásilky.

To, že případné DPH při překročené úhrnné hodnoty zboží se vyměřuje z hodnoty zásilky je samozřejmě věc druhá. Ale s vyhodnocováním toho, zda DPH vyměřit nebo ne, nemá hodnota zásilky nic společného.

PS: Detailně rozpracované včetně odkazů do prováděcích předpisů je to tady:
viewtopic.php

Stručně řečeno:
Pro porovnání s limitem DPH tj. 22 EUR se používá jen celní hodnota zboží bez poštovného, ale jakmile je limit překročen pak se počítá DPH z celní hodnoty zboží a poštovného dohromady a včetně případného CLA pokud je stanoveno.

Urady nepouzivaju ziaden selsky rozum, ale presne definicie a presne predpisy. Berie sa do uvahy aj postovne.
A nezavisi to ani od toho ze kolko balikov si uz dostal.

Vtip je v tom, ze tak by mohol predajca ojebavat akykolvek tovar. Vsetko by stalo 21,99 a postovne by bolo 590eur, 1537,80 eur, apod :-D Tak preto to neni take jednoduche ze sa tam nezaratava postovne. Zaratava sa. Ale je to definovane asi komplikovanijsie, a colnici na to asi aj seru ak to neprekracuje "normalne" medze.

A přečetl sis ten odkaz, který jsem dával ? Máš to tam i s odkazy na prováděcí předpisy.
Poštovné se pro určení, zda bude na zásilku vyměřeno DPH do hranice 22E NEZAPOČÍTÁVÁ a jestli chceš, tak jsem ochoten se s tebou o to vsadit o lib. částku.

" Vsetko by stalo 21,99 a postovne by bolo 590eur"
Ale nepovídej. A jaký je podle tebe rozdíl mezi tebou uvedeným příkladem a tím, když číňan na balíček napíše 10$ a poštovné 3$ ? Výpis z paypalu se dá lechce ojebat tak, že číňanovi pošle 2 platby. V první platbě bude částka 13$, která bude odpovídat deklaraci na balíku a k níž on spáruje sledovací číslo zásilky a druhá patba bude doplacení zbytku 100$....
A stejně to tak nefunguje. Proč ? Protože když se celníkům hodnota zboží (zboží = to, co je uvnitř balíku) zdá nepřiměřeně nízká bez ohledu na cokoli (tj. bez ohledu na fakturu, paypal výpis, apod.) stejně vyměří DPH/clo podle ceny produktu odpovídající tomu v zásilce....

Araneus má pravdu, ale pouze u tzv. neobchodního zboží. U obchodního se doprava připočítat musí. Ono je to tuším teprve od r. 2011 nebo tak nějak, když se to sjednocovalo s předpisy EU. Já jsem si to hned neuvědomil, protože si pořád pamatuju kolegu, který si nechal poslat svoje oblíbené bonbóny z USA Fedexem.
http://www.sagit.cz/prilohyarchiv/579/Osvobozeni_o d_dane_podle_§_71_zakona_o_DPH.pdf

Dik všem, i tak jsem koupila.
Mužu ještě jeden?
Již dlouho uvažují a zkouším jak na to, když chcí ohodnotit prodávajícího.

V summary mam seznam co jsem koupila.
Kliknu na prodávajícího.
Pak na skore - Feecdback as a buyer - Leave Feedback.
A to mně hodí zpět do summary.

My Ebay -> Purchase history -> Leave feedback (u každé koupené položky).

Po udělení feedbacku je možné kliknout na tlačítko Leave more Feedback, které vám zobrazí všechny vámi zakoupené položky a můžete rovnou ke každé napsat feedback.

Hromadně udělit feedback více položkám současně (tj. aniž byste to musela ke každé vypisovat individuálně, např. jako na delcampe.net) nejde.

Edited: Nicméně přes to summary to u zaplacených položek funguje rovněž (teď jsem vyzkoušel). Vůbec neklikejte na prodávajícího, feedback se uděluje přímo přes tlačítko udělení feedbacku u zakoupené položky.

Tak ještě jeden za kamošku :-)
Koupila si teploměr, který nefungoval.
Než ji přišel, trvalo měsic.
14 dní se dohadovala s prodejcem.
Nakonec slibil že pošle nový.
Za dobu než to přišlo + než se domluvili uplynulo měsic + 14 dní.
Vždy po 2 měsících zakoupené zboží v historii zmizí.
Pokud se činan na ni vykašle, nebude mit zboží ani možnost ho potrestat v hodnocení.

Když zjistila že to nefunguje, klika v sumary - vyvolat spor a napsala mu.
Ted to ma v Purchase history uplně dole v Returns and canceled orders
Zmizne ji to také po 2 směsicích?