Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Multilinguální rozvoj dítěte

Máte někdo zkušenosti, postřehy?

Rozvoj řeči u dítěte (od miminka) ve dvou jazycích zároveň? Angličtina + čeština (čeští rodiče v ENG prostředí). Někde jsem zachytil, že se to "řeší" tak, že každý z rodičů mluví s miminkem jen jednou z řečí.

Nehledám radu/info pro sebe, my jsme dědci :) Jen mě zajímá, zda (a jak) tohle někdo absolvoval, byl bych zvědavý, jak to probíhalo.

Znám trochu jednu česko-anglickou rodinu (on anglán, žijí tady v ČR). Když jsem se ptal, jak s dětmi mluví, tak odpověděl "čengliš" :-) Matka česky, otec anglicky. Pro děcka jsou obě řeči přirozený, nemají s tím problém.

Druhej případ - rodina slovenská, žijí však v ČR, dítě od malička taky tady. Doma se mluví slovensky, děcko mluví spíš česky (škola, TV, všichni venku okolo).