Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem emoce

ahoj,
mám takový problém neproblém - partner neumí absolutně projevovat jakékoliv emoce - ať už je to radost nebo smutek.... až na vztek teda :-) to mu jde :-D
jsme spolu dva roky a už jsem si tak nějak zvykla, ale jsou chvíle, kdy je to až moc náročné, když vlastně nevím, jak se cítí - např. nyní, když má úmrtí v rodině.
lze ho to nějak nenápadně naučit??
nej pro info - má to od dětství, nijak si doma lásku a tak neprojevovali, tak to neumí ani on

Zažila jsem, nevydržela jsem. Pokud jsi jen trochu extrovertní, začne tě to vysávat a i ve společnosti se budeš snažit brzdit, abys "neutíkala" vlastnímu partnerovi. A to je špatně. A poznat emoce jen z výrazu obličeje samozřejmě jde, ale na dlouhodobé žití to moc není...

Znovu opakuji, pokud tě to trápí až do této míry, tak to nevydržíš. Není otázka zda ho opustíš, ale kdy. Pokud i on ví (na základě vašich rozhovorů) že tě jeho chování deptá, možná už s tím vnitřně více méně počítá. On se nezmění, ty se přes to nepřeneseš. Pokud máš potřebu rozebírat to i na internetových fórech, přijde mi, že už provozuješ "vztahový sadomasochismus". Utíkej, dokud tě nezbouchne. Vyraž si někam bez něj. Zjistíš, že být ve společnosti bez něj je jako kdyby ti sundali kouli z nohy. Nech se sbalit někým alespoň trochu zajímavým udělej "ledovému králi" pápá.
Já to vydržela 3 roky a doteď si říkám, jak jsem to vydržela tak dlouho. Ve vztahu s někým, kdo mi nedokázal dát najevo city a lásku. Nemáš to zapotřebí. Čekají tě lepší vztahy.