Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Škoda octavia combi 4x4 V8 ?

Ahoj mám takový dotaz. ;-) Je možné dát do škody octavie I (facelift) 4x4 malý osmiválec.Začal jsem přemýšlet ale nevím jak bych ten výkon zpřevodoval.Motor do V je kratší takže by nebyl problém koupit nějakej chevrolet 2.0 až 2.5 litru. :))

U nas sa pozera iba kod motoru, seriove cislo nie, kedze motor sa uz povazuje za nahradny diel. Pokial nesedi kod motoru, tak je to uz povazovane za prestavbu a tym padom by uz len tak lahko nepresiel cez stk. Tusim by musel mat od vyrobcu schvaleny typ motora, nemoze len tak hocijaky zo svojho vlhkeho sna tam narvat bez dalsich uprav (podvozok, prevodovka, brzdy, atd).

Už jen to, že se na to ptáš tady naznačuje, že nemáš ani ponětí co to obnáší po stránce technické ani legislativní.
Máš snad představu, že takováto přestavba je jen o tom, vyndat jeden motor a dát tam jiný?
Co už jsi na autě vůbec kdy dělal? Já tipuju, že možná tak maximálně vyměnil píchlé kolo.
A k té právní stránce věci: takto přestavěné auto tady u nás už na silnici legálně nedostaneš. Kdo má takto přestavěné auto, má jej bez SPZ a od toho se odvijí i možné využití takového vozu.

Ano, vyjádřil jsem se nepřesně, měl jsem napsat, že takto přestavěné auto u nás není možné legalizovat PRAKTICKY.
Teoreticky to možné je, ale prakticky jen s vynaložením nezměrného úsilí a obrovských finančních nákladů.
V cizině jsou podmínky samozřejmě jiné.
Když by to u nás chtěl někdo absolvovat a takovouto přestavbu s výměnou motoru legalizovat,je třeba doložit nejméně plnění emisí škodlivin, vnějšího hluku, provozní hmotnosti........ Při změně výkonu či hmotnosti je třeba počítat se zkouškami brzdové soustavy na její dimenzování, i se zkouškami elektromagnetické kompatibility.Vše to musí otestovat, posoudit a schválit státní zkušebna motorových vozidel. V případě pochybností si úřad může vyžádat i pevnostní posouzení kotevních bodů hnacího agregátu....atd.atd..........

Mám u nás PRAKTICKY udělanou přestavbu na značkách. ;-) Ne výměna motoru, ale jiný zásadní díl, v principu by se toho zas tak moc navíc netestovalo, protože zkoušeli snad všechno, včetně motoru, brzd, emisí a dalšího, k tomu hromady papírů, povolení, technických výkresů. Mimochodem potřeboval by i posudek výrobce vozidla. Auto cestovalo ze zkušebny na zkušebnu, je to na dlouho, nejisté a drahé, ale ne nemožné, jak se povídá.

To jsi teda bojovník ]:)
Napsal jsi jednu podstatnou věc, kterou jsem já ani nepsal, a to, že je nutné i vyjádření výrobce vozidla, zda je taková přestavba (zde třeba výměna motoru) možná....a co by asi výrobce napsal, k tady řešené přestavbě, je předem jasné. Takže ve finále by z přestavby byla prakticky stavba nového vozidla i z celým schvalovacím procesem.........

Tak to znám, Bohu dík ne z vlastní zkušenosti. Kolega kdysi koupil z bazaru škodovku 120, bazarník mu ji vychválil, že tam má vyměněný motor z favorita. Když ji chtěl přihlásit, tak se dozvěděl, že tuhle úpravu výrobce nepovoluje. Když to chtěl reklamovat, bazarník se mu vysmál a když chtěl zašťourat, jak to, že předchozímu majiteli to povolili, tak právník co si ho na to chtěl najmout od toho dal ruce pryč.

Jde o to, kdo, kdy a za jakých okolností si toho všimne. Vzpomínám, měli jsme wartburga a otec s ním havaroval. Asi v servisu vyměnili kus rámu s nějakým číslem. Po x letech na jedné TK si nějaký šťouravý mechanik chtěl to číslo zkontrolovat, zjistil, že tam není, samozřejmě nějaká lejstra od té opravy už zmizela v propadlišti dějin, tak jsem musel oběhnout ouřady, aby nám přidělili nějaké ouřední číslo. Úředník se nejdřív trochu kroutil, pak mi nějaké číslo přidělil, v servisu ho nějaký učeň do rámu vyrazil, do techničáku napsal a nepamatuji se, že by někdy potom někoho zajímalo.
Tak pokud něco "lze zařídit" (Vzpomínám na svého šéfa, ten říkal: "Všechno jde. I chcíplá koza jde. Stáhnout a sežrat.") nelze spoléhat na to, že to bude nafurt.
Viz můj předchozí příspěvek.

Vím že to není sranda.Musí se vystužit auto aby se nezlomilo vejpůl s tím velkym motorem.Spřevodování taky asi nebude lehký.Vyděl jsem všechny díly tuningovejch válek a tam měli všechny díly jiné než originály.V Německu to právě jde přestavit a zlegalizovat a je klid.

PS: Jde o to že výkon toho motoru se přenese do všech kol a využije se více než v nějakém mustangu kterej má pouze zadní náhon.Když si koupím zase mustanga tak to nebude auto na každodenní ježdění.

Video které mě inspirovalo: watch