Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pes nemoze na nohy

Zdravim, dedo ma 15rocneho nemeckeho spica je hluchy ale to neni nejak vazne, problem je v tem ze nemoze na zadne nohy, teda chodi ale pocas chodenia pada zo strany na stranu,alebo si sedne a nemoze sa postavit, tiez som si vsimol ze pred zadnyma nohama na chrbtici ma ako keby nejaky obluk, bojim sa o neho a bojim sa aj zavolat lekara ze povie ze jedina moznost je ho utratit ale to nechcem lebo zijem s nim od svojeho 1.roka, tak sa pytam najprv tu neviete co to moze sposobovat?

Takže jen proto, že máš toho psa "rád" mu radši neulevíš od bolesti a nechceš ho vzít k veterináři. A pokud ti veterinář řekne, že už se jen trápí, tak ho taky nenecháš uspat a radši ho necháš pomalu umírat s bolestmi? Ano, opravdu toho psa miluješ, to je vidět... :-|
P.S. Problémy pohybového aparátu jsou bolestivé vždy
Takže k vetovi a okamžitě.

je fakt, že mnoha domácím mazlíčkům je umožněno zemřít důstojněji, než mnoha lidem (viz. LDN, podlední stadia rakovin atp.)

S tím 100% souhlasím, umírala mi takhle máma, tak vím o čem mluvím. Málokdo si umí představit ten strašný pocit bezmoci, když Vás matka prosí, abyste jí pomohl umřít a ukončit utrpení... Povolení eutanázie by bylo jen dobrodiní.

Tak ono kazdej, kdo je prilis velky posera na utraceni, "nema silu" a nebo proste nesouhlasi s eutanazii (ponevadz ono to je eutanazie), bych doporucil exkurzi po LDNkach a semtam mit moznost videt zvlast vypecene pripady. Takova rakovina kosti v poslednim stadiu, kdy uz nepomahaji ani leky na bolest a neni zadna sance na vyleceni...jen par mesicu lezet v bolestech a trpet, kdy se naopak lekari musi snazit akorat co nejvice prodlouzit toto utrpeni...to je akorat postaveny na hlavu. Ono tyden s takovym clovekem a sila by se nasla.

Ja psa nechal utratit a nikdy jsem nelitoval ani sekundu a tezky to nebylo. Tezky bylo se den co den divat na psa, ktery uz viditelne nema zadnou radost ze zivota, jen bolest. To bylo tezky. Nechat ho trapit a umrit nekdy po dalsich 3 silenych mesicich neni nic jineho, nez sobeckou zalezitosti. Ale chapu, ono je to holt jednodussi, nez prevzit zodpovednost.

A doufam, ze jestli ja nekdy skoncim s nevylecitelnou nemoci v bolestech nekde na LDN, tak uz bude eutanazie zakonna.

A pro Weneya - jdi do...ty slaboskej posero! Nechas trpet psa jenom proto, protoze jsi takovej slaboch. Ooo, co kdyby rekl neco skaredyho, buuu. A co kdyz mu da prasky proti revmatu a tvemu psovi se vylozene ulevi? Ale ne, radsi ho nechame trpet, na co pospichat. Tak snad nekdy zacnes byt chlapem...