Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fitness Jídelníček

Čus lidi. Poprosil bych Vás o rady ohledně jídelníčku k nabrání čisté svalové hmoty. Udělal jsem si takovou kostru jídelníčku a byl bych rád, pokud mi někdo poradí, jestli je to dobrý základ nebo je potřeba něco výrazně měnit a popřípadě jak.
Věk: 22 let
Váha:70kg
Povolání: Sedavé

Snídaně
Ovesné vločky 100 g
Protein 1 odměrka
Mléko 200 ml

Dopolední svačina

Celozrný rohlík 1 ks
Vejce 2 ks
Kuřecí šunka 50 g

Oběd
Rýže 1 pytlík
Hovězí zadní 150 g
Zelenina

Druhá svačina
Banán 1 ks
Protein 1 odměrka
Arašídy 20 g

TRÉNINK

Večeře
Rýže 1 pytlík
Kuřecí prsa 150 g
Zelenina

Před spaním
Tvaroh 125 g

Předem díky za rady a doporučení.

nenapsal jsi jak dlouho trénuješ nebo jestli chceš teprve začít. taky si nepsal jak často a jakým stylem chceš trénovat. tohle budeš jíst každý den?! jestli ne, nechápu jak ti pomůže vyřešit jídelníček na jeden den. nenapsal jsi kolik a jak rychle chceš nabrat atd. atd. bílkoviny by mohly stačit, ale podle mě málo sacharidů (ale nevím jak a co chceš trénovat), vůbec neřešíš tuky, což je podle mě chyba. ať už měříš kolik chceš, 70 kg není váha pro chlapa. začni dělat cokoliv intenzivního, aby ti to nastartovalo metabolismus a dostatečně jez a musíš přibrat z ničeho. pokud budeš posilovat, začátečnické gainy (až se chytneš) můžou být neuvěřitelné, pak to půjde postupně dolů. 1-2 kg za rok?! to je naprostý blábol, kvůli tomu by nikdo nezačal ani cvičit. za rok můžeš přibrat v tvém případě klidně i 10 kilo, teoreticky i víc. záleží jaký máš metabolismus, časové a finanční možnosti a jak budeš důsledný ohledně tréninku a stravy. ale to bys to musel mít na prvním místě a všechno ostatní by šlo stranou. sedavé zaměstnání nevadí, je to určitá výhoda, jenom je někdy těžké překonat tu počáteční letargii, rozhodně bys neměl být z práce fyzicky vyřízenej, což se hodí. jinak je to hodně takovej "normální" jídelníček, do kterýho si přidal protein. takhle to dlouho nepůjde, ale to je tím, že zapřaháváš pluh před koně. nejdřív začni makat a dolaďuj stravu podle aktuálních potřeb. tohle je plané teoretizování. tvaroh na noc není vůbec špatnej, dělá to hodně lidí a je to osvědčené. jenom je potřeba trochu vybírat a nekupovat jenom podle ceny...