Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak slušně požádat souseda, aby uklidnil svého štěkajícího psa

Bydlím v paneláku, kde někomu neustále štěká pes, jelikož jsem teď doma, slyším, jak štěká přes den, od rána (asi kdy odejde do práce) do večera a často i po desáté večer.

Jednou se to dá přežít, ale né každý den.

Nejsem si 100% jistej, koho pes je (bydlím krátce), rád bych tedy na nástěnku dal nějakou prosbu.

Navrhujete něco?

Nějraději bych tam napsal "STRČ SI TOHO ČOKLA DO PRDE**"

Díky za každou konstruktivní radu.

Psa nikdo neumlčí. Anonymní nápisy na nástěnce jsou k smíchu. Když začne štěkat, jdi na průzkum. Za dveřma jistě poznáš, kde je. Čeho tím ale docílíš, to nevím.
Můžeš vykoumat, kudy chodí na procházku a nastražit tam rohlík napuštěnej fridexem.

Já jsem nemluvil o anonymní nápisu.

Nikdo neumlčí?

Rušení nočního klidu? Opakované rušení nočního klidu? Těmto věcem moc nerozumím, ale sem si jist, že sem štěkot psa patří, majitel má za něj přece zodpovědnost.

Ano, nezavřou ho za to, ale myslím si, že při opakovaném rušení nočního klidu může majitele čekat při nejmenším pokuta - což mu nepřeji, proto jsem ho nejprve chtěl "slušně požádat" pomocí nástěnky - jelikož nevím kdo to je.

To už je věc každého a toho nakolik si váží psa. Nepochybuji o tom, že když tam pes bude vyštěkvat každý den od rána do večera, tak o psa nakonec přijde...

Já jsem jako dítě vyrostl v paneláku, takže cokoli co jde z jiných bytů vůbec nevnímám. Soused nade mnou klidně může někoho rozřezávat motorovkou a když by se mě někdo zeptal, jestli jsem něco slyšel, tak řeknu že ne a projdu s tím i detektorem lži...
Partnerka mi jednou dne říkala, jestli mě ráno taky budí řvoucí dítě sousedů a jestli mi nevadí, že řve často i přes den. Čuměl jsem na ní jak puk a ptal se jí o čem to mluví... :-D

Z hlediska slušnosti je ideální si nejdříve zkusit promluvit s majitelem psa. Slušně, věcně a osobně.

Z hlediska zákona pak snad jedině nějaký občanskoprávní spor. Nakonec byste si možná snad vydupal pokutu pro souseda, ale štěkajícího psa to nevyřeší a v baráku budete nakonec za potížistu asi vy.

Občanský zákoník pamatuje na sousedský hluk tu:

Občanský zakoník
ČÁST TŘETÍ
HLAVA II
Díl 3
Oddíl 1
§ 1013

Konkrétně jde o tuto větu.

Vlastník se zdrží všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo, stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) v míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezují obvyklé užívání pozemku; to platí i o vnikání zvířat. Zakazuje se přímo přivádět imise na pozemek jiného vlastníka bez ohledu na míru takových vlivů a na stupeň obtěžování souseda, ledaže se to opírá o zvláštní právní důvod.

Ale jak to tak bývá, je to klasicky obecná poučka :) Rušení nočního klidu by se pak dalo řešit asi i něčím jiným.

Nicméně nakonec zjistíte, že sice dle občanského zákoníku máte nějaké právo, ale reálné vydupání si "tichosti psa" je skoro neřešitelné, bez vůle majitele psa. Ikdyby ses pustil do sporu, bude to maximálně pokuta a nejspíš ani to ne. Nikdo ho nemůže donutit dát psa pryč, odstěhovat se apod.

Takže jen osobní domluva. Dáváni vzkazu na nástěnku je špatnej start do řešení. On možná ani neví, jak moc ten pes štěká...

Názorů hodně,rad poskrovnu. Opravdu by jsi měl osobně mluvit s majitelem psa. Na poprvé zkusit normální slušnou formou návrh řešení problému,podle reakce majitele potom musíš zvolit potřebný postup. Jistě,sousedské vztahy jsou mnohdy nelogické. Třeba - štěká tam pes,přímým sousedům nevadí,kolik pater od něj jsi ty ? Někdy touto aktivitou ale opravdu nedosáhneš úspěchu,spíše si také naděláš problémy. Vycházíš s většinou nájemníků ? Není dobré jako nový nájemník začít moc zhurta.

Ja neviem, ja mam dnes pocit, ze ludia su totalne blbi (nebrat osobne myslim vseobecne).
Pred 20-30 rokmi, by sa tento problem riesil nasledovne.
Pes steka, teba to obtazuje zazvonis u prvych susedov a zistis co a ako. Pri maximalne tretom susedovi uz budes mat informacie o majitelovi psa aj psovi samotnom a budes vediet s kym jednas.
Je mozne, ze sa dozvies, ze je to neprisposobivy dochodca, ktory s nikym nevychadza a sanca na urovnanie bude minimalna. Napriek tomu to skusis,
Mozno sa dozvies, ze je to slusny clovek, zazvonis, vysvetlis mu, kde je problem a on prislubi napravu (mozno sa jej aj dockas).
A teraz moja otazka...preco ta nenapadlo riesit to takto hned a lezies s tym na nejaku poradnu? Co cakas, ze sa tu dozvies?
Vzdy su len dve moznost, bud je majitel psa clovek, s ktorym sa da, alebo debil, s ktorym nepohnes, ani ked budes volat pravidelne mestapo, ci hygienikov a pracovncii miestneho uradu ho x-krat budu pokutovat. Proste s debilom nepohnes a mozes viest jednu z tisicov susedskych vojen donekonecna.
Alebo je to slusny clovek a dohonete sa na prvom rande...mozno je to navyse fesna suseda a ktovie co z toho casom bude;o).

Taky jsem resil tento problem. Známej od matky si k nam domu na zahradu pravidelně garažoval psa a protože on vůbec netuší jak psa vychovat tak ze psa vyrostl strašný hajzlik nonstop vyštěkující. Já nejsem cely tyden od po-pa doma tak na nej taky nemam čas. Ale protože mě bylo jasné že sousedy to pěkně štve. Pořídil jsem mu ten el obojek tušim za 400kč. Po jednom dni pes ani neštěkne a teď už ten obojek ani nemusi nosit. Vím že to neni správné a mělo by se s nim pracovat jinak. Ale já na to čas nemam a majitel je debil a kašle na něj.....

Pravidelne volat na policiu za rusenie nocneho kludu....Kup si lieky na spanok a ak mas moznost tak mu to strc do kusku slaniny a mas vystarane cez den...nikomu to nepovec a vsetko bude OKA...samoozrejme to neprezen pomaly testuj kolko znese a potom mu pravidelne davaj nech drychme cez den...Aj vecer mu to mozes dat xD...Podla mna to nieje az tak zly napad..Daj si predpisat u svojho lekara lieky na spanok ktore obsahuju Zolpidem" to je ucinna latka " Sanval,Zolpidem Milan,Zolpidem Orion, Hypnogen..

to co nutí psa štěkat je pocit úzkosti, je sám a bojí se. Štěká a Štěká

to co je problém je ten, že Češi se o působení psa v jejich nepřítomnosti nezajímají a nelibost ostatních berou jako útok na ně samotné.

Oni si přece mohou dělat co chtějí a to že pes štěká, je přece normální.

-------------------------------------------------- ---------------------------------------------

Slyšel jsem příběh, kdy jedna důchodkyně, které vadil štěkot psa, kterou si pořídila mladá rodina s malým dítětem v bytovém domě řešila tak, že jak přišli mladí z práce domů začala hrát na bubny, trubku a harmoniku a čekala až mladé NÁPLAVY přijdou sami.
Nebyl to jen týden a už je měla u dveří.

Přišli, důchodkyni vynadali, při další návštěvě i důchodkyni zfackovali a vůbec se nechtěli s babou o psovi bavit, prý je dementní, že pes štěká je normální a je hodný a tak.

Prostě nechtěli uznat, že jejich pes všechny v domě obtěžuje celý den, ale vyhrazovali si právo na klid, když přijdou oni z práce.

Víte jak to dopadlo? Nakonec celý dům našel zalíbení v hudebních nástrojích a milá rodina se ODSTĚHOVALA s tím, že je to DŮM DEBILŮ.

Alter Ego, Macho, naše zájmy jsou ty důležité a na ostatních nezáleží, chybí ohleduplnost.

já se spíš bojím buducnosti, kdy možná budou vznikat domy pro důchodce a domy pro pronajímatele a jejich nájemníky

připadá mi to jako nesmiřitelný boj dvou neústupných táborů. Dům kde bydlí oba tábory je domem problémů.

Ultrazvuk pes slyší, ale nevím jak dlouho ho bude zajímat, než prostě zase zjistí, že je sám, bez pána a začne mu být ouzko.

moje teta bydlí v paneláku, kde mají myslím 8 nebo 10 vchodů a v každém vchodě jsou byty investiční a byty důchodci. V investičních bytech bydlí nájemníci se psy, kočkami, křečky, dětmi a v těch jiných bydlí majitelé zaměstnaní a ve všem ostatním důchodci, kteří chtějí mít klid.

Už tam proběhla výměna několika bytů ze vchodu do vchodu a myslím, že je jeden vchod takový že jsou tam samí důchodci.

Tak jsem to chtěl říct