Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Noční směna

Zdravím, prosím Vás chci se zeptat zda-li někdo z vás dělal noční směnu měsíc v kuse? Jestli to mělo nějaký velký vliv na vaše zdraví? Děkuji moc!

Dělal jsem to asi půl roku v kuse, ale to mi bylo asi 22 let.
Retrospektivně - už bych do toho nešel, celý dny prochrápeš, o víkendu žiješ leda v noci, protože se nemá cenu převracet na dva dny. Jenže v noci spí všichni ostatní. Riziko blbýho spánku kvůli hluku v baráku, či venku. V létě příšernej hic na spaní přes den, spánek přes den není tak kvalitní.

Ale měsíc se to dá vydržet, prvních pár dní se budeš cítit unavenej, po pěti dnech se převrátíš na noční režim a už to bude pohoda. Nesnaž se žít víkendy přes den, akorát tě to rozhodí. O kousek se posuň, ale ne o moc, abys mohl zase naběhnout do dalšího týdne.

Super díky moc! No mi je 20 let, tento pátek budu za sebou mít první týden a zatím v pohodě, po příchodu domů okolo půl 7 si udělam tmu v pokoji a do pár minut spím, většinou do 14:00-15:30. Jen jsem se chtěl infotmovat jestli po měsíci nehrozí nějaká větší zdravotní komplikace, ale pokuď jste zvládl půl roku, měsíc je nic.

Zdravím.
Překopal jsem svůj pracovní život (celoživotně ranní). Jsem teď ve středním věku. Začal jsem pracovat jako dělňas a jen nočky. Jedu tak rok a půl. Pro mě - velká změna ve všem. A zatím tedy souhlas (ovšem nemám osobní zkušenost se směnným provozem). Ve dnech volna čas spaní posouvám pouze částečně, aby pracovní den nebyl takový přešup. Chce to režim.