Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tak jsem málem volal rychlovku.

Nevím, jestli to není spíš právní dotaz, ale tam se mi nepodařilo nahrát obrázek.
[http://zivot.poradna.net/file/view/193-z-jpg]
Na křižovatce zastavilo auto, v pruhu pro cyklisty zastavil cyklista. Když blikla zelená cyklista se rozjel a jel rovně, auto se rozjelo a zatáčelo doprava. Moc nechybělo a cyklista by skončil pod koly auta, naštěstí to zvládnul.
Tak se chci zeptat, kdyby došlo k nehodě, kdo by byl jako viník.
IMHO hlavně ten co tam ty pruhy takhle nechal nakreslit.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
To se mi taky občas stává, řidiči prostě po cyklystech často ani nekoukaji. Pravda nemáme tam cyklop… nový
ml1 20.08.2019 16:50
ml1
No ale když vidim, že se rozhlíží (a tedy by mě měl vidět a přesto mi vleze do cesty) a já pak musim… poslední
davidrome 20.08.2019 18:05
davidrome

To se mi taky občas stává, řidiči prostě po cyklystech často ani nekoukaji. Pravda nemáme tam cyklopruh, ale to je jedno. Několikrát jsem musel strhnout řízení, jednou jsem i skončil na zemi. Naštěstí se to nestává až tak často, nechci to zakřiknout, už několik let se to nestalo. U nás je napravo taky cesta do nemocnice a na rohu stojí barák, takže sanitka je vidět na poslední chvíli, proto než ještě vjedu do křižovatky, koukám doprava, jestli se náhodou neblíží sanitka.
Normálně s tím počítám a když vidím, že auto bude zatáčet (horší je, když nebliká a rozhodne se zatáčet), buď vyrazím dřív (dám se do pohybu hned jak se rozsvítí oranžová) nebo počkám až zatočí, potom ovšem útočí auta zatáčející odnaproti.
Oni chodci na tom nejsou o moc lépe. O chodce jsem už dávno nezabrzdil, ale často moc nechybí. Když jde chodec, nekouká vpravo vlevo, tak zvonim a přibržďuju. No ale když vidim, že se rozhlíží (a tedy by mě měl vidět a přesto mi vleze do cesty) a já pak musim prudce brzdit.

Běžně jezdím tak, že s tím počítám, ale ne všude to jde.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru