Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převod peněz trvá více než týden?

Zdravím. Mám jeden dotaz. Před týdnem v úterý večer jsem odesílal platbu za školné na další akademický rok. Peníze ovšem prý stále nepřišly, ačkoliv z mé strany bylo vše splněno správně. Problém je, že když škola nedostala peníze do včerejšího večera, přišel jsem tím o slevu 5000,- Kč, kterou bych na školném dostal, pokud by peníze přišly včas. Peníze prý nemají ani dnes. Samozřejmě budu volat do KB a případně se tam zastavím, ale jak je to vůbec možné? To přeci nemůže trvat víc než týden, aby peníze přišly z banky do banky ne? Peníze mi z účtu pochopitelně odečetli, ale nikam nepřišly. Stalo se vám někdy něco podobného? Mohl bych teoreticky "žalovat" banku za to, že jsem kvůli nim přišel o těch 5000,- Kč? Děkuji za názory.

Předmět Autor Datum
Pokud se odečetly z účtu,tak pochopitelně i z té banky odešly.Ovšem kam.Problém vidím v tom,že nebyl…
Karel04 11.10.2017 07:43
Karel04
Ten prevod si vytiskni a jdi s tim na studijni. Treba ti tam najdou chybu nebo ti tam neco bude chyb…
Dwane Dibbley 11.10.2017 08:02
Dwane Dibbley
To co radí Dwane, vytisknout výpis z účtu a pokud bude vše v pořádku, měla by to škola uznat. Rovněž…
icepower32 11.10.2017 10:57
icepower32
Přesně to je ten postup. "Dobrý den, peníze jsem Vám odeslal, posílám potvrzení naskenované/vygenero… poslední
ml1 25.10.2017 12:54
ml1
Tipnem si ze si nevyplnil spravne nejake cislo pri prevode, a bud to odislo na iny ucet, alebo to od…
MM.. 11.10.2017 10:36
MM..
Díky všem za rady. Popravdě, teď je mi skoro jedno, že bych přišel o těch 5000 za včasné zaplacení.…
Morandi 11.10.2017 11:08
Morandi
Prijemce ma ucet v UCB? https://ekonomika.idnes.cz/unicredit-bank-mobilni-bankovnictvi-aktualizace-f…
Kurt 11.10.2017 18:30
Kurt
To se ale týkalo jen IB,na normální převody peněz,v tomto případě příjem na účet,by to nemělo mít vl…
Karel04 11.10.2017 22:45
Karel04
"Přestaly chodit stavy účtu na email, informace o transakcích na mobil a ani na pobočce nelze zjisti…
Kurt 12.10.2017 09:38
Kurt
Máš pravdu,včera se jim to nějak zase zhroutilo,večer ve zprávách říkali,že se nedá ani podívat na n…
Karel04 13.10.2017 10:08
Karel04

Pokud se odečetly z účtu,tak pochopitelně i z té banky odešly.Ovšem kam.Problém vidím v tom,že nebyl vůbec nebo správně vyplněný např.variabilní symbol,podle kterého všichni příjemci identifikují plátce.Ten symbol určí protistrana nebo to může být i rodné číslo.Takže jestli těch plateb za školné přišlo ve stejné částce víc,což asi ano,oni se v tom nevyznají.Protože vidí jen čísla účtu a ne jména.Je nutno škole předložit kopii výpisu z účtu,že je to zaplaceno,to by mělo stačit a podle čísla tvého účtu to najdou.Na mezibankovní převody mají banky max.2 dny,čili ty peníze už někde převedené jsou.

Přesně to je ten postup. "Dobrý den, peníze jsem Vám odeslal, posílám potvrzení naskenované/vygenerované IB (dle situace), zkomtrolujte prosím, jestli se náhodou neskrývají pod jiným VS a pod....." (předtím Vy důkladně zkontrolujte, jestli jste neudělal chybu v nějakém čísílku, chybné symboly jsou asi OK, to si jen musí adresát přeřadit, ale třeba spletené číslo účtu nebo banky je problém, který je potřeba řešit s bankou). Stejně lze postupovat i osobně a může to být efektivnější.
Peníze by měly být na účtu příjemce bez zbytečného odkladu, nejpozději následující pracovní den po podání příkazu, tak mluví zákon. Pokud jej banka porušila, měla by Vám poskytnout náhradu za vzniklou škodu (penále, ušlá sleva apod.) a to při slušnosti banky i bez soudu, je otázkou, jestli se KB považuje za slušnou baku (obávám se, že v ČR se slušnost nenosí, ale za pokus to stojí).

Tipnem si ze si nevyplnil spravne nejake cislo pri prevode, a bud to odislo na iny ucet, alebo to odislo na spravny ucet ale nevedia to identifikovat lebo si nezadal spravny variabilny symbol alebo iny potrebny udaj.
Normalne sa take veci riesia najprv tak ze poslem nejaku kopiu potvrdenky o prevode (alebo nejaky screenshot z bankingu) tomu prijemcovi a on za prve podla cisla mojho uctu bude vediet dohladat si platbu na konte a za druhe bude vediet skontrolovat ci som vsetky cisla zadal spravne. Skontrolovat si to mozes ale najprv aj ty sam v bankingu.
Banky kupodivu funguju fakt dobre neni velmi pravdepodobne ze by vnutrostatny prevod trval tyzden.

Díky všem za rady. Popravdě, teď je mi skoro jedno, že bych přišel o těch 5000 za včasné zaplacení. Ale samozřejmě s tím vytištěným potvrzením o uhrazení bych je mohl přesvědčit. Děkuji ještě jednou. Teď mě spíš děsí, kde vlastně mé peníze jsou. Jak jsem psal nahoře, věřte mi, že jsem vše kontroloval, všechny symboly, číslo účtu snad 10x a bylo to 100% dobře. Volal jsem do své banky, z té prý vše odešlo bez problémů. Zdá se, že je problém někde na straně banky školy, ale to už si musí zařídit oni. To jsem tedy zvědav, jak tohle dopadne. :(

"Přestaly chodit stavy účtu na email, informace o transakcích na mobil a ani na pobočce nelze zjistit pohyby na vlastním účtu. Situace je velmi frustrující, protože provozuji e-shop a nejsem schopen zjistit, jestli zákazníci už zaplatili převodem objednané zboží, abych ho mohl odeslat," napsal do redakce HN jeden z klientů banky, který si nepřál zveřejnit svoje jméno.

Skoro bych řekl, že příjemce mohl mít problém zjistit, zda někdo zaplatil.

Když k tomu přičtu tazatelovu větu:

Peníze ovšem prý stále nepřišly,

A prohlédnu si aktuální reakce dalších klientů:

[80001-ucbfcb-jpg]

Celkem mi to dává smysl. Ale vzhledem k tomu, že nám nepotvrdil, zda má příjemce peněz UCB, jsou to jen spekulace.

Máš pravdu,včera se jim to nějak zase zhroutilo,večer ve zprávách říkali,že se nedá ani podívat na něketré účty a karty a klienti toho mají dost a chtějí odejít jinam.Hlavně že to okecávají tím,že prý kdo se na svůj účet(asi omylem) dostane,může zadávat i platby.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru