Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cvičení

Dobrý večer přeji....Je mi již 15 let a musel jsem začít cvičit avšak...Koupil jsem si masku na dýchání (Phantom training mask odkaz na konci) ale kvůli zanedbávání nedokážu dýchat nozdry nenadechnu se pořádně jako když dýchám pusou..Tudíž bych se prosím chtěl zeptat jestli má cenu cvičit vůbec...A používat tuto masku...Předem děkuji za normální odpovědi bez vulgarismů...Děkuji a přeji hezký zbytek večera.

Mam menší sen..Že bych se rád dostal na vojnu.. A tudíž potřebuji na přijímací zkoušky výdrž abych zvládl běh na 1500m jen jsem tupohlav a jestli to jakože nevadí že dýchám pusou aby to nemělo třeba špatný dopad ?

Začínám běhat a na jaře i kolo :) + práce před barákem na jaře až nebudou všude louže tak švihadlo a zkouším i zlepšit kondici s bodovacím pytlem ? avšak děkuji mockrát všem kteří jste se ozvaly moc mi to pomohlo je až k neuvěření že existují i normální lidé..

jsem tupohlav

Taky jsem to podezření pojal. Po upozornění kolegy Wikana na věk jsem je sice přehodnotil, leč i nadále pochybuji o smyslu odpovídat někomu, kdo tvrdošijně zastává názor, že k tomu, aby zdravý člověk uběhl 1500 metrů, potřebuje nějaké nesmysly.
Mimochodem, to je nějaká divná armáda, když stačí 1500m. V AČR to nestačí ani ženám.
Doporučuji se držet toho, co doporučují na svých stránkách: https://kariera.army.cz/cz/uvod/10497/cetreni-fyzicke-zdatnosti
(je tam i odkaz na užitečnou publikaci "Nová kariéra - nová kondice")

...Cimrman prosazoval zásadu , "aby to bylo jako ze života". Proto odmítal, aby se pro sport na vsi vytvářely nějaké zvláštní podmínky: běžecké dráhy, cvičební úbory, speciální obuv. Říkával: " Bude-li vás honit četník nebo budete-li spěchat na vlak, také neodložíte zavazadla a nepřevléknete se do trenýrek s lampasy." A tak organizoval závody vesnické mládeže s kufry a v zimnících...

Cvičit rozhodně smysl má, ovšem tato maska je určena trénovaným lidem, kteří se potřebují posunout dál. Začátečníci mají co dělat i bez ní.

Nevím, v jaké jsi kondici. Pokud je to špatné, klidně začni rychlou chůzí na několik kilometrů, až postupně začni běhat. Nedoporučuji se hned dostávat do nějakých extrémů, aby sis pohyb neznechutil.