Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Co se sousedovic psem

Ahoj. Sousedi přes ulici mají na dvorku čokla. Nějak se oteplilo a tak tu mrchu vypustil ven už v únoru. Od rána do noci a často i přes noc to štěká a vyje, mám okna jak v obýváku tak v ložnici přímo naproti jejich domu, nedá se to snýst. Respektive, další rok už to snášet nebudu. Na psa jsem zkoušel snad všechno. Volat, pískat, vyjít před barák a mluvit. Za deset vteřin začne znovu. Sousedka (neznáme se, jen se zdravíme) říkala, že to jistojistě vyřeší, psa dá místo na dvorek na zahradu (která je z druhé strany domu), a tak podobně. Někdy to i udělá, ale urychleně na to zapomene, nebo nevím. Ke konci minulýho léta jsem jsem jí řekl, že to nejde, abych přijel domů a poslouchal do večera štěkot, oni si to pak vezmou na dvě hodiny domů, pomazlej se s tím a na noc to vyhodí ven a zas ta piča ve dvě ráno začne. Ne teda každou noc, ale třeba každou druhou. No a že jsem ochotnej koupit za svoje prachy pro jejich čokla elektrickej obojek, kterej to pokope vždycky, když to štěkne. Podle recenzí na internetu si pes za hodinu zvykne neštěkat a je po problému. To je prej týrání psa. Mě přijde týrání poslouchat, jak ta kokotina štěká. Už jsem vzdal všechno, prozraďte mi, jak byste to řešili vy. Že o půl paté štěká čokl mi žádnej úřad ani policajti řešit nebudou, v noci možná jo, ale co vyřešej. Jen jak to teď píšu a poslouchám to, tečou mi nervy.
Psomilci mávnou rukou, ale já už nebudu další rok každou druhou noc ve tři ráno z balkónu hrozit nějakýmu psovi. Pokud to nevyřeším do jara, otrávím ho fridexem (nebo pokud víte o něčem, co by to umírání psovi urychlilo, sem s tím).
Žádnej lepší krok mě nenapadá, myslím, že jsem to vydržel úctyhodně dlouho.
Díky za případný rady.

loading...

Psa bych netrávil,to je trestný čin.Se sousedy taky asi dohoda není,zkus se kouknout na nějaký ultrazvukový odpuzovač psů
Asi záleží,jaký má dosah a jak se zapíná,pohybové čidlo přes ulici nepomůže a zvukové asi taky ne,spíš dát krabičku někam na plot a dálkovým ovladačem to spínat ručně.Jestli to funguje spolehlivě nevím,recenze jsou od super až po šmejd.Ale jde to koupit u nějakého spolehlivějšího prodejce,vyzkoušet a pak případně do 14 dnů vrátit.Jsou i ultrazvukové píšťalky na psy za pár korun,to můžeš na něm vyzkoušet i zblízka,jestli ztichne a uteče a pak ho už upozorňovat zdálky.
Nebo se poptat tady nebo nějakého veterináře,co poradí.

Nevím, jak bych sousedovi za plot potají instaloval plašič :-D a píšťalka, kdyby fungovala, by udělala to, že místo řvaní přes ulici bych přes ulici pískal. To není moc řešení.
edit: než bych se ponížil ptát se "psího psychologa", to bych to psisko radši zabil rukama

1.myslel jsem na váš plot,ne na sousedův.Proto jsem psal o tom dosahu,tj.přes ulici.
2.píšťalku jsem radil vyzkoušet zblízka,tj.přímo u sousedovo plotu proti štěkajícímu psovi.Není slyšet,tak můžeš dělat pokusy.Když po ní začne pes šílet a blbnout,stačí to udělat párkrát a pak mu to jen na dálku oživit,aby zmlknul.Jestli to bude zabírat zrovna na toho psa,nikdo dopředu neví,stejně jako ten plašič.
3.za úmyslné zabití psa můžeš dostat tuším až dva roky vězení.Zvlášť když sousedé už teď ví,komu pes vadí.

Nějaký petardy jsem koupit chtěl, jenže co když to toho psa ještě víc nasere? A realita je taky taková, že by mě mohl někdo vidět (a nejspíš by mě i viděl). Nevím, jak bych vysvětloval, že bombarduju sousedovic dvorek petardama. Nehledě na to, že kdyby to nefungovalo, bude pak jasný, kdo ho otrávil.

Kozaki nejsem svině psy mám moc rád, taky bych nesnesl jak by mi pes vyl pod okny, jenže pes za nic. Muze jen majitel. Tak bych volil variantu rozbít tlamu majiteli, teda pokud by nepomoholho to vyřešit slovně. Btw měl sem kdysi pitbula, pak ND a luxus psi vše je jen o vycviku nic jineho

Policajty, ani soud, nebude příčina zajímat, ale to, že jsi zbil chlapa, to už řešit bude. Kvůli čoklovi přinejlepším podmínku na pár měsíců, stojí to za to? A ten čokl bude výt dál, protože jeho majitel bude dobře vědět, že při příštím excesu čokla v base neuslyšíš.

Genialni rada. Napadnout cloveka. Nic se tim nevyresi, naopak. To, ze podle vas je pes na vyssi urovni nez clovek neznamena, ze maji ostatni trpet. Tazatel jiste chodi do zamestnani a kdyz je clovek nevyspaly a nastvany tak se tohle vsechno prenasi i do druheho dne a odrazi se to na vykonu apod. Ja bych zvazoval ruzne metody reseni problemu, ale napadnout souseda fakt ne.
Pro tazatele - na otravu uz je pozde, uz o vas vi. Co z reproduktoru na okne pustit na noc zvuk o takove frekvenci, kterou clovek uz neslysi ale pes ano ?

Jen navážu na ty výše, to, že sice budou vědět, žes psa otrávil skoro určitě ty jim bude úplně k ničemu. Bez jasného důkazu nemůže nikdo udělat nic.Předpokládám, že nainstalované kamery tam nejsou, netrávil bys ho v době, kdy tě někdo uvidí a nebudeš ho zabíjet s ničím, co má na sobě tvojí jmenovku....
Můžeš zkusit ten ultrazvukový odpuzovač, můžeš zkusit tam v čase mezi 22:00 - 5:00 když bude pes štěkat neustále volat hlídku PČR. Pokud hlídce oznámíš, že je tam budeš volat pokaždé, když sousedův pes bude rušit noční klid, mohlo by je to motivovat k opakovanému udělování pokuty sousedům.

Už jsem to psal,že je nutno zjistit dosah.Ale třeba Deramax uvádí:Při použití ve venkovních prostorách je dosah až 12metrů v úhlu cca 120stupňů.
To by přes ulici mělo stačit.Je třeba to vyzkoušet,ale nabízí záruku:

Záruka vrácení peněz
Na odpuzovač-plašič koček a psů Deramax-Kitty poskytujeme 60-ti denní lhůtu pro jeho vyzkoušení. Pokud byste tedy nebyli s odpuzovačem spokojeni, můžete jej do 60-ti dnů od zakoupení vrátit a my vám vrátíme částku uhrazenou za tento přístroj.

Ovšem když to bude fungovat,tak přes den bych to moc přes ulici nepouštěl,protože se vytvoří zvuková hradba,přes kterou nebude chtít projít žádný pes vlekoucí páníčka po chodníku.Z toho by mohly být problémy s dalšími sousedy.

už jsme to tu zmínili. Pokud je to tak hrozné, jak píše původní tazatel, je to nad míru obvyklou a je to na úspěšnou žalobu. Pokud je to poštěkávaní jak ti 4 jorkšíři, tak to není něco mimořádného. Takové bufání či zaštěkání si jak vyleze ven by zřejmě moc lidí nenahněvalo. Osobně bych psa netrávil. Koupí si nového, dají kamery a je to tam, kde bylo a ještě jsou chráněni, protože je to donutí chránit svoje.

Zašel bych za majiteli a citoval bych jim onen paragraf. A taky bych jim předal natočené záznamy, které bych natočil za účelem získaní důkazů páchaní nezákonné činnosti v občanském soužití. Pokud by ani takové vystrašení nepomohlo, a opravdu je to takové strašné, jak nám PT vylíčil, a s dotyčnými nemám kdovíjaké dobré vztahy, tak bych podal žalobu. Jen pozor na komunikaci s dotyčnými. Nikdy nevyhrožuj. Nesmíš říct:"pokud psa neumlčíte, zažaluji vás". To jsi pak hysterka. Řekl bych něco ve smyslu:"Dobrý den soused/ko,chtěl bych si s vámi naposledy promluvit o tom soustavném štěkotu vašich psů. Občanský zákoník jasně uvádí(citoval bych daný paragraf). A vašeho psa necvičíte, aby nenaplňoval skutkovou podstatu překročení hranice citované v tomto zákoně.
Oni asi řeknou: "co?chcete nás žalovat?".
A pak bych jim řekl:"samotného by mě to nenapadlo, ale zní to jako dobrý nápad". "Chci projevit dobrou vůli a řekněme měsíc budu pozorovat, jestli dostatečně sjednáváte nápravu, aby pes nerušil občanské soužití mezi námi. Jeho štěkot budu natáčet pro účely důkazů při případném soudním řízení, které jste navrahl/a. Pokud se situace postupně zlepší, důkazy v souladu se zákonem znehodnotím."

Ideální by bylo, kdyby tento rozhovor natočila třetí osoba. Pokud si to nahraješ a natočíš sám, nemusí to být vzato jako důkaz, že si chtěl projevit dobrou vůli. Nebo aspoň, aby u toho byl svědek(manželka, odrostlejší děcka, kamarád, právník).

Pokud by se se mnou soused nechtěl bavit, sepsal bych to a do vlastních rukou bych to poslal poštou. Akt vložení do obálky, a odeslání bych si natočil na nepřerušené video. Samo, že musí být čitelný text dopisu a zachytit obálku s adresou a jménem.

Kuřáci a vlastníci psů jsou zpravidla zlí lidé. Proti zlu je třeba bojovat.

Mám s tím osobní zkušenost a jednoznačně se osvědčila vzduchovka. Jakmile začne pes dělat rotiku, vpal mu brok do kožichu. Ideální je, když tomu broku předchází nějaký typický zvuk, třeba při otvírání okna, nebo jakýkoliv jiný, který si pes zapamatuje, jako zvuk předcházející broku do kožichu, protože potom už bude stačit jen ten zvuk sám o sobě a pes ztichne, nebo zdrhne za barák.
Není to pro psa ani žádné týrání, brok ze vzduchovky mu nijak zvlášť neublíží, má silný kožich a jen ho to pořádně štípne. Samozřejmě nesmíš mu mířit na hlavu, ale kamkoliv na tělo, ideálně hřbet atp.

Případnou likvidací toho psa si pomůžeš pravděpodobně jen na chvíli, než si pořídí psa nového. V našem sousedství jsem měl tento problém opakovaně vždy jen se psy jednoho a toho samého majitele/souseda.
Je to prostě majitelem, který se tomu psovi moc nevěnuje, špatně ho vychová (zkazí ho) a to samé opakuje i s každým dalším svým psem.
Spolehlivým řešení je tedy jen "výchova" toho psa, a nemáš jinou možnost, než např, tu vzduchovku. Domlouvání majiteli je ztráta času.

A zvlášť přes ulici.Počítám,že by ho takhle brzy udali i další sousedi nebo chodci a bude mít další problémy.Stačí,když se bude blížit někdo s dítětem a nahlásí to jako úmyslný pokus o zranění osob.Těžko by střelec vysvětloval,že je neviděl nebo byli ještě daleko a tak si mohl klidně ještě střílet na psa.
A i útok na psa je trestný čin týrání zvířat.On i ten plašič je na hraně zákona,nesmí se totiž používat na zvířata v kotcích nebo přivázaná,tj.která nemohou před tím zvukem utéct.

Zejména v této době,že každé prásknutí jakoukoliv zbraní je o hubu.

Teda niezeby som chcel obhajovat strielanie do psa, ale to "prásknutí" zo vzduchovky bude na hranici rozoznatelnosti uz v mieste vystrelu (coz by bola v tomto prípade asi jeho izba), nieto este niekde na ulici.

z navrhovaných možností:
protištěkací obojek - s tím se musí opatrně. Někteří psi si ránu se stěkotem spojí, někteří ne. Vím o psu, co si ránu z protištěkáče spojil s kočkama a pak je zabíjel. Nebo pes, co si to spojil s věcmi u kterých stál, takže se pak bál na zahradě i pohnout.
dělbuchy - princip stejný jako u protištěkáče, může zabrat, nebo ne. Druhá věc je, že psi se ran obecně dost bojí. můžete ho tím vypsychovat ještě víc.
ostatní střelné zbraně - z toho by mohlo být TO od majitele psa
otrava - totéž, co předchozí bod
Zkusila bych velmi důraznou domluvu s majitelem psa. Případně bych se obrnila a při každém zaštěkání v noci, šal na sousedy zvonit, ať si s mazlíčkem laskavě něco udělají. Když se nevyspí ani oni, tak by to mohli začít řešit.
Případně si to nahrávejte a volejte na ně neúnavně v noci MP pro rušení klidu. Když budete mít záznam, že pes štěká dlouho a vytrvale, tak by z toho mohla koukat i nějaké pokuta pro rušení pro majitele.

Tak nevím,jak bude nasazovat ten obojek cizímu psovi,s jehož majitelem navíc není rozumná řeč.A soused si asi svého miláčka nenechá týrat el.výboji,když nemusí.Jediná šance je asi opravdu volat po 22 hodině městskou policii,ať to alespoň sepíšou a případně sousedovi pohrozí nějakým postihem.Pak podat písemnou stížnost na obecní úřad,ti to také musí nějak řešit a rozhodnout.Přinejmenším by si měli souseda předvolat a domluvit s ním nějaké rozumné řešení.Ovšem taky mohou odpovědět,že na vesnici je toto vlastně normální a je třeba si zvyknout.

ty plašiče někdy fungují, někdy ne. I ten čokl(pes,který bezdůvodně štěká je čokl.Ať už ze zahrady na kolem jdoucí, nebo jen tak, nebo vedený na ulici) stárne a s ním i jeho sluch. Koupil jsem u číňana plašič do ruky a funguje tak v 50%. Některý čokl uteče, jiný to zaregistruje(trhne hlavou), jiný ani neví. Dosah je pár metrů, ty co jsou zahradní mají dosah větší. Ale je třeba vzít v potaz, že pokud je plot laťkový(nebo tůje), tak ty UZ vlny přes něho neprojdou. Přes očkový ano. UZ se šíří v přímém směru a nemá rád překážky.

Rainy, zkus se domluvit s majitelkou, že ji koupíš UZ plašiče a umístite je na její zahradu tak, aby ten čokl nechodil k plotu. Jsou ještě plašiče, které začnou "pískat" tehdy, když čokl zaštěká. Stojí to pár stovek a asi to za to stojí.

Co se týče rozbíjení držky majiteli, je to blbost. Jestliže tady čoklomrdi obhajují, že čokl za nic nemůže, že je na vyšší úrovně než člověk, tak pak zřejmě ten čokl za své chování může, když je na takové úrovni.

Pokud čokl štěká na celé kolo, pak otravuje i ostatní osadníky. To, že ses ozval je sice na první pohled poukazující na tebe, ale na druhou stranu každý vyšetřovatel ví, že k ráznému zákroku se odhodlávají i ti, kteří nic neřeknou a tiše trpí. A ten co se ozve naopak má alibi(nepřímé), že situaci řeší smírně.... Jestli si něco myslí majitelka, je jiná věc a asi tě to kálet nemusí a musí to prokázat.... Vyšetřovatel se taky zajde zeptat do prodejen v okolí, kdo danou látku v poslední době koupil. A třeba to mohl koupit soused/ka... Sice to není důkaz, ale dotyčný kupec pak musí vykázat, jak s danou látkou naložil. Pokud je originál zabalena, je dotyčný krytý. Pokud není, má co vysvětlovat. Pokud ji vůbec nemá, má co vysvětlovat. Pokud může prokázat, jak ji využil, má alibi. Je dost možné, že si koupí nového psa, co se stane čoklem. A napříště si pořídí i kamery. Tam už si lovec musí dát pozor, že vychází ven a v dané době někdo v kapuci hodí na zahradu nějakou látku, a pak se vrátí domů. Soused-lovec už bude potřebovat komplice :D Ale to už je příběh každé detektivky od A.Christiové. :)

Čokli jsou neštěstí. Mělo by se to regulovat tak, že čokl co zaštěká na kolemjdoucího by měl být po třetím případě utracen. Majitel pokutován do výše 1000kč za každého psa, co je registrován v daném volebním okrsku. Poplatky za psa by se měly zvýšit na 20000kč/rok. Česko je největší čoklistán na světě. Máme nejvíce psů na hlavu. Pak to má vypadat. Ploty obsrané, čokli v panelácích a zahradách vyjící... Volně pobíhající bestie... na ně nemilostrdně pepřák(tornado2). Jak se takový pes přiblíží, postříkat ho a on uteče. Majitel jde pak s ostudou domu, bo má psa růžového a každý ví, že onoho psa poštval na nebohého člověka co šel kolem. A už ho volně pobíhat nenechá. Je třeba se už těmto nešvarům začít vzpírat. A i třeba jako volební téma. Norské fondy, imigranti a čoklí problém. 3 největší problémy dnešního Česka.

Utratit psa, co zaštěká na zahradě? A jako jinak v hlavě dobrý??? :-D
A co takhle zastřelit každou kočku, co Vám přejde přes pozemek, odstranit drobné ptactvo, kvůli zpěvu, zakázat chov kohoutů, hus a jiného drobného zvířectva co vydává zvuky a vůbec asi i pokutovat maminky se řvoucími dětmi. Pes se prostě projevuje štěkotem a světe div se, mnozí lidé si psa na zahradu pořizují kvůli hlídání pozemku. Přiměřené štěkání, kdy pes blafe na člověka, co jde kolem plotu není důvodem k jakémukoliv stíhání majitele, nebo odstranění psa.
Samozřejmě pokud je majitel debil a pes mu v bytě/na zahradě štěká 24/7 nebo podobně často, tak je na místě to řešit.

čokl co štěká jen na kolemjdoucího jen proto, že jde kolem? Kde to jsme? Copak na mě nějaký chlap řve jen proto, že jdu kolem? Copak na mě někdo troubí klaksonem auta když jede kolem? Takový čokl je nevychovaný a zanedbaný a měl by být majiteli přinejmenším odebrán. Co ale s němi v útulku? Šílené krávy, nebo slepice bez ptačí chřipky se taky vybíjejí. Má to vyšší důvod. Nevidím důvod proč masově nevybíjet čokly co jsou v útulcích bo je komusi odebrali, bo štěkají na každého kdo projde kolem. Něco jiného je, pokud cizí vstoupí na pozemek, kde je hlídací pes. Tam dochází k hlídaní teritoria.

Nový obč.zákoník toto řeší, že nikdo nesmí vytvářet hluk ve větší míře, pokud k tomu není zvláštní důvod. Takže i to děcko(nemyslím uplakané nemluvně v kočárku, tam je to jasný důvod), třeba 10ti leté, co řve od rána do večera venku, je pravděpodobně překračující mez, která je v místě působení obvyklá. Majitel dítěte, tedy zákonný zástupce dostane od soudu příkaz, aby dítěti zamezil křičet venku. To samé i s kohouty, husami... Pokud ovšem někdo bydlí u dětského hřiště, a křik jde z hřiště, nebo bydlí v místě, kde je těch kohoutů hodně a ráz vesnice je vyloženě starodávný(kdy lidi chovali drůbež), tak pak je to v daném místě obvyklé a stěžovatel neuspěje.

Chápu, do kterých středozemních vod míříš myšlenkou. Nebál bych se však toho, že se příští generace neuživí. Buď budou makat na nové pány z exotických míst, nebo nás nechá kapitál vymlátit pro nepotřebnost. Přeživší(obsluha těch, co nám sem posílají tu první možnost) budou mít dostatek práce, o to se nebojím...

a ještě jedna věc. Čokl nemusí štěkat jen v noci a jakože rušení nočního klidu. Nový ob.zákoník říká, že majitel se zdrží všeho, co proniká na pozemek souseda. Je tam zmíněn i hluk. Neřeší se, jestli přes den,nebo v noci. Je tam ovšem podmínka, pokud to není v místě jev obvyklý. Pokud je v okolí těch čoklů více, tak u soudu může být problém. Pokud je jediný, nebo třeba jen 2 - 3 na osadu 100lidí, tak pak to není v místě obvyklé. Majitel čokla pak musí sjednat nápravu. Důležité je, aby sis to natáčel a je to pak bráno u soudu jako důkaz. Je jedno, jestli to je v noci či ve dne. Samozřejmě, že štěkot v noci je pádnější.

(1) Vlastník se zdrží všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo, stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) v míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezují obvyklé užívání pozemku; to platí i o vnikání zvířat. Zakazuje se přímo přivádět imise na pozemek jiného vlastníka bez ohledu na míru takových vlivů a na stupeň obtěžování souseda, ledaže se to opírá o zvláštní právní důvod.

89/2012 Sb. § 1013

Tak že bych zkoušel několikrát denně volat policajty? A jak to vyřeší, když pes řve na dvorku a sousedi jsou oba v práci?

policajti to zaevidují a sami je kontaktují. Popř.na vyžádání dají potvrzení, že čokl štěká/l. A hlavně si to natočit. Klidně i s těma cajtama a klidně i je. Na to je právo, že můžeš orgán natočit při výkonu. Jistě, že cajty o to "poprosíš" a vysvětlíš, aby to mohlo mít větší váhu. A i když tam milicianti nebudou, tak natáčet a natáčet. Ovšem pozor, nezveřejňuj to na síti, ani jinak nesdílej. Pokud zaznamenáváš případ, tak pouze jako důkaz pro cajty a soudy. Tam to použít můžeš, protože za tímto účelem si to jednání natočil.

A ještě jednu věc bych zde rád zmínil. Mě taky kálí, jak to kolem furt štěká. Naštěstí to není v míře ustavičné. Někdo projde, vyštěkají se, a je klid. Někdy i v noci. Ale beru to tak, že nemusím mít hlídacího psa, nemusím se o něj starat, a přesto mám hlídaný objekt. Na nás už z 90%neštěkají. Někdy jo. Ale zloděj ze štěkajícího psa může mít strach, že vzbudí pozornost okolí, že se někdo podívá. Jistě že to není 100% ochrana majetku, ale je to součást. Když jsem si to uvědomil a s chladnější hlavou si spočítal, že tak moc zase neštěkají, a štěkají jen když jde někdo kolem, tak jsem od domluvy se sousedy upustil. Přínos převyšuje "škodu" o dost. Mnohem více mne souloží volně pobíhající... Jdu s děckem kolem řeky a najednou přiběhne čokl velký jak to děcko. Co včil? Mám riskovat pokousání dítěte do obličeje(5let), nebo čokla zastřelit v ohrožení? Pepřový sprej je dost nepříjemný. A hlavně psychický tlak na majitele je dost velký. Čoklovi to neublíží, ale majitel to pak musí z něho drhnout, čokl se vzpouzí, je agresivní, protože ta voda to znova naředí. No a napříště si majitel čokla vede na vodítku,

kdysi mi známý poradil skvělou věc. ty na čokla svým způsobem nemůžeš, páč je to prý jeho přirozený projev, dělat bengál 15 hodin denně.

zažaluj majitele za týrání zvířete. zažiješ teprv tu pravou psinu, až se na něj vrhnou i ochránci těch čoklů.