Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Arašídové máslo

Zdravím, s čím jíte arašídové máslo? všude vidím jen návody na pečení a vaření ale já bych to chtěl jen namazat. Napadlo mě to namazat na toust, nebo na rýžové chlebíčky ("polystyren"). Nemám na mysli hlavní jídlo, spíš jen něco takového svačinkového, ale klidně i více kalorického

Mě na burákovým másle udivuje jiná věc, mimoto, že prý se tím Američani cpou vrchem dolem.
My, po vstupu do únie, jsme se povinně museli rozloučit s naším tuzemským rumem, protože to není pravý rum, dělaný z cukrový třtiny. Prohráli jsme lítý boj o pomazánkové máslo, protože nemá unií stanovený obsah min. 82% mléčného tuku, aby se to mohlo nazývat máslem.... Jak je možné, že na sklenicích s tou hmotou se skví nápis peanut butter, případně arašídové máslo??
Proto důrazně navrhuji, aby neprodleně zasedla evropská komise a jednoznačně zakázala tento název používat. Současně doporučuji projednat i výraz kakaové máslo, ze stejného důvodu. Do budoucnosti navrhuji používat výraz Tradiční burákové, případně traditional peanut cream a kakaový tuk, cocoa fat. Po přechodnou dobu, do doprodeje stávajících zásob, je nutné nesprávný nápis opatřit přelepkou se správným názvem.
Pokud moje návrhy nebudou vyslyšeny, budu nadále nazývat tuzemák rumem, tradiční pomazánkové pomazánkovým máslem a
evropský parlament grupou darmožroutů... :)) :beer:

Pomazánkové máslo má taky jinou recepturu, ale už nemůže mít v názvu "máslo", protože nesplňuje recepturu másla. Arašídové máslo taky nesplňuje recepturu másla, přesto může mít dál v názvu "máslo". A recepturu arašídového másla znám, on není takový problém si ho vyrobit doma.

I když ti to Wikan již vysvětlil, ještě upřesním. Tedy nejsou to plané kecy jak píšeš, i když jsem to psal tak trochu pro pobavení.
Ale věcně je to správně. Úředníkům EU, vůbec nejde o recepturu jako takovou. Jde skutečně jen a pouze o název "máslo".
Podle těchto norem se název máslo, může používat pouze pro výrobek, který obsahuje minimálně 82% mléčného tuku.
Tedy i výrobek, který bude obsahovat 80% mléčného tuku a pouze 2% rostlinného tuku, tak i když celková tučnost je 82%, nelze nazývat máslem. Proto tak šlo o pomazánkové máslo, které s obsahem 31% mléčného tuku tuto normu nesplńuje.
Má to do jisté míry opodstatnění, protože právě máslo z tohoto důvodu, na rozdíl od jiných výrobků, nelze nastavovat různými náhražkami. Bylo by to porušení ustanovení EU. Ale v této souvislosti mě to vedlo k výše napsané úvaze. Proč právě v případě arašídového, nebo kakaového másla to nevadí, přesto, že tyto výrobky neobsahují mléčný tuk žádný. Jestli se dosud něco nezměnilo, jsem se dnes přesvědčil v supermarketu, kde jsem viděl jak název peanut butter, tak arašídové máslo. Na obalu čokolády kakaové máslo. Tak si stále myslím, že se opět používá nějak moc rozdílný metr. Zřejmě proto, že arašídové a kakaové máslo, jsou výrazy běžně vžité na západě, zatímco pomazánkové máslo, je výraz pouze český a to se musí změnit. Prostě zase jsme "ti druzí".

Nojo, zas se tu bude laterit na EU. Burakova srajda se mohla (a snad porad muze) prodavat se slovem maslo na obale, protoze si vyjednali vyjimku. Uplne stejne jsme si ji mohli vyjednat pro pomazankovy maslo a neni to nejaka konspiracka "o tech druhych" ale jednoducha pravda o lenosti/neschopnosti/nezajmu nasich politiku.

"" neni to nejaka konspiracka "o tech druhych"""
"Kauza" Pomazánkové máslo, se táhla hodně dlouho. Protože mám pom. máslo docela rád, tak jsem celou dobu, co se o tom jednalo a psalo to sledoval. Není pravda, že by náš stát nežádal o zachování názvu. Byly snahy, o přidělení statusu krajové či národní speciality, chráněné zeměpisné označení a další možnosti. Nic neprošlo. Předmětem bylo vždy slovo máslo. Bylo to zdůvodněno zejména tím, že například zahraniční turista v obchodě uvidí nápis Máslo a z neznalosti místních zvyklostí bude uveden v omyl, že si kupuje máslo. A protože to máslo není, musel se název změnit.
Takže žádná moje vymyšlená konspiračka, ani zbytečné láteření na EU.
Ale je pravda, kdyby se unie nezabývala zbytečnostmi, jako co je, nebo není máslo, jak mají být zakřivené okurky, či velká jabka, nebo jak velký výkon mají mít vysavače atd, bylo by mnohem více prostoru řešit potřebné věci. Pak by možná i ubylo států a lidí, kteří uvažují o vystoupení z unie.

To je právě to, co lidem na Unii vadí - řešení kravin a neschopnost řešit ty opravdový problémy. //
Ohledně pomazánkovýho másla - já ho naopak nemusím vůbec. Teď se to jmenuje pomazánka, nebo jakkoliv jinak a lidi si zvykli.
Kdyby se to od počátku jmenovalo Máslová pomazánka, možná by to prošlo. Až na to, že to po másle zrovna dvakrát nechutná.

Já osobně si ho přidávám do vloček s mlékem, nebo do potréninkového kokteilu. Ať tak, nebo tak, je to kalorická raketa, kterou když budeš pravidelně a neuváženě žrát, budeš jak sud :D
Nebo ho přidávám do proteinových tyček vlastní výrovy, drží to pokupě ty ingredience a nemusím tam pak patlat med. Ale proti gustu...
Jen bacha na to, že originál má chuť do slana, ale lidi jsou totálně zblblí těma nutelama a jinejma cukrovejma sračkama a pak jsou v šoku, že arašídový máslo není sladký a už vúbec nechutná jako lískový oříšky, nebo čokoláda :D