jak se mění kyselost citronu po snězení na zásaditost
Zde v bodu 4 čtu, že ajímavé je, že tato kyselost se v našem těle mění na zásaditost. . Jak se to děje? Jakou chemickou rovnicí? (V bodě 9 řidáním citronové šťávy do horké vody se, jak jsme již zmínili, citronová šťáva v našem těle alkalizuje. )
Asi takovýmhle nějakým způsobem https://cs.wikipedia.org/wiki/Citr%C3%A1tov%C3%BD_cyklus
Okyselovani organismu je blbost. A nejen to...
Myslím, že otázka kyselosti organismu úplná blbost asi není. I když teda nevím, jak jsi to myslel.
Já vzhledem k mý nemoci mám rozsáhlou analýzu krve, kde je různých složek a hodnot na celou stránku A4, každý měsíc.
Jedním z důležitých parametrů je i PH. Rozdíl od normálu je vyjádřen + nebo - a to v setinách stupně.
Další je obsah HCO3 v rozdílech od normálu v desetinách mmol/l. Hodnota PH je celkem v malých výkyvech slučitelná
se životem, věděl jsem kolik ale už jsem to zapoměl.
Já ujíždím zpravidla do kyselosti, tak mě doktor nutí se krmit tabletami jedlé sody. Průběžně to upravuje podle výsledků.
Faktem, je, že zdravý organismus si to ohlídá většinou sám, u mě to je trochu jiný. Jednou jsem kvůli pálení žáhy vzal sody
o hodně víc a zrovna byly odběry. Ulít jsem do plusu a doktor mě varoval, že zvýšení PH, může být nebezpečnější než snížení.
Ale prý i zdraví lidé, mají často zvýšenou kyselost, snad je to dáno stravovacími návyky a jinými vlivy.
Když mi doktor říkal, že jsem moc kyselej, tak jsem mu řekl, že je to normální, protože žeru jako kyselina.
Bývalá kolegyně, chemička s vysokoškolským vzděláním jednou proti pálení žáhy použila pecičku NaOH. Nedoporučuji.
Propálilo se jí to čepcem, co? To někdo pozře bez pohrůžky násilím? Za mého dětství jsme tím nafukovali balónky vodíkem (Hydroxid, voda, hliník).
Jo, je vidět, chemička.. Po stránce neutralizace kyseliny chlorovodíkové v žaludku, je to zcela logické. I když trochu otrlosti to asi vyžaduje. Asi to zkoušet nebudu, mohl bych potom mít propálenej kotel. A zase by doktor říkal, ať tolik nesolím, že mám moc sodíku.
Tak zkus uhličitan vápenatý,tj.mletý vápenec.Je to přírodní a vápník se v těle vždycky hodí.
Místo nanuka bude cumlat krápníky.
Klidně,protože uhličitan vápenatý je třeba hlavní složka léku Rennie na pálení žáhy a překyselený žaludek.Krabičku tablet s 600 mg pak koupíš za lidových 120 korun. Ten krápník vyjde levněji(pokud tě tedy nechytnou,jak ho lámeš v nějaké hlídané jeskyni).
Taky by šlo vysypat kýbl kotelního kamene z bojleru. To by bylo tabletek a zadarmo. Navíc, by to obohatilo organismus potřebným hořčíkem. A lékárna by měla po kšeftu.
Nu, a zabralo to?
Se divím, že ji nenapadlo použít rovnou čistý sodík a pořádně zapít vodou.
https://www.youtube.com/watch?v=AcfcbgpSKpk
Odvezla ji sanitka, asi ji dělali něco nepěkného, ale žije.
Prave - pH krve je strasne stabilni. Vykyv o 0.5 je smrtelnej, o 0.15 uz hodne zlej. Ale telo si, alespon za normalnich okolnosti, do toho vubec nenecha kecat a dokud neni nejakej velikej problem, je uplne jedno cim se clovek zivi a co dela, pH krve se drzi na 7.4 +-0.04.
Spis sem narazel na ruzny "odkyselovaci diety", co jich je plnej web. To je proste blbost, nefunguje to, nebo alespon to nefunguje tak jak je prezentovany.
Jo, v tomhle s tebou souhlasím. Různých odkyselovacích diet je nejen plný web, ale i lékárny. Ale kšeft je kšeft.
Prekyslenie organizmu blbost je. Ziadna univerzalna kyslost organizmu neexistuje. Kazdy organ ma svoje normalne PH /krv, moc, zaludok/.
No musím trochu oponovat. Kyselost organismu, vyjádřená PH krve je velmi stabilní. Ale to platí pro zcela zdravý organismus.
Ale je množství faktorů, které můžou tyto hodnoty změnit, a jak bylo napsáno, i nepatrná změna má značný vliv.
Může to způsobit nějaké onemocnění, nebo třeba snížená funkce ledvin, o které člověk ani neví. Pak ke změnám může dojít, jako každého jinak rovnovážného stavu v těle.
A už vůbec neplatí, co píšeš, -- moč, žaludek. Obsah kyseliny močové je silně ovlivněn potravou, protože je to produkt látkové výměny, odpadní látka. Také množstvím nápojů, jak je moč zředěná, či koncentrovaná. Přebytek kyseliny močové,pokud není dostatečně odstraňována ledvinami, vede k nepříjemnému onemocnění zvanému Dna (též podagra).
Překyselení žaludku je věc zcela běžná. Obsah kyseliny v žaludku je silně ovlivněn potravou. Normálně je to fyziologický jev, tělo produkuje tolik kyseliny,kolik je potřeba na trávení. Ale často u citlivějších lidí dochází při určité potravě k neúměrné produkci. Pak dochází k pálení žáhy, bolestem žaludku a v krajním případě k naleptání žaludečního epitelu a vzniku žaludečních vředů. Také přítomnost bakterie helicobacter pylori, způsobuje značné zvýšení obsahu HCL a vznik žal. vředů. Na snížení obsahu HCL (pokud není způsobeno bakterií), se používá například lék Nolpaza (pantoprazol). Takže určité druhy překyselení opravdu existují.
Nezapomeň na nás infarkťáky, co bereme anopyrin. Ten dokáže taky své. Helicid každé ráno. V základu je to omeprazol.
celý ten zmútok s okyselením organizmu vznikol z pojmu ketonická acidoza,čo sa môže preložiť ako prekyselenie a okyselenie organizmu,citron a citronová šťava má vplyv na vznik tohto nebezpečného stavu v organizme tým,že zabraňuje zmene volného nestráveného cukru na ketony a metanolové kvasenie-to má význam hlavne u ludí chorých na diabetes alebo u ludí s glykemickou intoleranciou,u ludí s normálnym metabolizmom nemá nejaký extra mimoriadny,ani zázračný význam,ale určite sa tam nemení kyselý citron na zásaditý,je to len laické zmätenie pojmov a dojmov.....