Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak je to s mojí výškou? :/

dobrý den, je mi 14 a půl let vážím 66kg a mám 177cm. Myslím si že jsem malý a tlustější :/ Myslíte že bych mohl ještě vyrůst? Má mamka má 158cm a táta 172cm mrzí mě že jsou tak malí a myslím že kvůli tomu moc nevyrostu :/ chci mít tak 187-8cm :-( Před dvěma lety jsem měl stejně jako mamka 158cm, když jsem se podíval na průměry z českých statistik tak v tu dobu je průměr 153cm a ted v tomto věku je průměr 168cm - to mě trochu uklidnilo, ale stejne říkam že je to průměr z prcků. když jsem udělal vzorec pro mohí výšku což je | výška otce + (výška matky + 13cm) /2 +-10cm = 171,5cm - 181,5cm.

Má teta (sestra mamky) má asi 168cm máma říkala že měla mít tolik taky jenom měla brzy měsíčky. V tom případě = 176,5 - 186,5cm <- s tím bych byl spokojený :-) Jinak můj bratr má 172cm jako tata a je mu 20let.

Jak to vidíte?

loading...

Dost dobře nechápu, proč si myslíš, že v necelých patnácti jsi malý, když máš 177 cm.
Velké množství dospělých chlapů má tuhle výšku a jsou spokojeni. Ty pravděpodobně ještě vyrosteš.
V kostech jsou tzv. růstové štěrbiny, pomocí kterých se kosti prodlužují. Tyhle štěrbiny přestávají fungovat přibližně v šestnácti letech, ale často i později až v osmnácti letech.
Růst kostí pomocí těchto štěrbin, je ovlivňován růstovým hormonem mozkového podvěsku (somatotropin). Pokud se tyto štěrbiny neuzavřou v po tomto věku, je to spíš problém, který vede k nadměrné výšce.
Pokud by si přesto měl pochybnosti, je možné jednoduché vyšetření u lékaře. Lékař udělá rentgenový snímek zápěstí ruky. Na snímku dobře vidí růstové štěrbiny a pomocí nich určí takzvaný kostní věk.
To mu určí, zda kosti jsou vyvinuty úměrně věku a zda jsou růstové štěrbiny uzavřeny či nikoliv a jestli kosti ještě rostou.
Jen v případě patologického případu poruchy růstu a předpokladu velmi malého vzrůstu je možná léčba podáváním růstového hormonu. To ale v tvém případě nemá význam.
Tvé obavy zřejmě vznikly z toho, že tví rodiče nejsou moc vysocí a máš dojem, že také vysoký nebudeš. Ale už teď jsi vyšší. Navíc, větší výška není vždy nějaká výhoda, snad jen být vyšší, než budoucí žena. Všimni si, že zpravidla kluci okolo 170 cm, jsou mnohem rychlejší a pohyblivější než dlouháni. Rozpohybovat velké tělo dá víc práce.
Já mám 181 cm což není ani moc, ani málo, ale často mám problém, koupit kalhoty, aby mi nebyly krátké. A když zakopnu a padám na hubu, je to moc z velký výšky. ;-) 8-)

Na gympli som vyrastol (medzi 15-18 rokom) len 6 cm, spoluziak 25. On ma 183, ja 178 teraz. Ci porasties este a kolko je vo hviezdach.
Ked budes starsi pochopis, ze vyska, velkost penisu a podobne kraviny je to posledne, co ta ma trapit v zivote, pretoze su aj dolezitejsie veci.
Ale to ti tu teraz hovorim asi zbytocne...este si matne spominam ze v tvojom veku ma trapili podobne kraviny.

Malý s výškou 177 cm??? Hahaha :-D jsem holka, mám 155 a chlap nad 180 cm už je mimo můj zájem, protože fakt nepotřebuju mít problémy s krční páteří kvůli neustálému zaklánění. Kdybys měl v těch 15 letech metr padesát, tak neřeknu. Ale v 15 řešit, že máš skoro 180 a připadáš si malý. To už je trochu divný. Jestli si připadáš tlustý, tak sportuj :-)

Výška okolo 180 cm je podle mě ideální.
Sám měřím ve 22 letech 178 cm a nechtěl bych být větší, kolikrát někam jdu a vlasy mi berou o futra.

Mám spoustu kamarádů co mají 1.9 m a více a řeknu ti, dát někam ty dlouhé nohy není sranda :D

S tím tlustějším těžko říci, záleží na stavbě, ale 66kg určitě tlustej nebudeš, vážím 83kg a nejsem tlustej.

Už jsem to sem někde psal: byl jsem nejmenší ze třídy, můj taťka taky nebyl obr (myslím postavou), a mezi šestnáctým a sedmnáctým rokem jsem za pár měsíců vyrostl o cca 30cm na dnešních 185 cm.
Pokud mi někde nevěří, nedivím se mu, taky bych svým vzpomínkám nevěřil.
Kdyby nebylo fotek z tanečních, kde jsem byl prokazatelně malé pivo, a záznamů o mé brankářské fotbalové kariéře, která započala o půl roku později.
A v brance fotbalového dorostu by asi malé pivo nebylo oporou týmu.