
Jak sehnat neobvyklá jídla v Pze
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak sehnat v Pze velmi neobvyklá jídla. Nevím jak to přesně popsat, jde mi o něco o čem opravdu člověk běžně neslyší a bez gastroturistiky. Níže dávám odkaz na jeden článek, aby to pomohlo objasnit kam dotazem mířím. Předem děkuji.
Tak to je mimořádně nechutné. Jsi prase.
Proc? Sem projel galerii a vetsinu toho jsem jedl, byt treba v jiny uprave. Snad akorat to rorysi hnizdo jsem nemel. Vetsina toho je naopak chutna az velmi chutna, treba potkan je mnohem lepsi nez treba nutrie - kralik mu nesaha ani po drapky.
A pokud o me nekdo tvrdi, ze jsem prase, tak budiz. Klidne i, kolega Prasak promine, prasak.
V pohodě, neberu si to osobně, prostě jen sklízím následky nicku, vymyšleného v postpubertální euforii.
Ono to žrádlo je často o zvyku a kulturním prostředí. Hmyz leckde žerou, ale v Evropě to není zrovna běžný, takže psychika se samozřejmě vzpírá, taky bych to nedal. Maso z potkana by mi nevadilo, je to taky jen hlodavec, jako králík. Naše jelita, či jitrnice by taky leckde nedali - je to koneckonců zpracování zbytků a odpadu ze zabíjačky. Prakticky je to navoněná bída, ale šmakuje nám to.
Drobnej detail: kralik neni hlodavec
Jejda
. Teď jsem si to vystrejdoval a zjistil, že je to "zajícovec". Tisíce let jsem žil v bludu, že hlodavec. Není to jen nějaká nová terminologie?
Já jsem zase někde četl, že zajíc nemá s králíkem moc společného, spíš s koněm.
Jinak od doby co byl otec u myslivců a občas přinesl domů něco střeleného, převážně zajíce nebo bažanta, mám ke zvěřině na talíři vztah spíš mírně negativní.
A totéž ke králíkovi, nejlepší je, když ho někdo umí upravit tak, aby nechutnal jako králík.
Ale od smrti hladem asi zachránit dovede.
kralik i zajic patri oba mezi zajicovce. takze kralik se zajicem toho ma spolecneho dost.
Koni![]:)](https://static.poradna.net/images/smiley/evilsmile.gif)
Kde je Pze? Na mapě Pze nemohu najít.
Pze je 6. pád od Pha. Brně, Ostravě, Aši v mapě také nenajdeš
A Pha je na mapě kde? Nemohu tu vesnici nikde na mapě najít.
290km severozapadne od Blavy a 260km zapadne od Valmezu.
Dnes jsem náhodou narazil na tohle, tak jsem si vzpomněl na tenhle dotaz:




https://www.lui.cz/co-se-deje/13631-kam-v-praze-zajit-za-nevsednimi-gastronomickymi-zazitky-podivejte-se-na-tipy-nasi-redakce
Ale asi jsem tam nikdy nepoobědval.
Když jsem v Pze a mám čas, zajedu metrem "C" do stanice Opatov a tam si v bufetu přímo v areálu stanice dám 15dkg uzeného kolena s kremžskou hořčicí a křenem a k tomu tři chleby, když mám štěstí, tak v košíčku s chleby je i patka.