Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké první auto do 50 tisíc? :))

Hezký den přeji.. Jelikož si dělám řidičák, rád bych se už teď podíval po nějakém ojetém prvním autě..
Bohužel názory každého jednotlivce jsou zcela odlišné a jeden doporučí to a druhý zase tamto.. Každý má nějaké své zajeté značky a modely.. Ke koupi si s sebou samozřejmě vezmu syna mé kolegyně, který je automechanik, aby se podíval na stav..

Po všech názorech a vlastním stylu mám pár vytipovaných aut:
1.) Mazda 6
2.) Nissan Almera
3.) Škoda Octavia (1)
4.) Honda Accord
5.) Hyundai Accent
6.) BMW řady 3
7.) Audi A3
Všechny tyto auta rok výroby 1998 - 2007 s cenovkou okolo 50.000,- hotově.

Samozřejmě to je první auto, jsem mladej a trochu mi záleží i aby nevypadalo jako Fiat Multipla :D Konstrukcí Sedan/Hatchback.
Benzín, s klimatizací (jedno jestli manual nebo auto), na typické městské ježdění + občas někam po republice na výlet.

Zajímalo by mě jestli někdo máte zkušenosti s takovou ojetinou, co byste doporučili, čemu se vyhnout a proč.. atp.

Má bonusová otázka: Jsou AAA opravdu ojebávači? Mám se tomuto bazaru vyhnout obloukem nebo stačí s sebou mít znalce a nechat auto zkontrolovat?

Díky za diskuzi a rady ;)

Rada nad zlato...kupuj auto od cloveka co poznas, co ta neodrbe a mal ho aspon 2 roky.
Znizujes tym sance na nepredvidane poruchy.
Kedysi som tak kupil Lagunu od kamosa za 180k korun, aj ked na nete sa dali zohnat za 150k.
A spravil na nej 100k bez vaznejsich poruch.

Já se raději nebudu do threadu zapojovat ]:)

Sice jsem také "čekatel" na jiné auto (něco ve stylu citroen berlingo či fiat qubo - prostě vysoká sedadla vpředu a vzadu něco "jako" dodávka, zadek otevírat jako skříň), ale to nehoří. S klimou, dám klidně 150 táců.

Nové auto si už pořizovat nebudu, poslední/jediné nové už máme 1/4 století (127 tisíc km). Kdybych ale po dceři "zdědil" Priusa (až/pokud půjde do Tesly), nezlobil bych se ]:)

Na tohle jsem narazil na jiné poradně:
https://list.hw.cz/pipermail/hw-list/2018-May/508610.html
Sám s nimi ani jiným autobazarem zkušenost nemám.

BTW: Tchán prodával auto, nový majitel za nějakou dobu přijel, že mu špatně dobíjí baterka a když chtěl dát auto do servisu, tak mu pan podnikatel řekl, že jen za to, že mu otevře vrata aby mohl vjet dovnitř bude chtít tisícovku. Tak jsem vzal metr, chvilku měřil než jsem našel šroubek který bylo potřeba dotáhnout a bylo po závadě.