Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nádor varlete

Zdravím. Je mi 22 a dnes jsem byl u urologa kvůli bolesti varlete. Nalezl mi v me varleti pravděpodobně nádor a uz lezim v nemocnici a zitra jdu na operaci. Tam mi varle odeberou pokud se to potvrdí. Nevim co dělat.

To bude zaviset na vysledcich histologie a pruzkumu po operaci. Mozna jen pravidelny kontroly, mozna nejaka chemoterapie. Ti reknou.
Jinak - varlata neprodukujou testosteron "jen tak", musi je postouchnout hypofyza pomoci GnRH a ta to zase dela na zaklade DTH. Je to takovej zpetovazebni mechanismus udrzujici spravnou hladinu. Takze tesne po odebrani jednoho varlete sice dojde k poklesu testosteronu, ale hypofyze to zacne bejt divny, prida na produkci GnRH a to zbyvajici varle zacne produkovat vic(casove se bavime o hodinach, maximalne dnech, coz si stejne das pauzu na hojeni). Ma na to rezervy, navic se pravdepodobne casem trochu zvetsi - coz mimojine zvedne i spermatogenezi, ktera asi uplne nedoroste na puvodni hodnoty, ale i tak by mela byt vic nez dostatecna - pokud nejaky problem nebyl uz pred tim.
Takze, pokud si sam nevytvoris nejakej blok v hlave, tak na funkci rostlinare to zadnej vliv mit nemuze a na schopnost poceti by ten vliv mel byt jen malej a prinejhorsim resitelnej asistovanou reprodukci, coz neni takovy dramo.
Hodne stesti v dalsi lecbe.

Neřeknu asi nic co by již nebylo napsáno. I s jedním varletem se dá fungovat. Pokud bude hrozit chemoterapie rozhodně zamrazit sperma. A jestli budeš mít nějaký problém se vzhledem, dělají se i implantáty, takže na pohled ani omak, nebude nic poznat.
Hodně štěstí.

Dekuji a odpovědi a podporu. Je to druhy den po operaci, ve středu a včera me uz pustili domu. Nepřál bych to nikomu, ta bolest rány ani prášky moc mrpomahaji. Jeste jak je to na břiše ta rána tak každý pohyb se svaly napnou a to he teprve bolest. Uvidí se co dal. O zmrazeni mi říkali jeste před operaci. Ale treba to nakonec nemusí byt nic. Kdo vi.