Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hledam SCI-FI literaturu "cestovani casem"

Nazdar !

- Chtel bych pozadat mozné ctenare hlavne sci-fi / fantasy romanu, zda-li by jste doporucily nejaké knihy s nametem "cestovani v case".
- Nejlépe kdy slo o osobu(y) z naseho obdobi (21stoleti) které se ocitnou v minulosti. Nejlépe kdyby se ocitly treba behem prvni, nebo druhé svetové valky (nevadil by popripade stredovek | doby kralu), nebo naopak nemecka armada v nasi dobe.
* Jednou jsem narazil na knihu, kde bojovy stihaci letoun vletel do jakési boure a obevil se v prvni svetové valce po boku dvojplosnaku, ale uz si nemuzu vzpomenout na nazev ..
Dekuji za pripadné navrhy

Pred asi rokom som cital par knih s cestovanim v case...z buducnosti sa vracal do minulosti (rozne obdobia) casovy policajt (samozrejme nimand, nieco ako B. Willis) a riesil uchylov z buducnosti co prisli zmenit minulost. Vzdy slo o historicke udalosti (napr francuzska revolucia a pod), takze neboli tam vymyslene veci.
Na pohlad trivialna zapletka, ale bavila ma.
Bouzial nevim meno autora, v citacke mam 2500 knih a nespomeniem si ako sa volal. Snad to niekto podla popisu spozna.

Mozna "Time Riders" ? Neco "Hlidka casu" od Poula Andersona.

takze neboli tam vymyslene veci.

- To se mi v techto knizkach také libi, kdyz je to i poucné a s realnym historicky zarezem a pritom to bavi, to je to kouzlo literatury :-)
* Jestli nahodou o nejakou v tvé ctece (citacke) zakopnes tak si vzpomen a nech mi nazev (2500 Knih ::) uz je docela mazec, to je vic jak v Kloboucké mestské knihovne :-D) .

Možná by tě mohl zajímat sci-fi cyklus českých autorů "Agent JFK". Není to úplně o cestování časem, ale o paralelních realitách. Cesty do paralelních realit však velmi často znamenají i přesun do jiných časů, takže jsou tam i díly z první války, napolenoských válek, ale taky posun do alternativních budoucností (občas až úchylných). Není to sice AAA titul, ale je to čtivý a občas trochu úchylný :-)
Přečetl jsem asi 25 dílů.

Zrovna se na to divam, zkusim prvni 3 dily a uvidim diky.
* Jinak od Ceskych autoru jsem padl na nejakého "Jiriho Kulhanka", taky neni tak spatny (prectené mam od neho jen 2 knihy), tady ty novejsi ceské spisovatelé popravde vubec neznam. (a jeste nejakej KOTLETA, tusim Frantisek, jak sem prezil toto "HUSTEJ NAREZ", tak "občas trochu úchylný" nebude problém :-p).

Ani "All You Zombies" po rychlém hledani jsem ani nic nenasel. Pritom ZOMBIE tématiku docela znam a mam prectenou dobrou desitku knih. Od doby co jsem zacal sledovat Walking Dead (prvne Komiks) tak jsem si nejak oblibil tady ty uzvatlané, otrhané chodici postavicky. (Od Word-Z, ApocalipseZ az po Zombie Island, Chronologie Armadegonu). Skoda ze hodne FR knich nejsou prelozeny do Cz, nekteré jsou hodne hodne dobré, takové ty kde clovek preste 3 stranky na jeden nadech.

Něco takového co bylo v knize jsem viděl ve filmu Temná zář nad Pacifikem. Vynález profesora Van Troffa doporučuji. Nedávno jsem dočetl sérii knih o Temné věži od Stephena Kinga - https://www.cbdb.cz/kniha-853-temna-vez-the-dark-tower . Hodně fantazy, prolínání časů, několik časových linií, krach budoucnosti. Trochu těžký začátek, místy nezáživný děj, celkově dost překvapivé zvraty, závěr který nevymyslíš.