Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nakup z činy poplatky

Zdravím.
Jak je to s poplatky když si koupim něco z činy a zadrží to na celnici?
Třeba zboži za 1000 kč je lepší zaplait těch 21 % clo než to hledat nekde v EU a zaplatit 300 kč za dopravu.
Jenže k tomu se misí připočitat poplatky.
https://www.ceskyali.cz/jak-nakupovat-na-aliexpress/13-kdy-se-plati-clo-a-dph-za-zbozi-zakoupene-v-zahranci-aliexpress/

Zboží objednané v hodnotě 80 eur. Poštovné v tomto případě nebylo žádné.
21 % z 80 eur – 16,8 eur.
K těmto 16,8 eurům připočteme poplatek za zastupování poštou či kurýrní společností (kolem 5 eur v případě pošty, kurýrní společnosti mají různé poplatky a jsou dostupné na jejich domovské stránce)

Znamy mi tvrdil že přes poštu to vyjde na 300 kč, prý se platí ještě poplatek za uskladnění.
Jak je to tedý?

Platí se tam to DPH(nad 22 dolarů), CLO(nad 150 dolarů) + pošta a její zastoupení (pokud si to tedy nebudeš vyřizovat sám) cca to vyjde na těch 300kč co se týče té pošty a zastoupení.

Jinak ono záleží co objednáváš, kupoval jsem 2 stejné akční kamery a schválně jsem je objednal zvlášť. Jedna mi byla zadržena na celnici a musel jsem zaplatit dph+poštu a ta druhá normálně prošla bez poplatku... takže záleží kdo to na celnici dostane do pracek.

Nepíšu to jako návod, ale jen jako zajímavé info...

1. Číňan deklaruje na vyžádání v celním prohlášení jakoukoli cenu balíku.
2. Prokázání celníkům ohledně skutečné ceny zásilky (pokud nevěří celní deklaraci) postačuje zobrazení výpisu platby odesilateli na Paypal. Takže pokud někdo odešle Čiňanovi tu platbu nadvakrát poprvé jako 20$ s komentářem že se jedná o platbu za tuto věc a následně druhý den nebo později mu pošle zbylých 60$ bez komentáře....

Takže pokud by došlo k teoretické situaci, že Číňan deklaruje zásilku v hodnotě 80$ jako 20$ zásilku a celníci zásilku přesto zadrží, kvůli důvodnému podezření, tak když by jim pak někdo ukázal export výpisu z paypalu, kde bude uvedena tato platba 20$ tak to pak pustí bez DPH....

1. Najdu si zboží na ebay nebo alliexpressu.
2. Pošlu soukromou zprávu prodejci s postupem.
3. neexistuje žádný screenshot objednávky z eshopu
4. trackid nastaví prodejce k té první platbě poté, co mu za den přijde ta druhá, dokonce jsou schopni na požádání přibalit do zásilky něco jako fakturu na 20$, takže zásilku můžeš před celníkem otevřít, že faktura je uvnitř.
5. Celníkovi se ukáže výpis z paypalu, kde je u té první platby uvedeno sledovací číslo dané zásilky.
6. Profit...

Neexistuje žádný způsob jak případně prokázat spojitost té druhé platby s první, pokud by nějakým zázrakem na ni někdo přišel.

Třeba zboži za 1000 kč je lepší zaplait těch 21 % clo než to hledat nekde v EU a zaplatit 300 kč za dopravu.

V tomhle případě(pokud bude cena stejná) sice ušetříš 90 Kč,ale zase v podstatě nemáš na zboží žádnou záruku nebo při reklamaci platíš drahé poštovné do Asie.

Mi jde o něco takoveho.
https://www.ebay.de/itm/M8S-PRO-Plus-Android-7-1-TV-Box-S905X-Quad-Core-2-16GB-UHD-4K-H-265-Mini-PC/253609640747?hash=item3b0c50032b:g:k1oAAOSwX3Fa7JmE
Je to o 10 euro dražší než třeba na ali poslane z činy ale je to v německu.
Už mam doma 2 s S905X a max spokojený ale jedu přes sd kartu a LibreELEC.
https://forum.libreelec.tv/thread/2156-8-0-2e-libreelec-8-0-for-s905-s905x/

By mně ale zajímalo, proč se do toho sere česká pošta.
Ta je tu snad od toho, aby balik včas a vpořadku doručila na misto určení.
Zadrží to na celnici, pošlou dopis, email nebo zavolají, zajdu na nejbližší celní úřad s doklady, tam mi vypočítají DPH, popřípadě clo, zaplatím a oni to pustí.
Zboží za 800 kč je DPH 210 kč což klidně zaplatím.

Ale proč mam platit 300 kč česke poště ktera v tomto statě stoji za h????:-/

https://connect.zive.cz/clanky/konec-nakupu-cetek-z-ciny-v-roce-2021-konci-osvobozeni-od-dph-u-zbozi-do-22-eur/sc-320-a-192865/default.aspx

A já se třeba zase divím poště, že mi nosí mé "desetikorunové" balíčky domů z číny zadarmo :)
Ono tam platíš hlavně o zastoupení, nevím přesně kolik je přesná cena, ale někdo od pošty si to musí vyzvednout na celnici s doklady, které jim pošleš. Nebo si můžeš do Práglu zajet sám a jít si to vyzvednout, strávíš tam pár hodin ve frontách a než ti ochotný skladník donese balík a příště mile rád zaplatíš :)

Říkáš nesmysly.

Funguje to tak, že zásilku obdrží česká pošta a ta si účtuje za to, že tu zásilku předá celníkům manipulační poplatek 100 Kč (přitom v Košířích jsou celníci nejen ve stejné budově, ale i na stajném PATŘE!) Pokud podepíšeš doklady ohledně zastoupení sebe českou poštou, zaplatíš dalších cca 200 Kč za ... za nic. Ty zaplatíš za to, že celníci řeknou poště že DPH u zásilky za 25$ je 100 Kč a ať je od příjemce vybere.
Takže ve výsledku po tobě bude chtít česká poště za doručování takové zásilky 400 Kč....

Takže jsem je takto poslal kdysi dop*dele, nechť zásilku laskavě vrátí adresátovi do Číny, že si to nechám poslat ve dvou zásilkách. Ti šmejdi mi ji zkoušeli doručit ještě 4x !!!!, tj. 4x mi u dvěřích zvonil pošťák s tím, že má pro mě zásilku s doplatkem 400 Kč. Když jsem doručovateli po 4. oznámil, že zásilku nechci a chci ji poslat zpátky, tak mi to nedalo a volal jsem druhý den na tu poštu ohledně této zásilky. Pošťačka mi oznámila, že u nich tuto zásilku mají a je připravena k doručení !!! Až když jsem ji oznámil, že si ten telefonát nahrávám, že danou zásilku jsem již 4x odmítl a pokud ji nevrátí zpět odesilateli, začnu to řešit jinak, tak ji poslali zpátky.

Takže vychcánci z české pošty, kteří si mysleli, jak si nahrabou 400 Kč na 25$ zásilce skončili tak, že mi ji 4 x doručovali a následně ji na své náklady museli odeslat zpět Číňanovi (který mi ji poté jen prostě poslal zadarmo podruhé a už prošla). Maj to fakt dobře vymyšlený.