Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mám dceru které je 14 let a nejí pečivo

Zdravím mám dceru které je 14 let a nejí pečivo kupujeme nejčastěji rohlíky které si dáváme na snídani a k večeři dcera je ale jíst nechce a nevíme si s ní rady nemám náladu jí každý den připravovat co si zrovna vymyslí když jí řeknu aby si to zkusila udělat sama řekne že radši nebude snídat/večeře..... nějaký nápad jak jí k tomu "přinutit" aby je začala jíst?
Změna předmětu, původně: Pečivo (Kurt)

Zkuste jiný pečivo - celozrnný, s různýma semínkama, chleba, ale ne jen šumavu, je spousta různých chlebů, lokální pekárny mívají vynikající. Pečivo je jedna z věcí, kde příliš nehledíme na cenu, dobrý pečivo se u nás vždycky sní, narozdíl od rohlíků.

A jestli dcera trochu hledí na udržování štíhlé linie (což bych se ve 14 divil, kdyby ne), tak chápu, že se rohlíkům vyhýbá, bílé pečivo není zrovna vhodné pro udržování postavy.

Ono je to myslím jedno. Sacharid jak sacharid. Jde spíš o to, že do rohlíků (nejenom z kauflandu a podobných sraček, ale i z místních /relativně kvalitních/ pekáren) druhý den nejdou zuby /bubblegum/ - buď to sežereš hned, nebo s tím pak můžeš krmit kačeny na Bečvě. Jako děcko (před půlstoletím) jsem baštil rohlíky, které byly chutné a poněkud více trvanlivé. Teď to tak žrát prdelou. Doma jsme kompletně přešli na chleba, uvažujeme i o domácí produkci (žádná superhyper spešl pekárna, normálně v troubě a "srnčím hřbetu"). Ty koupené "eurodefinované" rožky se fakt žrát nedají. Dceři tazatelky rozumím.

Taky nechápu to šílenství, že dcera musí jít rohlíky "za každou cenu", když je jí zbytek rodiny. Taky se pečivu vyhýbám a rozhodně mi nechybí. A takový rohlík, jak už psali jiní, má mezi přednostmi hlavně cenu (snídaně za 10 korun i s něčím k tomu), rozhodně nejde o něco zdravého. Asi dceru víc zajímá, co jí, než jen že po tom nemá hlad.

Vy si dáváte rohlíky k snídani. Vy si dáváte rohlíky k večeři. Takže chcete potomka (dceru) naučit vlastní debilitě. Ať si sežere třeba ze psa hovno, je to proboha její volba! Alternativou je jí ty rohlíky tlačit pístem do krku - brzo bude Martina, husí není nikdy dost... Být tvou dcerou, zažádám socprdy o dětský domov.