Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Vyfocen radarem ve městě.

Ahoj, tak mě vyfotil ve městě radar, bylo to v noci a krásně jsem viděl jak zablikal. Jak když Vás někdo fotí na diskotéce. :D Chtěl bych se zeptat, kolik mám čekat pokutu? Vím že to nevíte, a záleží na městě kraji atd. Ale byl bych rád, kdyby jste si tipnuli, jel jsem asi 70.... Až dojde dopis napíšu, kolik jsem byl povinen zaplatit. Díky za váš čas...

Téma se zvrhlo do politiky. Lock. (mif)

loading...

Mě se líbí, jak se tu hádáte, jak je pojištění proti pokutám nemorální... Ano, asi je, ale v trošku jiném smyslu než si myslíte. Ono ve skutečnosti totiž daná "vzájemná pojišťovna" nic nepojišťuje a mnozí její "pojištěnci" to již poznali na vlastní kůži, když jim přišlo oznámení, že pro postupné udělené 12 bodů přicházejí o řidičák plus exekuční příkaz na nezaplacené pokuty... Celé je to jen podvod, jak si na pitomcích může nedostudovaný Kocourek s nevystudovaným Mikem nahrabat nějaké ty peníze od důvěřivých pitomců.
Je to v podstatě na téže úrovní jako prodávat oprýskané super hrnce důvěřivcům za 30k. Jen v tomto případě nemusí žádné hrnce na prodej z Číny objednávat a namísto obírání důchodců obírají takovou tu střední lůzu, která si myslí jak za pár tisíc ročně získá renomovaného právníka na obhajobu všech svých přestupků....

https://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Kocourek
http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?f=819&t=1170661
https://www.motorkari.cz/tema/?t=163255
https://g.cz/budvar-kocourek/
https://www.docdroid.net/nz0H7xC/mike-je-jeden-velky-podvod.pdf

Takže rozvíjet tady tezi jak je pojištění amorální, protože řidiči páchající přestupky budou se "vzájemnou pojišťovnou" jezdit pořád, je úplně stejné jako řešit tu problematiku chovu létajících prasat.... Jak by to bylo složité vybudovat ohrazení se střechou a jaká krytina by na to byla nejlepší. A co by na to řekli chovatelé nelétavých prasat...

Přemýšlím, na co potřebuji renomovaného právníka při řešení banálních přestupků, když třeba při vyfocení radarem není ztotožněn řidič, tak jak by někomu mohli odečítat body natož odebrat řidičské oprávnění? Zajímalo by mě ty tyhle informace co tu píšeš víš od někoho známého nebo s tím máš vlastní zkušenost?

Slyšel už jsi někdy o prolhaných a zmanipulovaných médiích?

1. Není třeba renomovaný právník. Není třeba ani právník. Není třeba ani člověk s nadprůměrnou inteligencí.
Zrovna tak je ale (bohužel pro vás) důležité si říci/uvědomit, že už na vystudování vysoké školy stačí ve skutečnosti pouze půlka mozku. Takže někdo, kdo ji nebyl schopen ani napotřetí alespoň "vychodit" není ten nejlepší adept na obhajobu čehokoli.

2. Ano, při vyfocení radarem přijde "pojištěncům" jen exekuční příkaz.
Při (několikanásobném) zastavení policíí přijde kromě exekučního příkazu pozastavení řp jako bonus.

3. Já se s lůzou moc nestýkám (spíše výjimečně a v takových případech s ní neprobírám její osobní život, protože mě prostě nezajímá). Když 30 různých lidí (styl psaní a vlastní věrohodný a ověřitelný popis událostí) bude psát jednu věc a ten, kdo od nich kasíruje peníze bude vykřikovat něco jiného, tak to je pro mě dostatečné vodítko, aby mi bylo jasné, která bije.

4. Internetová fóra a názory "klientů" (občas si mohu dovolit použít eufemismus) nemají s "prolhanými médii" moc společného. Podívej se na Amy`s baking company. Stejný případ.
Úspěšná společnost se pozná tak, že u ni je na 100 spokojených klientů maximálně 1 řvoun, ne naopak...

1. To je pravda, protože v drtivé většině se jedná o banální přestupky, které se dají v pohodě uhrát na spoustu věcí.
Vysokou školu je jednoduché získat, ale není jednoduché dostudovat právnickou školu.

2. Nestalo se po letech, takže asi jsem pojištěň u jiné pojišťovny.
Mám štěstí že když mě jednou zastavili, tak bylo vše v pořádku, takže se nemusím strachovat.

3. To mi připomíná různá hodnocení u internetových eshopů, kde si samozřejmě může každý napsat kladnou i zápornou recenzi a určitě to je u všeho necenzurované a pravdivé. Samozřejmě se tam mnohdy najde i více než 30 různých komentářů, u kterých můžeme s jistotou říci, že je psalo 30 různých lidí.

4. Samozřejmě internetové fórum se nedá koupit, to je nedotknutelné, nezávislé a necenzurované. Když má někdo hodně peněz, tak je schopen tak manipulovat médii, že v parlamentních volbách může získat přes milión a půl hlasů z republiky která má zhruba 8 a půl milionu potenciálních voličů. Samozřejmě když má někdo prostředky, tak je opravdu problém sehnat 30 lidí. Jenom říkám, že mě nějaký plky z internetu nepřesvědčí o tom, zda to funguje nebo ne. Nejlepší možnost jak se dovědět pravdu je si to vyzkoušet sám nebo druhá možnost je to probrat s někým komu věřím a vím, že se v tomto pohybuje a má kontakty i přehled. Já jsem vyzkoušel obě možnosti.

Ano, argumentovat se dá proti čemukoli a čímkoli.Na cokoli lze nalézt argument. Vždy a bez výjimek.

2+2 jsou 4
-> To není pravda, záleží na tom, jak se nadefinuje operace sčítání.

Tráva je zelená
-> To není pravda, například existují vodní trávy, které jsou celé červené.

Dostudovat právnickou školu je jednoduché.
-> To není pravda, podívejte se například na pana Kocourka. Ten se o to pokoušel třikrát.

Pojištění na pokuty nefunguje.
-> To není pravda, Jsem si jistý, že peníze od 6 733 099 řidičů jsem ještě nevybral, takže každého jsem ještě nepodvedl, takže určitě existuje mračno ještě nepodvedených řidičů, kteří nemohou tvrdit, že byli podvedeni.

Ano, jde to... jde všechno....
Jen tak nějak každý cítí, kdy je "argumentace" takříkajíc na vodě. Počínaje argumentovat obtížností vystudováním čehokoli v Plzni a argumentací stáčející se k Babišovi konče.

Tohle je všechno hezký, ale stejně když si uvědomím, že fakticky říkáš, že ta pojišťovna nefunguje na základě nějakých náhodných internetových fór, tak mi to připadá přehnané, kdyby jsi aspoň napsal, že si mluvil třeba s nějakým kamarádem, který s tím měl nějakou zkušenost nebo má informace od někoho, kdo se v tom nějakým způsobem angažuje, ale já tady vidím jen tvoje úvahy z neověřených zdrojů a to mi prostě nestačí.

Takže ty jsi pojištěn, ale ještě jsi jejich služeb nevyužil?
V tom případě ti dám životní radu - hodnocení pojišťovny dělej až tehdy, až použiješ jejích služeb. Do té doby seš jen sponzor s nadějí, že to k něčemu bude.
Jenže ty říkáš hop, ale ještě jsi nepřeskočil. Možná jsi opravdu jen hejl, kterýho škubou a ty pozitivní recenze si můžou na netu klidně psát sami.

Stalo, asi to není z toho co jsem odpovídal na první pohled patrné, ale měl jsem problém s jedním radarem, který změřil, že moje auto údajně projelo „nepatrně” rychleji, než by si někteří přáli. Komunikace jak s úřady tak s pojišťovnou byla a dalo by se to ohodnotit jedním slovem a to je samozřejmě pohoda.

Jen doplňuji Tvůj příspěvek,na toho pomatence už nehodlám reagovat.Ono to "pojištění" funguje na principu,že převezmou zastoupení klienta ve správním řízení a pak se pokouší nekomunikací,nepřebíráním pošty a dalšími fintami prodlužovat vše až do promlčení.Dřív jim to šlo,byl na to jen rok,teď jim to trochu zkomplikovali a jsou to 2 roky.Když už k nějakému jednání dojde,označí jako řidiče nějakého bílého koně,kterého pak zase úřady nemohou dohledat.Občas jim to nevyjde,když třeba nahlásili jako řidiče invalidu,který ležel ochrnutý v nemocnici už pár měsíců před přestupkem.Prostě šmejdi-podvodné jednání,obelhávání úřadů i klientů a hyenismus.Ale asi se jim to pořád vyplatí a vydělávají na blbosti druhých dál.

Ono samozřejmě inteligentní člověk by ten podnik dokázal rozjet úplně jinak.
Nabízí se například vytvoření "armády" bezdomovců s řidičáky, na které by se daná firma odkazovala a oni by ,na základě plné moci od nich, jen vesele potvrzovali, že auto v době spáchání přestupku opravdu řídili a ať jim tedy pošlou pokutu.
Jenže vtip je v tom, že aby bylo něco takového funkční, musel by to opravdu řídit někdo, kdo je alespoň schopen vystudovat tu vysokou a kdo by pak opravdu každý jednotlivý případ řešil a ne prostě přestal s úřady komunikovat, takže to nakonec ten řidič odskáče....
Zákony v ČR jsou na dvě věci a nikdo línější než státní úředník neexistuje, takže když se toto vezme v úvahu, je spíše s podivem, že nejsou schopni prorazit/být úspěšní ani v takto jednoduché věci....
Na druhou stranu je to samozřejmě dobře, že nikdo schopný se v této oblasti neangažuje a každý se tak musí mít na pozoru před zákonem.

To, že to nefunguje to si jenom myslíš, že víš, samozřejmě nikdo skutečně nevíme jak je to s těmi procenty, ale co já vím, tak rozhodně to úspěšnost má a není zanedbatelná. Věřím, že nějaké složitější přestupky skutečně neobhájí, taky proto jsem žádný složitější přestupek nespáchal, jen moje auto si údajně vybralo ten jednodušší přestupek na spáchání, já jsem samozřejmě nikdy žádný přestupek nespáchal.

Právě že je to tak, že radar tě vyfotí, ale nepozná se kdo sedí za volantem. Rozpozná se akorát spzka a dopis se pošle provozovateli. Provozovatel je pak vyzván úřadem o podání vysvětlení kdo řídil, případně proč tak jel. Samozřejmě za určitých okolností provozovatel může říci, že se ho to netýká, ale ty už vymýšlí profíci.

To, že jde skoro použít fotka z měření rychlosti na občanku ještě neznamená, že je správnímu orgánu k něčemu platná, respektive může třeba rozpoznat kdo řídil, ale nesmí ji použít, to je podobný případ jako s odposlechy u Davida Ratha, se kterými také měli problémy u soudu a nakonec je neuznali, takže zatím je Rath z toho venku a je čistý jako lilie.

Fascinují mě tvé znalosti (respektive názory, jak je prezentuješ), jak s kdečím vydrbat, abys mohl porušovat jeden předpis za druhým. Doufám, že si jednou pořádně natlučeš hubu (obrazně, samozřejmě).

O tvém tvrzení, co smí správní útvar použít a co ne, o definitivní čistotě D.R., si myslím svoje, ale nejsem právník a neznám podrobnosti (a nemíním je hledat), abych to vydával za hotovou věc.

Tak pokud jsou ty předpisy nesprávné, tak proč je neporušovat? Každý předpis nemusí být 100% správný pro všechny, protože předpisy vymýšlí lidé a ti se čas od času mýlí, takže například někdo může jet po dálnici mnohdy i 200 km/h a všechno je pohoda a někdo tam může jet 100 km/h a průser je na světě. A jenom kvůli tomu že někdo nepřizpůsobí jízdu stavu vozovky a nemá prakticky žádný odhad a předvídavost, tak já se kvůli tomu přizpůsobovat nesmyslným předpisům nebudu, a takových lidí je více, akorát zřejmě na téhle poradně jich moc není.

já se kvůli tomu přizpůsobovat nesmyslným předpisům nebudu

S takovými názory bys mohl začít porušovat třeba i zákaz přecházení vozovky na červenou,alespoň by bylo brzy na světě o jednoho blba-anarchistu míň.Protože zrovna pojede někdo podobný a proč by jezdil pomalu nebo dával pozor u přechodů,když on je král silnic,že?

Tak pokud u toho přechodu nejsou lidé a nejsou tam třeba žádné překážky jako třeba zaparkovaná auta, přes které by nemuselo být vidět na kraje přechodů, tak nevidím důvod proč tam jet pomalu. A jinak já se držím zásady, že dávám pozor když řídím, ať už jsem kdekoliv.

Koukám, že nakonec jsi změnil názor a přece jenom jsi na mě zareagoval.

On takový existuje? Mě teda žádný nenapadá, taky je to možná tím, že já jich moc neznám, takže asi neprozradím.

Na dálnici jsem jel i rychleji a naopak musím říci, že to byl nejlepší pocit v mém životě, takový osvěžující nezapomenutelný zážitek na který rád vzpomínám. Favoritem jsem dříve také jezdil, ale také jenom jako spolujezdec, bohužel jsme ho prodali kvůli nedostatku místa pro další auta a ten dotyčný s ním ani nedojel domu a už byl favorit rozstřelenej.

Ahoj, tak už je to víc jak měsíc a stále nic. Dám tomu ještě nějaký čas a uvidím, kdyby mi něco přišlo určitě dám vědět. Asi toho mají hodně, tak si dávají na čas.
Týý jo, kdybych věděl, že se tu spustí taková diskuze vůbec bych tohle téma neotvíral. Přijde mi docela vtipné, že největšího všeználka dělá někdo, kdo se jmenuje MikeForever. :--D

Tím co spáchali, ale spoustu tehdejších pravidel porušili a taky za to následně zemřelo dalších asi 5000 lidí. Tehdejší systém to moc neschavaloval, ale stejně mají kladné ohlasy, jak je to jenom možné? Taky by mě zajímal tvůj názor na bratry Mašíny, jestli taky uměli respektovat pravidla nebo udělali správnou věc, i když byla proti pravidlům.