Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr sady kuchyňských nožů

Ahoj, chci mamce k vánocům koupit nějakou pořádnou sadu kuchyňských nožů, které by pořádně řezaly a HLAVNĚ aby zůstaly co nejdéle ostré. Jenže v nožích se vůbec nevyznám. Našel jsem např. tuhly sady, ale nevím, zda to bude ok, nebo se dá za podobný peníz najít něco lepšího:
zwilling-gourmet-blok-s-nozi-7ks-d5132453.htm
amefa-blok-na-noze-kyu-sada-5-nozu-d5291539.htm
grand-prix-blok-d4524945.htm

Fin. strop je tak těch 5 - 5.5 kKč
Taky bych byl rád, kdyby to mělo nějaký držák jako uvedené sady, úplný luxus by byl magnetický držák na stěnu...

Díky za rady.

Hlavně mamince říct, že nože nepatří do myčky ani do šuplíku.Někde jsem i zaslechnul, že jim škodí i mytí pod tekoucí teplou vodou.
Ideální je magnetická lišta, na který se nůž přichytí.
Nůž po použití otřít vlhkým hadrem, osušit a pověsit zpět na lištu.V případě potřeby obnovit ostří ocílkou.

V kuchyni mám tři kuchařské nože a jeden vykoštovák.Na ně mi nikdo nesmí sahat.
Přítelkyně má v oblibě upéct třeba buchtu a krájet ji hned v plechu, ve kterém ji upekla. Na tyhle činnosti jsem ji koupil sadu nožů od čonga za 200, to ji musí stačit :-)