Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zásilka z číny zadržena na poště 120.

Zdravím, zadrželi mi zásilku z číny na poště PHA 120. Chtěji abych doložil hodnotu zásilky. Na zásilce číňan uvedl hodnotu 22 dolarů. Což je blbost. Stála cca 2,3 tisíce + shipping za cca litr.
Moje otázka zní. Pokud tam půjdu osobně v praze. Ale cílová destinace balíku měla být v Moravskoslezském kraji u známého. Můžu zaplatit dph a zásilka poputuje dále na adresu kam měla dojít původně ? Nebo mi ji musí na Poště 120 vydat ?
Nemá s tím někdo zkušenost ?

Číňan kecal, aby člověk nemusel platit daně/clo.. Možnosti jsou dvě

1.) Dojedeš si na celní do Prahy, doložíš, zaplatíš, vezmeš si balík

2.) Počkáš, pošta Ti má doručit papír, se kterým dojdeš na poštu, tam jim doložíš cenu, zaplatíš co je třeba + tuším 100,- za zastoupení poštou v celním řízení.. a balík Ti následně budou doručovat na Tvou adresu.

Není třeba čekat na poštu, až ti doručí nějaký dopis. Stačí na celní poštu mailem poslat kousek výpisu, kde je vidět, co jsi platil a kolik. Ideálně, pokud je tam číslo zásilky, případně to můžeš doplnit opět screenshotem z e-shopu, kde je vidět číslo zásilky a cena.
Oni pak pošlou balík s dobírkou na clo.

Pokud má možnost do Prahy zajet, bude to mnohem rychlejší.

By mně zajímalo, na co je celní úřad v každém větším městě?
Jsem z Ostravy, kde celní úřad je..
Když mi zadrží zásilku v Praze, proč nemohu vytisknout dokumenty a jít clo a DPH zaplatit na celní úřad v Ostravě.
Až se od roku 2021 bude platit za všechno, zas česká poštá se pořádně napakuje.