Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jsou u zubaře aktuní případy "dražší" než, když je zákrok naplánovaný

Někde jsem slyšel hypotézu, že lidé, co přijdou k zubaři s akutním problémem za ošetření platí méně (nebo snad neplatí... nevím), než když problém se zjistí na preventivní prohlídce (a rovnou se to tam vyléčí) NEBO člověk se sám z vlastní z iniciativy objedná na zákrok NEBO na základně preventivní prohlídky se má dostavit termín (avšak čekat měsíc je fakt síla!) -- pozor 4 různé případy. Zaprvé se mi to zdá nelogické , bylo by to nespravedlivé a postavené na hlavu. Navíc by to šlo i zneužívat, že prostě člověk se nebude obtěžovat a přijde jakože s akutním případem (a třeba bude kašlat i na prevent.prohlídky) Co je na tom pravdy? Prý to tak je, že ti co přijdou s akutním případem, je stáhne doktor o menčí obnos, než když to je po (při) preventivní prohlídce.

Předmět Autor Datum
Pochybuju. nový
Wikan 01.06.2019 12:10
Wikan
Já bych řekl, že to záleží na zubaři, případně na tom, kde si ten zubař nechává dělat věci co nedělá… nový
Yarda 01.06.2019 13:06
Yarda
Plati sa za ukony/material, nie za to, ci boli alebo neboli naplanovane. poslední
fleg 01.06.2019 15:09
fleg

Já bych řekl, že to záleží na zubaři, případně na tom, kde si ten zubař nechává dělat věci co nedělá sám a jaké používá materiály. Já jsem si nechával dělat korunky, platil jsem, už nevím přesně,asi 3000 za jednu, byly bílé, kdybych se spokojil s těmi na pokladnu, tak by to bylo podstatně levnější, možná dokonce zadarmo, od někoho jsem zaslechl, že jeho to stálo jinde tak o řád víc.

Kdysi se mi v lázních rozlomil zub, tak jsem šel k místnímu zubaři, prostě jsem šel a zaťukal na dveře ordinace, on mi to spravil, aby mi to v lázních vydrželo (pak jsem šel o pár měsíců později k tomu svému, když mi ta lázeňská plomba vypadla) a tehdy mne to stálo ukázat průkazku VZP a třicet stříbrných Julínkovného.

Doneslo se mi, že zubaři vyřazují z evidence pacienty co nechodí na preventivní kontroly. Tak jsem se podíval, kdy jsem naposled byl u zubaře a hned jsem se objednal na kontrolu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru