Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koureni

Ahoj, je mi 15 a chci zkusit jednu cigaretu. Chci se zeptat, jestli to zubar 15.7. pozna a jestli to bude hodne citit. Dekuju

Chlapče. Vážně chceš vyzkoušet, jaké to je, když si za své peníze budeš kazit své zdraví?
Pokud hádám z tvého dotazu, ještě sis nestačil vypěstovat návyk na čvaňháka v hubě. Tak si toho važ a nepokaz si to. A pokud tě ke kouření někdo přemlouvá, pošli ho do prdele.

A varuj se i e-cigaret. Jejich kouřením se blbne:
https://www.zive.cz/poradna/jak-zjistim-kolik-ma-e-cigareta-mah/sc-20-cq-589005/default.aspx?consultanswers=1
:beer:

Tak netvrdím zasa že je úplne zdravá, samozrejme najlepšie je nefajčiť vôbec, to s vami úplne súhlasím, ale na youtube sa vyskytuje plno videí o e-cigaretách. Napr tu -> https://www.youtube.com/watch?v=TEVwniV1vxc

BTW: VATA, KTORÁ JE VLOŽENÁ DO BANKY PREDSTAVUJE ĽUDSKÉ PĽÚCA.

A k príspevku, pokiaľ to robíš náhodou z frajeriny, ako tu už odznelo, tak teraz chceš začať fajčiť. V 20 - 24 rokoch zasa budeš chcieť sa frajeriť tým, že si kúpiš porsche, potom motorku atď... kamarát, radím ti nerob to. Najväčšia frajerina je byť múdry a vedieť pomôcť iným. Ty si možno teraz povieš že je to spôsob, ako ukázať svoje "frajerstvo", alebo ako ukázať svoju vyspelosť, a že teraz budeš už chlap a nie decko atď... sú to nezmysli. Ty si to možno myslieť budeš, ale čo ostatný ľudia? Ty sa budeš vnímať ako niekto, kto už všetko vie, ale iný ľudia si o tebe pomyslia že si len nejaké zdrogované pako. Zničíš si tým len zdravie a pamätaj, zdravie má človek len jedno. Nedá sa kúpiť nové... A raz keď si to zdravie poškodíš, už sa ti naspäť nevráti. Nikdy. Takže nefajči, a začni žiť ako človek.

No, neni. Vymysl je to z USA a asi 70 let starej, takze davno vyprsenej patent.
A HW pro e-koureni sice casto z ciny je, ale faktem je, ze je to pouze obrabeny zelezo/sem tam jinej kov. Vatu si kupuju pekelne drahou japonskou a naplne vetsinou EU/USA, aromata treba beru francouzsky, glycerin CR a nikotin z USA. Takze od soudruhu z ciny mam akorat tu elektroniku, ale tu neslukuju.

- Také jsem presel na eCigaretu, urcite je méne skodliva jak klasicka. Me pomohla zcela prestat kourit klasické cigarety a celkove kourim min a min. Kdyz si jdu o vikendu zabehat, nekaslu na kazdém patém kroku.
Pak se vzdy najdou ti co budou trvdit ze je vapér stejny svinstvo co normalni cigaro (co prense uz ti nereknou protoze vlastne ani nevi, ale je to proste svinstvo a presto vlak nejede), zpravidla jsou tito lidé nekuraci co nikdy nemeli cigareru v ruce a uz vubec né vapér.

- Rad bych videl nejaky posudek nebo studije které pokuzaji na to v cem a cim je eCigareta skodliva s vyjimkou nikotinu (snad to posledni co je v klasické cigarete skodlivé) takze jsou skodlivé i patche a zvykacky co,, ale jsou naplne i bez neho. Samotny vaper skodi jak para v koupelne tak bacha at nemate ze sprchy rakovinu.
Zdroj naplni si uz musi kazdy zvolit sam, nejlépe u certifikovanych vyrobcu. Zde opravdu muze byt problém.
* Rad bych upresnil, ze netvrdim ze nicim skodliva neni.

PS : Samozrejme pro tazatele, nejlépe vubec nezacinat. Ale tu jednu cigaretu si klidne zapal at vidis ze neni o co stat a tu hnusnou chut si zapamatuj do konce zivota aby jsis vzdy pripomel ze jsi o nic nedosel.

To je dost odvážné tvrzení. Zdraví škodí úplně všechno, jinak bysme tu byli věčně. A e-cigarety také obsahují řadu škodlivých látek. Jistě že škodí méně než normální, s tím asi všichni souhlasí a zatím nikdo neprokázal opak, ale neškodné určitě nebudou. (Minimálně škodí svobodě (je to závislost) a peněžence (stojí to prachy).)

Jako značný kuřák nedoporučuji ani začínat. Než se nadáš, tak už musíš kouřit furt, a dnešní ceny okolo 100Kč za krabičku...

Pardon moje LaM modré stojí v měkkým obalu 90Kč a tvrdým 95Kč (a to si pamatuju kolik stály když u nás byli porvé prodávány 27Kč!!!)

Vy tady naděláte :-D. Samí mudrci.

Mě právě vyzkoušení cigarety odnaučilo kouřit na celý život. Když jsem v 10 letech ukradl mámě cigaretu, jednou si potáhl, a hned se začal na pár sekund dusit, tak jsem zjistil, že to není pro mě a každýho, kdo mi kdy pak cigaretu nabízel, jsem slušně posílal do prdele.

edit:

PS : Samozrejme pro tazatele, nejlépe vubec nezacinat. Ale tu jednu cigaretu si klidne zapal at vidis ze neni o co stat a tu hnusnou chut si zapamatuj do konce zivota aby jsis vzdy pripomel ze jsi o nic nedosel.

* nejlepší je postřeh od Xoxa!

Tož já jsem to taky zkusil, v pubertálním věku. Při ohni a bečce píva, jsem nějakou tu lehkou LM dokázal vyšlukovat. Ale když nikdo už neměl LM, tak jsem zkusil Startku a to byl takovej humus, že jsem to dal navždy pryč. Ale hlavně jsem měl kámoše, kteří mě do toho nenutili a nehecovali (stejně s tím po pár letech skoro všichni sekli) a taky jsem měl dost vlastní vůle, abych takový nabídky odmítnul.
Častý důvod, proč mladí začnou vůbec hulit, je ten, že jsou dost drsní, aby si s kámošama zapálili, ale jsou málo drsní na to, aby si s nima nezapálili.

Řečí od kuřáků, ať s tím ani nezačínáš určitě slyšíš hodně. Bohužel mají pravdu. Klidně si to zkus, ale pokud si dáš potom druhou cigaretu a pak další tak věř, že už je těžší přestat úplně. Než se naděješ tak zjistíš, že už kouříš pravidelně. Nic dobrého ti to nepřinese.

Já prokouřím měsíčně cca 3000,- a to nejsou drobné. Žena přestala ze dne na den, což obdivuju, protože já na to nemám vůli a dává si ušetřené peníze bokem. To už stojí za úvahu, za co po roce utratíš nějakých 36000,- :-)