Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co psát v životopise

Zdravím. Dokončil jsem studium (Bc.) a potřeboval bych radu jak napsat CV (konkrétně co tam psát a co naopak vynechat). Už zhruba od 15 let jsem pracoval na tom, abych měl co psát v životopise až to bude potřeba.
Prvně pracuji od 15 let v rodinné firmě (finanční asistent)
Také jsem měl praxi při škole 1 měsíc (účetní)
Poslední léto jsem dělal v USA (plavčík)
Předtím v UK (barman)
léto předtím security v tescu
léto předtím security v obchodáku

léto předtím jsem byl na jazykové škole v UK

Mám certifikáty jako FCE, CPR+AID+First Aid, Certifikát plavčíka

Jde mi o to, že když toto napíšu do životopisu jako PRACOVNÍ HISTORIE a DALŠÍ VZDĚLÁNÍ, zabere mi to spolu s dovednostmi (word, excel..), dovednostmi (komunikativnost, flexibilita...) a jazykovými schopnostmi (AJ,NJ) celé dvě stránky.

Jaký je doporučený rozsah CV?

Práci jako security asi vynechám, ale práce v USA a UK se mi tam líbí, dokazuje to mé jazykové schopnosti a schopnost čelit výzvám. Náboráři uvidí že jsem kluk ze světa co se vyzná

Treba sa vzit do pozicie HR pracovnika, hlavne takeho, co cita desiatky zivotopisov.
Podtstane veci su datum narodenia, vzdelanie (len najvyssie dosiahnute, kde si chodil na zakladku naozaj nikoho nezaujima), tie najlepsie praxe (ked ich mas moc vyzeras ako fluktuant, malo zase, ze nemas ziadne skusenosti) a vsetky mozne certifikaty a skolenia...to posobi (aspon na prvy pohlad) zaujimavo.
Samozrejme ak sa hlasis na poziciu uctovnika tak je asi zbytocne pisat, ze si robil plavcika.

Napsat všecko. Strukturovaný CV je proto strukturovaný, neb popisuješ celý svůj pracovní život v bodech, jdoucích po sobě. Klidně ať má čtyři stránky. Dnes se to bere jinak, než za mého mládí - nyní čím víc fluktuací, tím lépe :-/

Do pracovní historie napíšu jen finančního asistenta a účto, ale jelikož jsem tam dělal 3 roky, náplň práce je přes půl stránky.
Finanční asistent
Pracovní náplň:
• Sběr a zpracování údajů týkajících se firemních karet (CCS karty, kreditní karty)
• Stahování bankovních výpisů a provádění souvisejících účetních záznamů
• Asistence při tvorbě rozpočtu kanceláře, příprava plateb a finančních zpráv
• Asistence při tvorbě daňových přiznání a jejich následná kontrola
• Řízení pohledávek a zajištění včasných plateb
• Přijímání telefonů, e-mailů a třídění pošty
• Příprava plateb a finančních zpráv
• Účtování faktur, mezd
09/2018-10/2018 XXXX sro, CZ
Samostatný účetní
Pracovní náplň:
• Spolupráce při implementaci, správě a údržbě účetního a informačního systému účetní jednotky
• Kontrola správnosti zpracování účetních operací významných pro účetní jednotku
• Řešení problematických účetních případů
• Zajištění archivace účetních dokladů

Měl bych nějaké body vymazat, shrnout to jen v pár bodech, jako účetní operace, asistence při tvorbě účetních výkazů a daňových přiznání, administrativa spojená s financemi?

Přijímání telefonů, e-mailů a třídění pošty

Naprosto zbytečný řádek. To přece dělá každý, ne?

První 4 body bych třeba shrnul takto:
• Sběr a zpracování údajů z firemních karet a bankovních výpisů
• Asistence při tvorbě a kontrole rozpočtu kanceláře, finančních zpráv a daňových přiznání