Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obranné prostředky

Ahoj, je mi 16 a jezdím ve tmě ze školy z města, kde jsou ehm (nepřizpůsobiví občané) a docela rád bych u sebe měl něco, čím se mohu ubránit. Proto se ptám, jestli existuje něco, co si mohu koupit a mít u sebe, když mi ještě nebylo 18. (O pepřových sprejích vím).

loading...

U Vietnamců na tržišti se tě na věk asi nikdo ptát nebude. Jinak místo obušku můžeš použít kus kabelu. Jinak já jsem na intru v učení měl v posteli plát listové pily na kov a když mazáci vtrhli do pokoje, většinou si rozmysleli něco dál podnikat.

Souhlas na více útočníků je také dobrá břitva na gumě. Jinak obušek s poutkem na ruce ti většinou nevytrhnou. Osobně za nejlepší chladnou zbraň považuji polní lopatku. Máš při ní výhodu v rozhodování zda jen omráčíš či něco usekneš. Je také možné požít pepřák v kombinaci s laserem. Zda je to legální pokud jsem napaden neřeším, pokud to začnu řešit tak dopadnu jak křesťanská civilizace.

indoevropané nikdy neútočí po jednom, zásadně na férovku v tlupě

Přesně. Pán je znalec. Taky jsem /znalec/ (vygúgli si Vsetín - Poschlá: bydlím na "výpadovce" z onoho území). Standardně to chodí ve smečkách. Taky jsem už párkrát utekl (což je při mé tělesné konstituci výkon hodný Supermana).

Jestli je to legální nebo ne, to neřeš. Důležité je, aby ses ubráníl. To znamená mít vhodný technický prostředek (slzák, polní lopatku, teleskopický obušek, ...), nesmíš nikomu říct, že ho máš, musíš s tím umět dobře zacházet (i použití slzného spreje je dobré nacvičovat), musíš to použít včas a nakonec, když je po všem a ty stojíš na bojišti obklopen těly protivníků, musíš zdrhat, protože zákon nebude na tvé straně - náš stát nemá rád lidi, kteří si umí sami poradit.

Pokud neotravujou, tak nic neres, predsudky jsou pro blbce.
Pokud otravujou, jezdi jinudy.

Pokud nemas na vyber, plynovka je asi nejlepsi reseni, neni problem ji koupit, ale legalne ji muzes mit az od 18ti. Pokud nezvladnes nuz (pri obrane je casto nejvetsi prekazkou vlastni strach z toho, ze nekomu ublizis), pak si sezen teleskopickej obusek a trochu se s nim nauc. Peprak je na bobek, a na hovadiny typu maceta z pily nebo britva na gumicce radeji zapomen.

Jen nevim, jak to budes resit, protoze zbrane do skoly nepatri, teleskop je nejmin napadnej a kdyz s nim nebudes machrovat pred spoluzakama, tak by nemel byt problem.

Idealni je, pokud uteces ty a/nebo oni.

Jakakoli pitomina na gumicce, niti a podobne je stejne ucinna, jako maska certa - pokud se ciste nahodou neleknou a neutecou vsichni, tak je ti v lepsim pripade na nic.

Britva je na rozdil od zaviraciho noze podstatne krehci a hur ovladatelna - a ten nuz se da nabrousit tak, ze pro boj to neni podstatny rozdil. Cili britvu nebrat.

Ale nuz je pro obranu nanic, pokud nahodou nejsi mistr a nemas jen jednoho protivnika. Pro utok je dobry, ale to to zase nepotrebujes, pokud jsem to pochopil, tak ti jde o to, vyjit z toho bez uhony, nikoli jich co nejvic "vzit ssebou" - a nozem se fakt branit neda.

Peprak je muze docasne oslepit (prez slzy a palici oci nevidi) a muzes utect (pokud se s nim neoslepis sam a vystaci ti na vsechny) - v tvoji situaci asi ideal, kdyz se to podari - ty jsi v pohode a oni nemaji s cim (ani proc) jit na policajty.

Teleskop je prima v tom, ze je skladny a pritom rozlozeny uz ma jakz takz delku i na obranu (cim delsi, tim lepsi, nedosazitelny ideal by byl mezi jeden a pul a dvema metry). A da se s nim naucit celkem snadno - nic komplikovaneho, na co dosahnes, do toho prastis, idealne, kdyz to bude ruka s nozem, hlava ne, tam muzes snadno zabit. Modriny, podlitiny a prelamane kosti jsou predpokladany vysledek.

Stejne dobre poslouzi cokoli tycoveho od nasady na motyku vys, ale blbe se to nosi nenapadne (pokud nehrajes hokej, lacross, golf nebo tak neco).

Stit taky neni od veci, kdo nema stit, pouzije aktovku. Idealne s nasitymi pasky, ci madly, ktere ji jako stit umozni drzet (volnejsi na predlokti, pevny do dlane). Stit je prima vec i sam o sobe, s jednorucni zbrani (teleskop, motyka, lacrosska, ...) a nejakym vycvikem mas sanci se ubranit i znacne presile.

No a samozrejme nejdulezitejsi je odhodlani, bez toho nefunguje nic. A hlasity rev taky pomaha (at uz je to "Tahnete k certu!" nebo "Bonsai!", dulezite je zlomit jejich odhodlani a privolat pozornost okoli).

Kup si nějaký osobní alarm.Nestojí moc,vejde se i na klíče.Odjistíš,případně odhodíš od sebe do tmy.Sirénka až 110 dB útočníky odradí nebo alespoň na chvilku zdrží.Odjistíš,případně odhodíš od sebe do tmy.Pak je čas zdrhat nebo je začít likvidovat tím sprejem.

http://www.policejninoviny.cz/recenze-ssobni-alarm-sabre-red-110-db.html
https://www.frogtac.cz/ZBRANE-A-SEBEOBRANA/Sebeobranne-prostredky/Osobni-alarmy/
https://www.top-armyshop.cz/osobni-alarmy

Můj neplnoletý syn praštil plnoletého bl.ba, který mu vyhrožoval a po vystoupení z vlaku mu zazadu sundával sluchátka, že mu dá facku. Tak se ohnal a praštil ho. Byla z toho rozseklá tvář, bezvědomí a sanitka, policie, kriminálka. A aby se vyhnul soudu, tak nás to stálo 7000 pojišťovně za léčení a musel mu napsat jak ho to mrzí. Tím se pozastavilo řízení a pak rok nesměl mít prů.er a tím se to zastavilo úplně, respektive to k soudu ani nešlo. Takže jedinou obranou je nechodit sám, nebo zdrhnout, nebo se nechat někým vozit. Jakýkoliv prostředek budeš mít u sebe a použiješ ho a budeš sám, tak nikdy nedokážeš, že jsi ony útočníky nenapadnul ty, protože oni si všechno dosvědčí. Můj syn použil jen ruku. Nedovedu si představit jak by dopadnul pokud by toho agresora praštil nějakým železem. Nejlepší obrana je nedostat se do situace, kdy ji potřebuješ.

Davam suhlas, snad len, zeby bolo dobre naucit syna ako ma udierat...zasadne neudierat do tvrdych casti tela, urcite nie na tvar. Ludske telo ma kopec inych citlivych miest, kde uder nie je vidiet a agresora zlozi rovnako dobre ako uder do tvare. Bez nasledkov, ktore musel znasat tvoj syn.
Navyse mam kamosa, ked raz vyhadzoval z krcmy opilca a vyrazil mu pritom zuby zlomil si pritom hanku a dodnes ma trvale nasledky (kamos nie opilec). Dalsi priklad preco neudierat na hlavu.
Samozrejme ak ta napadne tlupa a nestihnes utiect ide vsetko bokom a udierat kde sa trafis.